Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az, hogy hiába...

Miért van az, hogy hiába keresek alkalmazottat, nem jelentkezik megbízható munkaerő?

Figyelt kérdés
Nem a legjobb környéken van a munkahely, de elég jó fizetést ajánlok cserébe és normális, rugalmas főnök vagyok. Hogy tudnék találni normális munkaerőt? Bolti eladót keresek egyébként, de alig jelentkeznek... :/
2016. márc. 3. 19:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a környék rontja az esélyeket . Melyik országrész és mi az ajánlat , miből gondolod hogy rugalmas vagy ?
2016. márc. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Normálisok elmentek a rossz környék miatt. Vagy keveset fizetnél.
2016. márc. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Kedves Első! Az a probléma, hogy aluljáróban van az üzlet sajnos... :( Cserébe a kollégák elég jó órabért kapnak és megbecsülést. A rugalmasságot úgy értem, hogy együttműködő vagyok, elég toleráns és nem leereszkedően kezelek senkit, ahogy sok munkáltató. Egyébként Budapest.
2016. márc. 3. 19:56
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Unokatesóm bolti eladó, egy nonstopban dolgozott a buszpályaudvaron. Az ablakon konkrétan rácsok. Volt, hogy odajött a kisebbségi vásárolni, de ő mondta neki, hogy előbb a pénzt szeretné látni. Meg is fenyegették, hogy este megvárják, és megkéselik. Fel is hívta a barátját, hogy jöjjön elé, mert fél, utána meg is mondta, hogy csak délelőttös műszakot vállal. Most ez kinek hiányzik? Nincs az a pénz. Amúgy képzeld el, hogy kisebbségi eladót vett fel, mert valahogy őt nem bántják a tesók.
2016. márc. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nálunk azért nincsenek ilyen kemény helyzetek szerencsére, de persze a kisebbségiekkel vigyázni kell, tisztelet a kivételnek...
2016. márc. 3. 20:17
 6/15 A kérdező kommentje:
Egyébként nekem az a tapasztalatom, hogy a romáknak csak a szájuk nagy: ha látják rajtad, hogy nem félsz tőlük és visszaszólsz, nem mernek cigánykodni, hanem eloldalognak... Mivel mindenhol térfigyelő kamera van manapság, kétszer is meggondolják, hogy elkövessenek-e egy bűncselekményt.
2016. márc. 3. 20:23
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés, ezt már én is feltettem magamnak párszor. :)
2016. márc. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%
Ja ha Budapest akkor tényleg a fizu lehet kevés, másra nem tudok gondolni.
2016. márc. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%
Budapesten nem találsz? Akkor itt valami gebasz van... diák munkaerőt nem próbáltál?
2016. márc. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

Tényleg a diák jó ötlet. Oké, hogy nem fogsz 5-10 évre egyetlen megbízható embert találni, hanem 1-2 évente új ember lesz.

Sokat diákmunkáztam és láttam, hogy van sok nagyon szorgalmas, jó ember köztük. Szerintem talán olyat is lehet kérni az iskolaszövetkezettol, hogy csak olyat küldjenek aki már bizonyított és persze te még azokból is válogathatsz. Na most aki 12 órás muszakokban szopott rabszolga üzemmódban futószalag mellett annak megváltás lenne a te munkád ugyanannyi vagy jobb pénzért így biztosan megbecsülné.

Na és extra, hogy diákok közül azért többség angolul vagy más nyelveken bőven gagyog annyit ami egy bolti eladasnal jól jöhet.

2016. márc. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!