Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Utólag belehet-e perelni a...

Utólag belehet-e perelni a munkaadót üzemi baleset végett?

Figyelt kérdés
Lejárt védőszemüveggel nem voltam hajlandó dolgozni egy asztalos iparban így egy fagöcs kiütötte a szemem Debrecenbe varrták össze és azt mondta, hogy ha asz íratom a papírra, hogy üzemi baleset ki fog rúgni! Lejárt a táppénz kirúgott!
2016. ápr. 1. 20:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

Két kérdés:

Jól értem, hogy le volt járva és azzal nem dolgoztál, ehelyett szemüveg nélkül dolgoztál?

Azt mondtad a dokinak, hogy üzemi baleset?

2016. ápr. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A szemüveg használhatatlan volt és szemüveg nélkül kellett dolgoznom mert nem volt venni és megtörtént a baj és azt mondtam nem üzemi baleset mert féltem, hogy elvesztem az állásomat! Letelt a táppénz így kirúgott!
2016. ápr. 1. 20:37
 3/13 A kérdező kommentje:
Javítok nem vett új védőszemüveget!
2016. ápr. 1. 20:39
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Én felkeresnék egy ügyvédet. A munkahelyre hívták a mentőt? Mert az bizonyítja, hogy ott történt a baleset. Illetve ha van valami írásos bizonyíték arra, amit a főnök mondott az is segítene. Én mindenképp perelnék.
2016. ápr. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Ez nem is üzemi baleset volt, ugyanis úgy vetted fel a munkát, hogy nem használtad az előírt védőfelszerelést.

Arra, hogy nem volt vagy rossz volt a felszerelés nem az a megoldás, hogy elkezdünk nélküle dolgozni, hanem az, hogy nem dolgozunk. Igen tudom - akkor kirúgnak. De azért beperelhetted volna. Ezért - pláne utólag - nem.

2016. ápr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Döntő mértékben te vagy a felelős a baleset bekövetkeztéért: ismered a szabályokat, mégsem tartottad be.

A felelősök között, sorban csak utánad jön a főnököd, aki hagyott védőfelszerelés nélkül dolgozni.


De azért van egy mentőöved: ha nem kaptál balesetvédelmi oktatást.

2016. ápr. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
Tipikus magyar vállalkozó.
2016. ápr. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem hogy miért dolgoztál inkább szemüveg nélkül, legalább miért nem vetted fel a lejárt védőszemüveget, ez nagyon hülyeség így.
2016. ápr. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

* be lehet-e

* üzemi baleset miatt

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__helyesiras__665230..

* Debrecenben

* Lejárt a táppénz, kirúgott!

2016. ápr. 2. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Körfűrészen nem lehet olyan szemüveggel dolgozni amin nem lehet átlátni mert annyira összekarcolt! Mentőt nem hívtak mert a műhelye tragikus lógnak a vezetékek mindenütt már kár felmérésénél jelentős összegre büntették volna. Amúgy meg féltettem az állásomat de így utólag belegondolva akkor jobb lett volna maz igazat megmondani az orvosnak! A válaszokat mindenkinek köszönöm!
2016. ápr. 2. 07:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!