Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angliaban ha valaki szezonmunk...

Angliaban ha valaki szezonmunkan dolgozik egy szallodaban, annak mennyit kell dogoznia, hany honapot egy evben? Es mennyit lehet itthon? Tenyleg olyan sok penzt felre lehet tenni ahogy mondjak?

Figyelt kérdés
2016. máj. 5. 13:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Itt nem igazan hallottam meg szezonmhnkarol. Talan a kamus gyumolcsszedest szoktak igy hirdetni.


Szallodaban/ etteremben kifejezetten utaljak azokat akik csak nyarra jonnek ki dolgozni. Vagy egyreszt orulnek nekik, hogy a nyari hajtasban van valaki, de szeptemberre sulikezdesre meg elmennek, ami nekik nem jo.

Sok helyen is lattam hogy kiirtak: not just a Summer job


Amugy kijohetsz attol fuggetlenul, max. ne mondd h meddig maradsz.

De a munkaltatok se hulyek, az alabbi trukkokrol hallottam mar:

- felszolgalo papir nelkul (jelentsd be magad, ami amugy nem rossz) benttartanak 1-2 heti fizut kauciokent, hogy nem lepsz le egyik naprol a masikra, amugy heti fizetes

- agencyk havi/ 2 heti fizetese mindig tolodik, tehat mire megkapod a fizudat az elozo idoszakra, az ujban mar ledolgoztal 1-2 hetet, igy sanszos, hogy nem lepsz le egyik naprol a masikra, mert buknal 200-400 fontokat.

Ha meg idoben bejelented rendesen, hogy elmesz, akkor meg keresnek gyorsan a helyedre valakit te meg nem kapsz orakat.

2016. máj. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Angliában nem nagyon van szezonmunka, max gyümölcsszedés, stb. Hotelekben sem nagyon jellemző. Ez nem Ausztria. Félretenni lehet, ha igényeid is jó lent tartod. Ha szezonozni akarsz, és valóban jó pénzeket félrerakni, akkor menj Ausztriába. Angliába kijönni, pláne Londonba, minimálbérért, nagyon, de nagyon nem éri meg. Ahhoz hogy itt minimálbérből megélj, kell egyfajta igénytelenség, ami otthon maximum a Borsod megyeiekben van meg.
2016. máj. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!