Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megtagadhatom-e saját kocsi...

Megtagadhatom-e saját kocsi és benzin használatát munkahelyi célra? Szerződésben nincs erről egy szó se.

Figyelt kérdés

4 hónapja vagyok itt.

Az van hogy a főnök elvárja hogy külső helyszínre menjek saját kocsival és szállítsak oda ezt azt. Szerszámot gépet alapanyagot stb.

Amikor beléptem szólt hogy lesz ilyen de hozzá is fűzte: de fizetjük a benzint persze.

Én meg a naiv barom el is hittem. meg új hely örültem hogy van állásom egyáltalán.

Szóval belementem.

4 hónap eltelt egy fillért se kaptam még csak az ezer ígérgetést összesítsem a km-t számoljam ki adjam le.. ezen már túlvagyok 5x leadtam. Csak időhúzás pofázás az egész.


Mi lenne és mit tehet ha azt mondom: amíg nem fizeti ki az összes elmaradást egy tapodtat se megyek sehova?

Ráadásként a jövőben heti benzintérítést akarok, ígymax egy héttel lehetnek elmaradva.

Benzinszámla km elszámolás minden megvan ezeken nincs mit vitatni.

A szerződésben meg erről egy szó sincs.


Szóval mi lesz hétfőn amikor azt mondom: kérem a 4 hónap összes pénzét egyben vagy egy centit se sehova?


2016. ápr. 9. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Megtagadhatod. De utàna kereshetsz is új helyet. Kis vàllalkozòèknàl így megy. Ezert dolgozok csak multinal. Percre pontos elszamolàs, stb.
2016. ápr. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Természetesen megteheted.


Én hasonló helyzetben jeleztem a főnöknek, hogy adjon bkv jegyet, mert nekem nincs, és mikor ráterelte a szót a kocsira, akkor mondtam, hogy arról is beszélhetünk, csak mondjon valami kilométer díjat.


Persze ehhez nem árt, ha olyan munkahelyed van, hogy a főnök nem rúg ki élből ezért :)


Mellesleg parkolj kicsit arrébb, és mond, hogy nem kocsival jöttél, esetleg, egy ideig járj be gyalog.

2016. ápr. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát próbáld azt csinálni, hogy mondd a főnöknek, hogy elfelejtették a szerződésbe belevenni ezt (mármint hogy ilyen esetben a cég fizeti az üzemanyagpénzt) és hogy utólag írják bele (szerződésmódosítás)- Nálam úgy volt, hogy a főnök mondta az elején, ha valmi kimaradt volna

a munkaszerződésből szóljak (de az még ugye azelőtt volt hogy beléptem volna)

2016. ápr. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Namost lehet az is, h a főnököd nem is tud róla, h te eddig nem kaptál térítést - megmutatod neki a bizonylatokat, elmondod, h te leadtad ezeket, mégsem kaptad meg a pénzt. Hogy nem erről volt szó (bla bla) Esetleg kérdezd meg miért nem kaptad meg

Utasítsa a könyvelőt, hogy adják oda a pénzt

2016. ápr. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Namost lehet az is, h a főnököd nem is tud róla,"


Te most vagy szívatzs vagy hüyle vagy.


Leírtam de akkor még 1x: ezerszer szóltam sőt 5x írásban is leadtam. NEKI!!!

2016. ápr. 9. 20:24
 6/7 A kérdező kommentje:

Másik dolog: foglalják szerződésbe? Minek? Nem mindegy hogy szerződéssel együtt vagy anélkül nem fizet egy fillért se?

Benne lesz a szerződésben és akkor mi lesz? Ugyanúgy szarik majd fizetni.


+ ha most szerződésbe foglaljuk mit segít az az eddig eltelt 4 hónap nem fizetésén?

2016. ápr. 9. 20:26
 7/7 A kérdező kommentje:

"Esetleg kérdezd meg miért nem kaptad "


ezerszer kérdeztem ezerx jött a szar kamu válasz: igen, már jövő héten biztos... türelem...

2016. ápr. 9. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!