Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen idegen nyelvű helpdeske...

Milyen idegen nyelvű helpdeskesként dolgozni multiknál SSC-ben?

Figyelt kérdés

Most két SSC-ből is kerestek, olasz nyelvű informatikai támogató, helpdesk munkát kínáltak.


De mindenhol azt hallom, hogy a jó fizetés ellenére is nagyon pocsék meló ez, a legtöbben 1 éven belül otthagyják.


Mi az igazság? Esetleg aki már dolgozott ilyen munkakörben, mik voltak a tapasztalataitok? Mennyi a kezdőfizu?

És melyik SSC milyen? Ezek között is nagy a szórás? Melyiket érdemes elkerülni?



2016. ápr. 28. 09:41
 1/3 A kérdező kommentje:
Még elfelejtettem: angolból milyen szintű tudás kell ezekhez a pozíciókhoz, erős középfok elég?
2016. ápr. 28. 09:43
 2/3 anonim válasza:
100%
Szia! Igen, teljesen igaz, amit hallottál, legalábbis a saját tapasztalatom ezt igazolja. Egy évig dolgoztam egy SSC-ben first level helpdesk-esként, aztán felmondtam. Azt a fajta stresszt nem tudták pénzzel kompenzálni, élni nem volt kedvem a végén. Én 210 nettót kerestem, plusz kafetéria. Először szépnek és jónak tűnt minden, de aztán elég hamar kijött a csúnya valóság. Egy hónap betanítási idő alatt nem lehet informatikust képezni a bölcsészből. Krónikus emberhiány, rengeteg munka. Folyamatosan olyan helyzetek tömkelege, amire nincs jó megoldás. Minden másodpercem mérve volt, szó szerint. Soha többet, semmi pénzért nem mennék vissza, néha még most is azt álmodom, hogy hív az ügyfél, én meg próbálom átvenni a képernyőjét úgy, hogy nem megy a rendszer, az alkalmazás meg méri a másodperceket, hogy mennyi idő alatt oldom meg a problémát. Rabszolgameló.
2016. ápr. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 hónapig bírtam uezt a fenti melót, amit leírtak. Hiába beszélek 2 nyelven felsőfokon, ha nem értek az IT-hez. És igen, még a slozira menés idejét is mérték (nem számított a munkaidőbe). Stresszes helyzetek, állandóan elégedetlen vezetők. Nettó 200at kaptam, de soha többet nem megyek ilyen helyre...a másfajta ssc-ktől is elment a kedvem mindörökre. A fluktuáció hatalmas volt.


Ettől függetlenül próbáld ki magad, hátha te leszel az, akinek bejön ez a fajta meló.

2016. ápr. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!