Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit válaszoljak erre a kérdésr...

Mit válaszoljak erre a kérdésre interjún: Kivel él együtt?

Figyelt kérdés

1 éve költöztem el otthonról, a barátommal élek. Jelenleg ő fizeti a lakást. De ha megmondom az igazat, akkor félő, hogy elküldenek a fenébe, mert ha már összeköltöztünk, akkor arra gondolnak, hogy nemsokára gyerek is lesz.

Ma azt válaszolta, hogy a szüleimmel. Ez meg talán azért rossz válasz, mert azt hiszik rólam, hogy önállótlan vagyok.

Mi a jó válasz?


2010. ápr. 6. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lakótárssal!
2010. ápr. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Erre is gondoltam, de olyan hülyén jönne ki, hogy ki fizeti a rezsit? Hát a lakótársam, mert én munkanélküli vagyok?

Még nem is volt soha munkám! Akkor miért költöztem volna össze egy lakótárssal? Tőle nem várhatom el, hogy kifizesse helyettem is az ott lakást!

2010. ápr. 6. 18:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lakótárssal, és van félretett pénzem, abból fizetem a rezsi rám eső részét. De munkát szeretnék, mert a pénz ugye elfogy, vállalkozni meg nem merek. :P
2010. ápr. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként, JajIstenem, úgy rúgnám fenéken az összes léhűtő, semmirekellő HR-est, hogy körbe szánkáznák a Gellért hegyet. Mit számít az a szaktudás, a munkaképesség szempontjából, hogy kivel él együtt valaki? (És nehogy nekem akárki is a divatos csapatmunka, meg empátia, meg hasonló szövegekkel jöjjön! A dolgozó napi X órára (szerződés meghatározza) havi N forintért bérbe adja a munkaerejét és a szaktudását az őt alkalmazó vállalkozásnak. Ennyi. Nem több, nem kevesebb. A többi parasztvakítás. Bár tartana ott a magyar adórendszer, hogy ne 5-ször annyit kellene egy dolgozóból kizsigerelnem, mint amit kifizetek neki bérként, hogy ne ráfizessek, hogy dolgozik nekem, vennélek fel azonnal, akárkivel is élsz, és akárhány gyereket is akarsz szülni.)
2010. ápr. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha még 20 év körüli vagy, akkor mondhatod nyugodtan, hogy a szüleiddel. Ha már idősebb, mondd azt, hogy az albérlőddel.
2010. ápr. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
19:06 és 07:24 nagyon jókat mondtatok, köszi :)
2010. ápr. 7. 10:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Ilyenkor azt kell mondani, hogy

-egyedülálló vagyok*

vagy:

-párkapcsolatban élek

PONT

Ennél több (hogy kinél, hogyan, emeletes ágyon vagy pamlagon stb stb.) nem tartozik senkire.

Ha meg keresztkérdéseket tesz fel, akkor térj ki előlük.


________________________________________________

*státuszát tekintve a szülőkkel élő fiatal felnőtt is egyedülállónak minősül

2010. ápr. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs joga megkérdezni, hogy kikkel élsz együtt, hiszen az önéletrajzban feltüntetett hajadon/nőtlen/férjezett/nős pont elég információ kell, hogy legyen.

Semmi közük hozzá, hogy van-e saját lakásod és ott élsz, hogy a barátoddal élsz, a szüleiddel vagy éppen 5 volt csoporttárssal.


De ilyen helyzetben azt mondanám, hogy albérletben egyedül/ albérletben barátokkal/ saját lakásban/ testvérrel/szülőkkel (esetleg)


Egyébként számít? Attól jobb vagy rosszabb munkaerő lesz az ember, hogy a szüleivel vagy önállóan, vagy az ismerősével, barátjával él?


Ha nem akarod elmondani, akkor ne mond el a teljes igazságot. Nem derülhet ki, ha pedig igen, akkor sincs semmi közük hozzá.

26 L

2010. ápr. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!