Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik gyenge iskolából szerezte...

Akik gyenge iskolából szereztek diplomát, hogyan tudnak helytállni jól fizető, ebből kifolyólag alapos felkészülést igénylő és nagyon stresszes munkahelyeken?

Figyelt kérdés

Csak mert 18 évesen még buli azt mondani, hogy eszed ágában sincsen menni xy iskolába, "mert ott sokat kell tanulni"


És végigbulizod azt a pár évet, utána meg jópénzért felvesz valami multi.


Nem nehéz felvenni a ritmust? Meg ugy egyáltalán megszerezni azokat az ismereteket, ami egy jól fizető álláshoz kellenek? Vagy ezek szerint nem is kellenek ilyesmik?


Ezt azért kérdezem, mert én a BME-n végeztem, ami egy elismerten nehéz iskola. Most egy gagyi munkahelyem van, de ugy gondolom, hogy egy jól fizető állásban meg hamar lemorzsolódnék, mert nem jók oda a képességeim (ugyanis akkor oda vettek volna fel, mikor állást kerestem)


2016. febr. 24. 17:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy mit tanultál, a munkahelyeden úgysem azt kell csinálni. A suli ad egy átfogó, elméleti tudást, de a gyakorlati tennivalókat a munka során, a betanítási időszakban tanulod meg.
2016. febr. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Értéktelen szar diplomát csináltam egy középkategóriés fősulin, majd okj-t végeztem egy szintén kutya se ismeri k. suliban. Egyik se érdekelt senkit. Nyilván egy Corvinus jobban hangzik, mint egy Kis Pista főiskola, de kb. ennyi.
2016. febr. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A diploma csak belépő volt a munkahelyemre, egyfajta szűrő, de a teljesítményemet illetően nem az számít, hogy mennyire neves intézményben tanultam, hanem hogy képes vagyok-e elvégezni az adott munkakörhöz tartozó feladatokat.

Te viszont ellentmondásba keveredsz, mert jössz a BME-n szerzett diplomáddal, közben nem tartod megfelelőnek a képességeidet egy jól fizető álláshoz...

2016. febr. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

de érted...ha megállod a helyed egy jol fizető munkahelyen, akkor a bme kisujjból meglett volna.


de te annyira jó képességü vagy, hogy járhattál gyengébb iskolába is, akkor is kifejlödött a magas munkabiró képességed, magasszintü szakmai ismereteid, stb.

2016. febr. 25. 16:24
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látszik, rajtad viszont a nagy BME sem segített.

Volt nekem is olyan kollégám, aki szinte lobogtatta az "elit" egyetemen szerzett papírját, mégis őt rakták ki még a próbaidő alatt...

2016. febr. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nemtom, en azert mentem csak bme-re mert nem szeretem az embereket...es azt hittem h aki bme-t vegez annak jobban elnezik h nem haverkodos
2016. febr. 25. 17:12
 7/16 anonim ***** válasza:

Egy "gyengébb " diplomával ugyanúgy helyt lehet állni egy munkahelyen mint egy elit végzettséggel.

A probléma az , hogy minden munkáltató a legjobbat akarja felvenni és azoknak , akik gyengébb iskolából jöttek , lehetőséget sem adnak a bizonyításra.

Az , hogy a munkahelyeden helyt tudsz e állni , az sok dologtól függ , nem mindegy , hogy mennyi a magaddal hozott tudásod , van e aktív nyelvtudásod , hogyan kommunikálsz a kollégákkal ( főnökkel ), nagy e a munkabírásod , komolyan veszed e a munkádat , lelkiismeretes és megbízható vagy e , eligazodsz e az élet dolgaiban , plusz egy kis szerencse is jól jön....

Hiába remekek a papírjaid , ha olyan nyomi vagy , hogy egy bálteremben nem találsz meg egy ekét .....


Ezek a dolgok többet számítanak , mint a végzettséged , a gyakorlat amúgy is nagyon eltér az elmélettől.

Ha nem a végzettségednek megfelelő munkakörben , vagy egy " gagyi " munkahelyen kezdesz el dolgozni , akkor hozzájuk alkalmazkodsz és akkor az utad már csak lefelé vezet.Ha felvesznek egy " jobb " helyre , akkor ott kapaszkodhatsz felfelé , ha ez első hónapokat kihúzod , akkor már nem veled fognak foglalkozni , nem te vagy a világ közepe.


Az , hogy hová vesznek fel , az nemcsak a képességektől függ , egy " jó " állásért gyilkolják egymást az emberek , miközben mosolyognak egymásra.

2016. márc. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

oké, oké, csak érted...valaki elmegy egy gagyi iskolába s vinnyog, hogy irni kell egy 10 oldalas "beadandót" és teherként fogja fel.


Én BME-n végeztem, nálunk nem is létezett ilyen fogalom, hogy "beadandó", házik voltak, tervezési feladatok, aminek csak a dokumentációja több 10 oldal volt, és nem lehetett rizsával kitölteni az oldalakat, mert számitásokban nem lehet rizsázni...ja meg ugye rajzok a házihoz, stb.


ugyhogy nem értem, hogy a 10 oldalon vinnyogó büfészakos hogyan kezeli, hogyha a VALÓSÁGos kihivások elé állitják egy munkahelyen? Ahol nem lehet 10 oldalat telerizsázni, hanem kézzel fogható eredmények kellenek? Ami meg tudvalevő, hogy nagyon megeröltető dolog.


hogyan hidalják át ezt a szakadékot?

2016. márc. 5. 17:37
 9/16 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam olyan főiskoláról, amelyik megtanított volna egy konkrét munkára. Mindenhol a munkahely tanít be, ha értelmes vagy és szorgalmas, akkor nem gond.
2016. márc. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Nem fogjak áthidalni. Olyan munkahelyre mennek, ahol elég a rizsa. Előbb-utobb mindenki a saját magához mert munkahelyen köt ki. Vagy pedig ügyesek és "megtalálják az ekét a balteremben", ahogy előttem mondtak. Megoldják, h elkészüljön a dolog vhogy. Delegálnak, ha olyan a pozíció. Te mérnök lehetsz, nálatok nem megy a rafinaltsag. A legjobb vezetőnek, akit valaha ismertem, érettségije volt. Az is estin. Az utcán tanulta az üzletet, de ez gazdasági terület. Itt a kamu es a pokerarc a lényeg. Meg hogy vágjon az ember esze, h felfogd rögtön a dolgokat es tudj gyorsan reagálni minden helyzetben. Ehhez nem kell egyetem, max a belepokartyaert egy stabil munkahelyre.
2016. márc. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!