Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit válaszoljak a főnöknek,...

Mit válaszoljak a főnöknek, állásinterjún? (érdekes)

Figyelt kérdés

Feltesz a főnök egy általános kérdés. Azonnal tudom, hogy mit vár, mi lenne a pozitív és tökéletes válasz. Csakhogy én ezt teljesen máshogy látom, talán pont ellenkező módon.


Hogyan válaszoljak?

Jöjjön a talpnyalás, színészkedés,megalázkodás és mondjam azt amit hallani akar


VAGY


mondjam el az én véleményem, ami lehet nem lesz túl pozitív kicsengésű, DE az én véleményem.


2011. aug. 23. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Én mindig elmondom a véleményem. Eddig úgy tűnik, bejött, semmivel nem találok rosszabb arányban munkát, mint az átlag. Csak legalább olyan helyre vesznek fel, ahol nem kell alakoskodni majd, mert az elejétől fogva őszinte voltam.
2011. aug. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez így nagyon elméleti kérdés, ráadásul szélsőségekre kihegyezett. Mi az a kérdés, amire vagy talpnyalós, színészkedő, megalázó(!!) vagy pedig negatív kicsengésű választ lehet csak adni? Ez így elég életszerűtlen.
2011. aug. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

én mindig őszinte vagyok az interjúkon - ezért nincs munkám

ahol segget nyaltam, ott felvettek ugyan, de sajnos rossz természetem van, vagyis nem seggnyaló típus vagyok, úgyhogy ki is raktak a próbaidő alatt...(nem a munkámmal volt baj, hanem a személyiségemmel)

2011. aug. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
tedd szét a lábad
2011. aug. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

csak egy példa:


"Ha egy ügyfél Önnel szemmel nem emberséges hangnemet üt meg, Ön hogyan viszonyul hozzá az együtt működésük idején?"


Jó válasz: "persze..mint mindig nyugodtan, örömmel, barátságosan beszélek embertársammal, jópofát vágva hozzá, segítőkészen, ahogy ezt elvárja."


Helyes válasz: "Megcsinálom, amit elvár! ...de pl. ha rossz az elképzelése, és én jobban is megtudnám csinálni, nem fogok neki ötletet adni, hanem fizessen és távozzon. Megkapta azt amit akar."

2011. aug. 23. 10:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát ez nem az a példa, amire én gondoltam, hogy vonatkozik a kérdés.. mert itt nem arról van szó, hogy a személyes véleményed mi, hanem hogy hogy fogod a munkát végezni. Márpedig aki ügyfelezik, annak igenis legyen birkatürelme a hülye ügyféllel szemben.
2011. aug. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Arany középút. A példádból kiindulva, mond el a véleményedet, de úgy, hogy az ne vessen rád rossz fényt, ne legyen negatív üzenete:

"Megcsinálom amit az ügyfél elvár, mert fontos hogy elégedetten távozzon"

A többit elég ha magadban gondolod. Így se nem hazudsz, se nem nyalsz talpat és még az állásra is lesz esélyed.

2011. aug. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!