Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van előnyöm/hátrányom az...

Van előnyöm/hátrányom az álláskeresésben Bp-n, ha kárpátaljai vagyok?

Figyelt kérdés

Vegyesek a tapasztalataim. Foleg mivel igenylem, hogy olykor hazalatogassak segíteni a szűk családomnak es egy hétvege keves az oda-vissza ut miatt is--igy ha kisebb a fizetés is, inkabb a rugalmas beosztasokat reszesitjuk előnyben.

Diplomás vagyok mégsem tudok kiszabadulni a vendéglátás karmaibol, általában nem merem megemlíteni hog kárpátaljai magyar vagyok nehogy rossz vélemény legyen rólam, akar azert hogy próbálkozom az együttérzést kiváltani a munkaadóból.

24/L



2016. ápr. 13. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Előnyöd biztos nincs miatta.
2016. ápr. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem irni, hogy Budapesten lakom/tartózkodom. Szoval nem ebből a szempontból ertem a kérdést.
2016. ápr. 13. 16:11
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
előny: gondolom beszélsz ukránul, oroszul...
2016. ápr. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha hazamész egy hosszú hétvégére, akkor vegyél ki szabit, törvényesen lehetséges, nem értem a problémát. Vagy elvárod,hogy ezért neked extrák járjanak?

Egyébként több multi támogatja a távol lakók hazautazását hétvégére.

Nem hinném, hogy ez probléma, persze lehet, hogy egyes interjúztatók inkább tőzsgyökereseket vennének fel. Akkor ne említsd meg, és kész.

De ha igaza van az előttem szólónak, akkor meg előny, mert elég kevesen beszélnek itt oroszul, és keresik azért.

2016. ápr. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Az orosz nyelvtudás bizonyos multiknál sohasem hátrány, Budapesten pedig annyiféle ember él, annyiféle helyről érkezve, hogy nem nagyon érdeklik ha kárpátaljai vagy. Sok ismerősöm van aki vajdasági és szintén a fővárosban dolgoznak, hátrányuk még sohasem volt belőle, igaz előnyük sem. Ne szégyelld ki vagy, ha jó munkaerő vagy és rendes ember az emberek leszarják honnan jöttél.
2016. máj. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Négy éve élek Pesten. Hátrányom abból, hogy Kárpátaljáról származok sosem volt. Úgy tapasztaltam, hogy itt mindegy honnét való vagy. A teljesítményed a fontos. Mondjuk nálam csak annyi, hogy rossz szakmát választottam. Tanárként dolgozom. És a fizetésből nagyon sok elmegy albérletre megélhetésre úgyhogy nagyon gondolkodom, hogy váltok. Amúgy Kárpátaljáról honnét vagy?
2020. febr. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!