Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki dönti el egy (német)...

Ki dönti el egy (német) multinál, hogy ki legyen középvezetőnek előléptetve? Kiken és milyen mértékbe múlik ez a döntés? Érdemes-e a főnöknek erről beszélni, hogy neked vannak ilyen ambicióid?

Figyelt kérdés
karrier, előléptetés, középvezető

2016. febr. 24. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem érdemes. Én elolvastam egy csomó ilyen cikket, tanulmányt, főleg angol, amerikai HR-oldalakon, hogy hogyan vezessük elő az ambícióinkat a főnöknek, hogyan tegyünk javaslatokat. Beszélgettem vele, utána nagyon undokul kezdett viselkedni és közölte, hogy ki vagyok rúgva. Egy külsős kapta a pozit.

De ha úgy veszem, megérte a dolog, mert különben várhattam volna a sült galambra, és sosem tudom meg, hogy eszében sincs előléptetni.

2016. febr. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A volt cégemnél ( 1400 fő ) belső pályázatokat írtak ki. A HR és az adott terület vezetői közösen javasoltak valakit az önjelöltek közül és az ügyvezető véglegesítette a döntést.
2016. febr. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy ha megüresedik egy ilyen pozíció és a fülembe jut, hogy meghirdették az állást, akkor érdemes rákérdezni, hogy gondoltak-e rád, mert téged érdekelne. Persze ha szereztél már s cégnél az adott területen tapasztalatot. Nem középvezetői pozíció, hanem asszisztensből való előrelépési lehetőségem volt, de azért nem jött össze, mert mikor elment a kollégám szülni, mert nem tartottak eléggé talpraesettnek, így megvárták, hogy vajon rákérdezek-e. Nem tettem, így felvettek egy külsőst. A következő megüresedő helynél jelentkeztem, és rögtön nekem adták a munkát.
2016. febr. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!