Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Informatikusként milyen...

Informatikusként milyen fizetés a reális konkrétan az én munkakörömben (lent részletek)?

Figyelt kérdés

Jelenleg is dolgozom (rendszermérnökként), méghozzá az alábbi tevékenységet látom el (csapatban) a cégnél.


-virtuális rendszerek üzemeltetése (vmware, hyperv), mentése (veeam)

-windows serverek üzemeltetése (ad, dns, dhcp, radius, sql, sharepoint, exchange stb....)

-tűzfalak, routerek, switchek üzemeltetése (watchguard, mikrotik, juniper, cisco, egyéb kisebb márkák)

-hálózatüzemeltetés

-kliens infrastruktúra üzemeletetése (win, linux, mac)

-telefonok supportja (android, iphone, black berry..)

sorolhatnám még a nyomtatókat, ip telefonokat, de szerintem ennyiből nagyjából látszik.


Emellett néha befutnak projektek (pl új igények, új telephely, fejlesztés..), akkor akad hálózat migrálás, bővítés, kialakítás. Szerverpark migrálása, kliens gépek migrálása, stb..


Tehát ezalatt azt értem, hogy nem csak üzemeltetni tudom ezeket a rendszereket ( pl új user felvétele) hanem komolyabb hibákat elhárítani, új rendszereket tervezni, telepíteni, konfigurálni.


Szerintem ahol most vagyok nem keresek rosszul, bár elég sűrűn keresnek meg más cégek/fejvadászok jobb ajánlatokkal. De mégis kiváncsi lennék a véleményetekre, hogy szerintetek mennyit keres aki ilyen területen dolgozik.


2016. márc. 19. 20:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

Nem sok értelme van hasonlítgatni magad, csak te tudod a képességeidet, meg hogy az mennyire piacképes.

Jelezz vissza a fejvadászoknak, menj el interjúzni, alkudj ki egy jobb bért magadnak, és akkor amikor már megegyeznétek és mégse tetszik, akkor még nyugodtan mondhatsz nemet, akár valami mondvacsinált indokkal.

2016. márc. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Szeretem a mostani helyem, nehezen mennék át. Ennek ellenére volt már h elmentem megbeszélésre és a végén mégis visszamondtam.


De nem ez a fontos most, hanem h mások kb mennyiket keresnek. Lehet több kevesebb, nem is pont ilyen területen is, lényeg a kiváncsiság.

2016. márc. 19. 21:19
 3/22 anonim ***** válasza:
78%

a rendszergazdáknak a legrosszabb, diploma se kell hozzá, de ha valami leáll áll a bál, tesztelni nem lehet előre

Van ahol csicskáztatják a rendszergazdát, aztán kirúgják, mert ha megy, akkor magától megy, ha nem, akkor ő a hbás

2016. márc. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk nettó 200 körül keresnek a hasonló kvalitású emberkék.
2016. márc. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Rendszergazdaként kezdtem annó, kb 150 nettóval. 1 év után emelték kb 200-ra. Majd átmentem egy másik céghez, itt már 300 fölött kapok kicsivel nettó. Akik felhívnak ajánlatokkal, is kb 300-350 nettó között ígérnek. Ezek mind magyar cégek, nyelvtudás nem szükséges, legfeljebb levelezés szintjén angolul, meg h értsem a munkával kapcsolatos szövegeket.

Multinál ettől többet adnak állítólag. (Interjúkon mondták a cégek, hogy az ő nettó 350-es ajánlatuk ellenére a pályázók és a náluk dolgozó emberek is otthagyják őket és mennek a multikhoz)


Szerintem kifejezetten stresszmentes a munka, ha az ember ért hozzá és nem trehánykodja el. Ilyenkor valóban működik minden magától és nyugisan el lehet lenni. A kirugással nem értek egyet mert inkább úgy látom h keresik az embereket és egymásra ígérnek a cégek. Pl én is előfördult h okoztam kárt , ráadásul próbaidő alatt és mégsem küldtek el.

2016. márc. 19. 22:34
 6/22 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk is nettó 350 körül + ügyeleti díj, ami változó. Attól függ, volt-e hívás az éjszaka közepén.
2016. márc. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Ügyeleti díj van nálunk is. Van egy alap (jelképes összeg) + munkával töltött idő óradíja. Ezen felül még a túlórát fizetik vagy le lehet csúsztatni.
2016. márc. 19. 23:41
 8/22 anonim ***** válasza:
16%
ez mezei rendszergazda feladatkör a reális fizu 120 k bruttó
2016. márc. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
90%
Hogyne utolsó. Akkor te csináld annyiért, ha ennyire kevésre értékeled.
2016. márc. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
jaja, 8-as elég buta.. annál még egy takarító is többet keres.
2016. márc. 20. 14:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!