Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Informatikusként milyen...

Informatikusként milyen fizetés a reális konkrétan az én munkakörömben (lent részletek)?

Figyelt kérdés

Jelenleg is dolgozom (rendszermérnökként), méghozzá az alábbi tevékenységet látom el (csapatban) a cégnél.


-virtuális rendszerek üzemeltetése (vmware, hyperv), mentése (veeam)

-windows serverek üzemeltetése (ad, dns, dhcp, radius, sql, sharepoint, exchange stb....)

-tűzfalak, routerek, switchek üzemeltetése (watchguard, mikrotik, juniper, cisco, egyéb kisebb márkák)

-hálózatüzemeltetés

-kliens infrastruktúra üzemeletetése (win, linux, mac)

-telefonok supportja (android, iphone, black berry..)

sorolhatnám még a nyomtatókat, ip telefonokat, de szerintem ennyiből nagyjából látszik.


Emellett néha befutnak projektek (pl új igények, új telephely, fejlesztés..), akkor akad hálózat migrálás, bővítés, kialakítás. Szerverpark migrálása, kliens gépek migrálása, stb..


Tehát ezalatt azt értem, hogy nem csak üzemeltetni tudom ezeket a rendszereket ( pl új user felvétele) hanem komolyabb hibákat elhárítani, új rendszereket tervezni, telepíteni, konfigurálni.


Szerintem ahol most vagyok nem keresek rosszul, bár elég sűrűn keresnek meg más cégek/fejvadászok jobb ajánlatokkal. De mégis kiváncsi lennék a véleményetekre, hogy szerintetek mennyit keres aki ilyen területen dolgozik.


2016. márc. 19. 20:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk ez olyan bruttó 500-600 ezer. Magyar kkv.
2016. júl. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Én is most több ismerőst is megkérdeztem, bruttó 7-800e közötti fizukat mondtak. Ehhez angol tudás kell nekik. Anélkül nagyot esik az összeg azt vettem észre.
2016. júl. 8. 14:09
 13/22 anonim ***** válasza:
82%
Angol tudás nélkül esélytelen.
2016. júl. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

7-800e szerintem sok, de te tudod.

Az meg, hogy menj el interjúra, és alkudj, érdekes gondolat. Régebben én is elmentem interjúkra, hogy majd meglátom mit ígérnek, de mostanában nem az a divat, hogy ígérnek bármit. Mondd meg te a bérigényed, fapofával lejegyzetelik, aztán soha többet nem hallasz róluk. Aztán, hogy a bérigény volt-e túl magas, vagy más bajuk volt, soha nem derül ki. így én már nem megyek sehova interjúra, csak azért, hogy hátha ott több a fizetés.

2016. szept. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Bence87 ***** válasza:

Itt van egy felmérés: [link]


Ez alapján ha tudsz angolul, vagy tapasztalatod, akkor rendes cégnél nettó 300.000 Ft felett kéne keresned.

2016. szept. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
Jesszusom 3éves cikket belinkelni IT területen.. Azóta kb. 30-40%-al nőttek az IT-s fizetések.
2016. szept. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Bence87 ***** válasza:
Akkor linkelj be újabb cikket nagyokos, ami legalább ennyire részletes. Én is láttam, hogy mikori a cikk, ezt is beleszámoltam, hogy azóta nőttek a bérek. Azért írtam, hogy 300 ezer felett. Attól is függ, milyen cégnél, mennyi tapasztalata van stb.
2016. szept. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

[link]


szivesen.

2016. szept. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"ez mezei rendszergazda feladatkör a reális fizu 120 k bruttó"

Egy autómosóban keresnek netto 150-160 ezret ember kapjál már a fejedhez :D

2016. nov. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Kb. nettó 300-400 ezer, bruttó olyan 6-700 ezer szerintem.
2016. dec. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!