Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi fizetésemelést lenne...

Mennyi fizetésemelést lenne érdemes kérnem, kérjek megéri? (részletezés lent)

Figyelt kérdés

2 éve dolgozom jelenlegi munkahelyemen (25-30 fős vállalkozás) és előtte is már dolgoztam hasonló területen.


Amióta felvettek semmiféle béremelés nem volt legalábbis nekem nem (prémium és jutalom, és jutalék se). Lassan bele tanulok a szakmába, megszereztem a diplomámat (erre se történt semmilyen pozitív bérmozgás) amit a munkakör megkövetel, egyre aktívabban kell nyelvet használnom és önálló a cég szemszögéből eléggé fontos feladatokat ellátnom (kiemelt projektek vezetése, koordinálása, gyártókkal történő egyeztetés...stb.) Projekt menedzser vagyok. (Gazdasági végzettséggel). Néha 2 munkakört is el kell látnom, szabadság alatt is csöng a telefon..stb.


Nem helyezem a munkámat mások elé, de kollégáim koránt sem kapnak ilyen „lehetőségeket” és felelősséget. Ez részben ösztönző és tanulásnak se utolsó DE!

Sok mindenre rálátásom van és vak sem vagyok nagyjából tisztában vagyok a bérekkel és jutalmakkal.


Egyre többször vetődik fel bennem, hogy emelést kellene kérnem de nem tudom, hogyan tegyem és mennyit kérjek. A váltás gondolata is megfogalmazódott már bennem. De alapvetően egy nagyon jó munkahely, A+ és jó fej csapat „öröm” bemenni és a munka is érdekes.


Van egy hasonló szinten lévő kollégám, aki középfokú végzettséggel nyelv ismeret nélkül és alibizős feladatokkal (nem rokon) a 2x annyit keresi mint én. + jutalék (az még 20-30% plusz).


Én úgy gondolom, hogy ki kellene állnom magamért de félek, vagyis elbizonytalanodok, nem tudom mikor kellene kérnem, hogyan és mennyit én lazán 50-100% ra gondoltam de így kimondva sok…


A főnök jó fej de ki tud borulni mindenen hogyha a komfort zónája megborul félek egy ilyen beszélgetéstől félek, hogy kimondja, hogy keres mást és amúgy is sok amit kapok én meg nem védekezhetek azzal, hogy a 25 emberből a top alsó 5-ben vagyok bérezésileg mivel rálátásom van az adatokra.


Köszönöm annak aki végigolvasta és annak is aki válaszol tanácsod ad vagy személyes tapasztalatot ír meg.



2016. ápr. 24. 20:05
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nem hisztizni nem akartam se jelenetet rendezni nem vagyok olyan csak face to face megkérdeztem volna tőle, hogy miért és mi nem volt jó, mit tettem vagy nem mit várt volna el...stb.

Amikor már úgyis mindegy azért ezt tisztáznám vele, hogy amit nekem ígért azt miért más kapta -- hogy értsem és változtatni tudjak, fejlődni (tanulni a hibákból).


A 30% ot nem adta meg... 5-10e ft ot ígért (nem 5-10%-ot).

Közben kiderült, hogy akit hoz annak is csak középfokú végzettsége van)nyelvvizsga hiányában - de ugye az ilyen az milliókba kerül havonta... :) projektet nem fog hozni csak felügyelni (ez se rokon).


Napokban körbe kérdeztem finoman puhatolózva... és nettó 200+ (+caf évi nettó 500-600)-ért már találtam is egy hasonló pozíciót. Egy megbeszélés lesz arra a napra 1 nap szabit kérek (csak pofa vizit mivel ismernek a "piacról" + hosszabb ideje volt akivel együtt is dolgoztunk pár projektben, telefonon szinte mindent mgbeszéltünk) ha van aláírt papír (és határozatlan / próbaidő nélküli - hajlanak rá-) akkor a szemébe nézek és elköszönök vége egy korszaknak sajnálom de azért saját magamat se akarom meglopni, ha máshol 2x ennyit kapok kaphatok.


Köszönöm mindenkinek tanulságos volt.

2016. ápr. 29. 20:56
 22/23 anonim ***** válasza:
Szia, végigolvastam a sztorit. Azóta jól alkult a dolgod, bejött a váltás?
2016. szept. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
Valami uj infó?
2022. márc. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!