Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van ma esély ismerősök és...

Van ma esély ismerősök és erős szülői hátszél nélkül, teljesen önerőből sikeres karriert felépíteni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, a diplomámmal komolyan kitörölhetem a s_ggem, és nincsenek befolyásos ismerőseim. Azt látom, hogy ma minden sikeres fiatal azért az, mert a szülei tehetősek és tálcán nyújtották át nekik a lehetőséget, amiért egy keresztbe gazszálát nem tettek. Márpedig én ezt nem várom el a szüleimtől, magam szeretnék elindulni. Lehetséges ez manapság, ebben a sz@r helyzetben Magyarországon?
2015. jún. 11. 13:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%
Lehetséges.
2015. jún. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
45%
Lehet. Elsődlegesen ez drive kérdése.
2015. jún. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Lehetséges, bár kérdés hogyan definiálod a sikert. Nulla hátszéllel szerintem lehetetlen 30 éves korra elérni azt a szintű anyagi sikert hogy évente több külföldi nyaralás és tízmilliós kocsi.
2015. jún. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
45%
Simán lehetséges.
2015. jún. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
62%

"Azt látom, hogy ma minden sikeres fiatal azért az, mert a szülei tehetősek és tálcán nyújtották át nekik a lehetőséget, amiért egy keresztbe gazszálát nem tettek."


Rosszul látod.

2015. jún. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Nem.


Az lottó is lehetséges mégis kevesen találják el. Jó háttér és kapcsolatok nélkül ebben az országban nem fogod vinni semmire. Hacsak nem tudsz valami olyat amit más nem vagy nem találsz fel valami olyat amire marha nagy igény van.

Azért kíváncsi lennék hogy akik szerint lehetséges azok mire vitték.

2015. jún. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
#6: Kapcsolatokat hátszél meg anyagi háttér nélkül is lehet teremteni.
2015. jún. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
56%
Nekem édesapám és édesanyám is nyolc osztályt végzett. A tágabb családban én voltam az első aki egyetemre ment és 5 éve végeztem programozóként. Most az országos átlagbér több mint kétszeresét keresem. Nekem ez siker, de tudom hogy másnak ez semmi.
2015. jún. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Siman lehet. Csak rajtad múlik!!!!
2015. jún. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

0 szülői segítséggel csináltam, de ez mondjuk hazugság, mert megkaptam azt a lehetőséget a családomtól, hogy egyetemre járhattam, viszont klasszikus értelemben vett segítséget (kocsi, lakás, pénz, munkahely) nem kaptam.


Most van kocsim, jó lakásom, jó munkám és fizetésem, tehát igen, meg lehet csinálni, kétségkívül sokkal nehezebb, mintha a segged alá tolják, és neked csak a rezsit meg a benzint kell fizetned, de nem lehetetlen.

2015. jún. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!