Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik gyenge iskolából szerezte...

Akik gyenge iskolából szereztek diplomát, hogyan tudnak helytállni jól fizető, ebből kifolyólag alapos felkészülést igénylő és nagyon stresszes munkahelyeken?

Figyelt kérdés

Csak mert 18 évesen még buli azt mondani, hogy eszed ágában sincsen menni xy iskolába, "mert ott sokat kell tanulni"


És végigbulizod azt a pár évet, utána meg jópénzért felvesz valami multi.


Nem nehéz felvenni a ritmust? Meg ugy egyáltalán megszerezni azokat az ismereteket, ami egy jól fizető álláshoz kellenek? Vagy ezek szerint nem is kellenek ilyesmik?


Ezt azért kérdezem, mert én a BME-n végeztem, ami egy elismerten nehéz iskola. Most egy gagyi munkahelyem van, de ugy gondolom, hogy egy jól fizető állásban meg hamar lemorzsolódnék, mert nem jók oda a képességeim (ugyanis akkor oda vettek volna fel, mikor állást kerestem)


2016. febr. 24. 17:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én is vinnyogtam, amikor 10 oldalas beadandót (vagy tök mindegy minek hívjuk) kellett írnom már vagy a 4. tantárgyból egy adott félévben, az mégsem esett nehezemre, hogy a munkahelyemen egy 20 oldalas szerződést összeállítsak vagy szerkesszek, ráadásul angol nyelven.
2016. márc. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
11-es: mi valtozott? És ha a jogászok vagy az adóügy miatt 25x kell ujraegyeztetni a partnerrel az is jol esik? En nem vinnyogtam a beadandóknal, az ilyen helyzetek meg kikergetnek a világból... Mindenki túl akarja magát biztosítani.
2016. márc. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

12-es! Mi változott? Attól, hogy vinnyogtam a 10 oldal miatt, még tisztességesen, határidőre megcsináltam azt is, holott általában semmi haszna nem volt az adott tantárgy teljesítésén kívül.

Nem mindig esik jól, ha egy szerződés kapcsán a 15. kört futom a jogásszal, pénzügyessel vagy műszaki vonalon mozgó kollégával, esetleg miattuk a partnerrel, de sokkal több hasznom van belőle, mint a főiskolán bármelyik tantárgyból.

2016. márc. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

oké, oké, csak egy ilyen dolog a 10oldalas beadandóhoz képest eléggé mélyviz...


ezek szerint te olyan jó képességü vagy ALAPBÓL, hogy a gyenge iskola miatt sem kerültél hátrányba azoktól, akik meg nehéz iskolában szopnak?

2016. márc. 7. 08:22
 15/16 anonim ***** válasza:

Miért képzeled magadról, hogy a BME-n szerzett diplomádtól Te különb vagy másoknál? Miért képzeled, hogy aki nem az általad istenített egyetemen tanult, csak gyenge lehet, ha pedig mégis megállja a helyét, akkor az csak csoda folytán lehetséges?

Meggyőződésed, hogy pusztán a papírod miatt tárt karokkal kellene várnia Téged minden munkáltatónak, emellett egyértelműen érződik, hogy lenézed és szakmailag inkompetensnek tartod azokat, akik "gyengébb" intézményben szereztek végzettséget.

Még szerencse, hogy a munkáltatók nem a BME-s pecséthez kötik a felvételt.

2016. márc. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

egy dolog ami miatt lenézek gyenge iskolában végzett embereket:


tudniillik sokan azért mennek gyengébb iskolába, mert nem akarják, hogy az iskola nehéz legyen és sokat kelljen dolgozni.


ilyenből pedig nagyon sok van.


sőt a legtöbb diplomás a képzés több mint felén ott se volt. Meg ott a rengeteg nyelvvizsgahiányos ember meg akik nem írtak szakdolgozatot.

2016. márc. 7. 17:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!