Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik éri meg jobban? Nappali...

Melyik éri meg jobban? Nappali vagy levelező tagozat?

Figyelt kérdés

Gyakornokként dolgozom, ami diákmunkaként van bejelentve és Msc-re szeretnék menni. Ha nappalira megyek, akkor 2-3 napot tudnék dolgozni, de minden előnyét kihasználhatnám a nappalis diáknak. Pl utazási kedvezmény, ösztöndíjak. Ha levelezőre megyek, akkor nincs ösztöndíj és utazási kedvezmény, viszont heti 4-5 napot tudok dolgozni. Az órabér tegyük fel, hogy azonos. Melyik éri meg jobban?

Indoklást is írjatok kérlek!


2016. ápr. 25. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a levelező, mert teljes munkaidőben sokkal több szakmai tapasztalatra tudsz szert tenni.
2016. ápr. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
74%

Ha jó tanuló vagy akkor nappali ... Miért ? Mert ösztöndíjban vissza jön pénz + ha jó tanulóvágy akkor édes mind 1 a gyakorlat menyisége, nem azon a kevesen fog múlni akkor.

Ha nem vagy jó az se gáz de ha kel a pénz akkor esti.


Szerintem ha jó tanuló vagy akkor mindenképp nappali.

Dolgozol + ösztöndíj +gyanakszik idő

elmégy hvg állásbörzére a Syma csarnokba. Iparnapjára(ha műszaki vagy) a Hungexpóba ... ott beszélsz a marketingesekkel meg a HR-esekkel és szerzel magadnak egy nagy cégnél rendes gyakornoki állást ami majd később pár év múlva legalább 20m + dobanót jelent továbblépésnél.

és persze nappali kedvezmények.


Sajna nem ismerem életed részleteit ami befolyásolná a döntés. Ez a vélemény és tanács a neki ugrásnak.


Sok sikert remélem segitettem

2016. jún. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én gépészmérnök hallgató vagyok (gépész technikus végzettségem van). Pályafutásomat nappalin kezdtem az egyetemen ahol le is szoptam 3 évet, de hogy minek azt magam se tudom. Kaptam lóvét meg diákot én is, viszont semmit nem ér mert a gépészetben pl a gyakorlat számít inkább. 3 év után váltottam levelezőre és elmentem dolgozni. Technikummal vettek fel irodára (technológia részleg), foglalkozom cnc programozással, modellezéssel, meg mindennel ami ezzel jár. A fizetésem is egész jó, levelezőn ugyanúgy van diák amivel utazási kedvezmény szintén jár, bár én nem használom mert 2 havi fizetésből már tellet kocsira is simán. Nomeg amivel nappalin 2 évet szoptam tárgy, azt elsőre megcsináltam levelezőn. Úghogy én azt tudom javasolni, mindenképp levelezőn csináld az egyetemet és a szakmádban próbálj meg elhelyezkedni, mert az a pár év gyakorlat sokat fog érni mire meglesz a diploma. Arról nem is beszélve, hogy nagyobb esélyed lesz egy friss diplomás nulla tapasztalatos emberrel szemben egy állás megpályázásakor is. Mondjuk ez attól függ milyen pályán vagy, de gépészetben/fémiparban ez a dolog így működik.
2016. nov. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Levelezo, mert kozben dolgozol. Akarmit is, de lesz munkatapasztalatod. Be lehet osztani a tanulast is. Sokkal kelendobb leszel munkatapasztalattal
2018. aug. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!