Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi fizetésemelést lenne...

Mennyi fizetésemelést lenne érdemes kérnem, kérjek megéri? (részletezés lent)

Figyelt kérdés

2 éve dolgozom jelenlegi munkahelyemen (25-30 fős vállalkozás) és előtte is már dolgoztam hasonló területen.


Amióta felvettek semmiféle béremelés nem volt legalábbis nekem nem (prémium és jutalom, és jutalék se). Lassan bele tanulok a szakmába, megszereztem a diplomámat (erre se történt semmilyen pozitív bérmozgás) amit a munkakör megkövetel, egyre aktívabban kell nyelvet használnom és önálló a cég szemszögéből eléggé fontos feladatokat ellátnom (kiemelt projektek vezetése, koordinálása, gyártókkal történő egyeztetés...stb.) Projekt menedzser vagyok. (Gazdasági végzettséggel). Néha 2 munkakört is el kell látnom, szabadság alatt is csöng a telefon..stb.


Nem helyezem a munkámat mások elé, de kollégáim koránt sem kapnak ilyen „lehetőségeket” és felelősséget. Ez részben ösztönző és tanulásnak se utolsó DE!

Sok mindenre rálátásom van és vak sem vagyok nagyjából tisztában vagyok a bérekkel és jutalmakkal.


Egyre többször vetődik fel bennem, hogy emelést kellene kérnem de nem tudom, hogyan tegyem és mennyit kérjek. A váltás gondolata is megfogalmazódott már bennem. De alapvetően egy nagyon jó munkahely, A+ és jó fej csapat „öröm” bemenni és a munka is érdekes.


Van egy hasonló szinten lévő kollégám, aki középfokú végzettséggel nyelv ismeret nélkül és alibizős feladatokkal (nem rokon) a 2x annyit keresi mint én. + jutalék (az még 20-30% plusz).


Én úgy gondolom, hogy ki kellene állnom magamért de félek, vagyis elbizonytalanodok, nem tudom mikor kellene kérnem, hogyan és mennyit én lazán 50-100% ra gondoltam de így kimondva sok…


A főnök jó fej de ki tud borulni mindenen hogyha a komfort zónája megborul félek egy ilyen beszélgetéstől félek, hogy kimondja, hogy keres mást és amúgy is sok amit kapok én meg nem védekezhetek azzal, hogy a 25 emberből a top alsó 5-ben vagyok bérezésileg mivel rálátásom van az adatokra.


Köszönöm annak aki végigolvasta és annak is aki válaszol tanácsod ad vagy személyes tapasztalatot ír meg.



2016. ápr. 24. 20:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: akkor te is tudod, hogy mit kell tenned, ha ilyen helyzetbe kerültél.


Én is voltam így, több évet töltöttem a cégnél, a felelősségem a 3-4x-re nőtt, mikor kirúgták a főnököm, akkor megkaptam az ő feladatait is anélkül, hogy kineveztek, előléptettek volna, és rendezték volna a fizetésem, a saját munkám mellé egy rakás PM feladat szakadt a nyakamba.


Bementem a nagyfőnökhöz, és megkérdeztem, hogy akkor miként folytassuk. Sajnos nekem úgy reagált, hogy nem számít rám komolyabb pozícióban, így maradt a váltás (az már egy másik történet, hogy mikor felmondani mentem, akkor hirtelen eszébe jutott, hogy akármekkora pénzt megad, csak nevezzem meg az összeget, de akkor már nem akartam maradni, mert láttam, hogy legkésőbb 2-3 év múlva ugyanúgy arról fogunk vitázni, hogy megint nőtt a felelősség (több szenior kolléga készült nyugdíjba, vélhetően az én nyakamba szakadt volna a munkájuk egy része) anélkül, hogy nálam bármi változott volna.


Én nem bántam meg a váltást, az új cégnél világos karrier pálya van, ahogy lépek előre a rangsorban, úgy változik a fizetés is, nem kell nekem minden apróságért könyökölnöm, igaz, ez nem is kis magyar vállalkozás.


(ui: és igen, vannak ott is jó példák, én is ismerek olyan céget, de ez elenyésző töredéke a magyar vállalkozásoknak)

2016. ápr. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

" Utolsó: mi a te szakmád?"


Programozó.

2016. ápr. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Gondoltam, az "én pl. bruttó 300-350 alatt neki se állnék tárgyalni" mondatodból. Viszont akkor tanácsolom, hogy nyomd azt még kicsit feljebb, nálunk a 20 órában melózó gyakornokok kapnak nettó 120-at.
2016. ápr. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Kónya Ágnes ***** válasza:

Az egyik legfontosabb lépés,amikor bértárgyalásra kerül sor, hogy tisztában legyél az értékeddel és hogy mivel szolgáltad eddig is a cég fejlődését. Még mielőtt a beszélgetésre sor kerülne, érdemes leülnöd egy papírral és tollal a kezedben és elgondolkodni, hogy mennyi mindent csinálsz és ennek milyen eredményei voltak és írd le.


