Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magán pszichológusi fizetés?

Magán pszichológusi fizetés?

Figyelt kérdés

Pszichológus szeretnék lenni, de nemtudom hogy megéri-e.. Képességeim hozzá egész jók, a kommunikációm az emberekkel jól megy, lelkitámasz voltam néhány embernek már, sokan mondták hogy alkalmas munka lenne nekem, stb..


Viszont eléggé érdekel a fizetés: egy magánpszichológusi fizetés körülbelül mennyi lehet?


Magánpraxis fenntartását, és ehhez hasonló dolgokat ha bele tudnátok kalkulálni azt megköszönném, nem értek ezekhez.


Akár kutató pszichológus, vagy hasonló speciális típusa is jó lehetne, de főleg a magánpszichológus


Tapasztalt válaszokat szeretnék!



2016. ápr. 22. 17:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%

"Viszont eléggé érdekel a fizetés: egy magánpszichológusi fizetés körülbelül mennyi lehet?"

Fogadott ügyfél x elkért pénz


"Magánpraxis fenntartását, és ehhez hasonló dolgokat ha bele tudnátok kalkulálni azt megköszönném, nem értek ezekhez."

Google.com

2016. ápr. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%
egy pszichológusnak mégis mi kell? Egy kellemes szoba, kellemes kanapéval meg egy fotellel, esetleg egy íróasztal+szék meg a falakra pár festmény. Potom összeg mondjuk egy magán fogászati rendelőhöz képest.
2016. ápr. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
4%

hogy egy felnőtt is válaszoljon:

kutató pszichológus? ennyire büdös a munka?

évente kb 1000 p. végez, ez 40 év alatt 40000.

Lassan minden utcában lakik 1.

Akinek van pénze rá, az megoldja a gondjait ...

2016. ápr. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
És ebben a válaszban mégis mi a felnőttes? :'D
2016. ápr. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat...
2016. ápr. 22. 22:20
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

#3 Nem volt túl kedves, de megfontolandó, amit ír. Tényleg sokan végeznek pszichológiát, úgyhogy ha valaki a szakmában egyáltalán el tud helyezkedni, az már félsiker.


Magánpszichológusnak meg mehet nagyon jól is, de az tényleg a ritka kisebbség, és nem az iskolában szerzett jegyeken múlik. Biztos van, aki milliókat keres havonta, más pedig McDonald'sban dolgozik p. diplomával.

2016. ápr. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Majd ha elvégzed a képzést, el fogják mondani! Van egy rendelet, ami előírja milyen berendezése kell egy magánpszichológiai rendelőnek. Azért több annál, mint ágy, szék, festmény...:-)Ántsz ellenőrzi, h megfelel-e a követelményeknek: wc, csap, meghatározott nm nagyság stb. is kell,meg tényleg egy csomó minden, de ezt ha utolsó éves leszel, megtanulod!

Úgy működik, hogy elvégzed az alap és mesterszakot, utána kimész (szarér-hugyér) 3-5 évre klinikára, aztán szakvizsga és úgy nyithatsz rendelőt. Mire elér idáig, mindent tudni fogsz a szakmáról és a feltételekről is.

Milyen kiadásaid lesznek? Ezt is meg fogod tudni, de az biztos, h a vállalkozói léttel sok kiadás jár (adó-tb és egyéb járulékok, nyilván fizut is akarsz adni magadnak,lakás bérlése+rezsije, számítógép, addigra már lesz ennél a szakmánál is online kassza, engedélyek beszerzése), tehát sok bevétel kell, mert sok a kiadás is!

Egy bnőm nyitott egy ilyent, majd 2 hónap után bezárta, mert veszteséges lett (Bpen), de nem jöttek hozzá sokan. most visszament közalkalmazottnak, nettó 140et keres, de ő már 40 év feletti, minden vizsgája megvan.

2016. ápr. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%
Én azt tudom neked mondani,hogy akihez én jártam 7000Ft volt óránként,heti 3napot rendelt "magánként"és mindig tele volt a naplója,pedig nem egy sztár pszichológus volt,még honlapja sem volt.. Ahova jártam ott volt egy mosdó,wc, egy mini folyosó és egy szoba,amiben volt egy 50éves kanapé,1fotel, egy asztal, egy lámpa és kb ennyi:)
2016. ápr. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet jó pénzeket keresni magánpraxissal, de ennek megvan a magyarázata. Amire oda jutsz, hogy magánrendelést nyiss, nagyon-nagyon sok időd és pénzed megy rá a képzésekre. 5 év a minimum, a mester végéig, ez már pszichológusi végzettség, de még nagyon sok mindenre nem vagy vele jogosult. Ezután jönnek a szakirányú továbbképzések, meg a módszerspecifikus képzések, és a saját élmény (150-200 órányi terápiát kell neked kifizetned és részt venned rajta) stb. Szóval elég drága mulatság, nagyon sok évbe is telik. Ha pszichoterapeuta akarsz lenni, az a mesterképzés után 4 év klinikai, ami mellett kötelező teljes állásban dolgoznod, utána 2 év pszichoterapeuta képzés.
2016. ápr. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt a rengeteg pénzt ami rá megy hogy lehet megoldani? Dolgozni tanulás alatt, vagy valami támogatás, esetleg mindkettő?
2016. ápr. 23. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!