Ez egyrészt segít a gondolataidat letisztázni, magabiztossá tesz, mert képes leszel válaszolni a kérdésekre és alá tudod támasztani példákkal, hogy miért érdemled meg a béremelést.


Ha arra helyezed a hangsúlyt, hogy mit tettél eddig a cég jövőjéért és mit fogsz tenni (a beszámolód alapján elég sok mindent), akkor meg fogod kapni azt az összeget, amit kérsz.

2016. ápr. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat.


A tegnapi nap során négyszemközt beszéltem főnökömmel… hát meglepődtem negatív irányban, de gondoltam leírom, hogy ilyen is van de én is meglepődtem.


Szóval rátértem a dologra…. Ezt megelőzve már voltak ígéreteim hivatalos előléptetésre, nagy kecsegtető projektre de eddig semmi.


Szvsz.: Beszélgettünk… és mondta, hogy fog hozni egy másik embert akivel már letárgyalt mindent 10+ éve van a piacon tapasztalt erősítés...stb. Akinek majd ad át az én feladataimból (hozzátette, hogy neki ez az ember nagyon sokba van – milliók) / lényegébe fölém - fölénk hozza és a komoly nagy feladatokat átadom neki ő meg majd a „kuli” munkát nekem.


Ezek utána pénznél jött a duma, hogy nincs meg ez az ember is sokba fáj neki, hogy ekkora szaki, 30% az nagyon sok mert végül ennyit mondtam... de 5-10 el meg tudja dobni mert látja, hogy jól dolgozom panasz nincs rám nem is hitte volna, hogy ennyire kinövöm magam és olyan volumenű projekteket is vittem amiket más nem a cégnél továbbra is számít rám + csak rajtam múlik...stb. Bla bla. + az új embert aki a „főnököm” azért avassam be – Tanítsam be mi a szokás rend stb.


Hát no comment kategória, kicsit értetlenkedtem de semmi különös asztalt nem borogattam elfogadtam és elgondolkodtam, hogyha vajon összepakolok és haza megyek az segít e (kicsit lelkemre vevő típus vagyok és nem értem a szitut, lehet én rontottam el valamit).


Mai nap ülte és elinternetezgettem, és bámultam ki a fejemből. A végső megoldás körvonalazódik de a vége előtt még 1X beszélek vele egy amolyan számonkérő stílusban + felmondási időt „töltse le ő magának az internetről és nézegesse mert én be nem megyek ha vége vége – hátha a lelkemnek jót tesz



Szerintetek normális egy ember az ilyen? Vagy valamilyen gyerekkori gonosz ismerősére hasonlítok, hogy hülyére vesz és szívat?



Szóval ennyi


Akinek erre még van valamilyen véleménye azt köszönettel veszem!

2016. ápr. 28. 21:23
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne beszélj vele, ezután teljesen felesleges. Szépen köszönd meg amit adni akar, fogadd el, dolgozz továbbra is, mint egy elégedett munkaerő, és veszett sebességgel keress másik céget
2016. ápr. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az utolsónak. Nem kell jelenetet rendezni. Mondj fel és kész
2016. ápr. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Szerintem se rendezz jelenetet, már most állj neki keresni az új helyed, aztán ha megvan mehet a felmondás.
2016. ápr. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell hisztizni, pláne nem kell a lelkedre venni. A munka az tisztán üzlet, a cégnek is és NEKED IS!


Fogadd el amit ajánlott és hajrá, keresd az új melót ezerrel. Utána meg felállsz és kész, mikor találtál valamit.


Ennyi

2016. ápr. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Utána meg felállsz és kész, mikor találtál valamit. "


De csak akkor, amikor már tuti biztos az új munka :-)

Hát igen, kérdező,tényleg ne vedd a szívedre, ez nem Rólad szól, hogy nem jól csináltad: valamiért így döntött a főnököd és ez tényleg kőkemény üzlet.

Lehet, ha hamarabb léptél volna, akkor nem keres mást... bár ki tudja... ezt igazán nem tudjuk, miért döntött így...?

Semmiképpen nem kell számonkérni, szivatni, stb, hiszen nem mondott fel Neked, sőt, kevesebbet kell dolgoznod ugyanannyiért :-) Most ezt csak poénból mondom: hát Neked semmi sem jó? :-)

Félretéve a viccet: nézd úgy, hogy félig tele van a pohár - kevesebbet kell dolgoznod. Jó, értem én, hogy elmarad a sikerélmény meg a szakmai fejlődés, stb. De ha még így is megadná a főnököd a + 30 %-ot, akkor meg tényleg ne problémázz ezen, tedd félre a rossz érzéseidet.

Tanítsd be az új embert és élvezd, hogy nem kell megszakadnod a munkában :-)

(első vagyok)

2016. ápr. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!