Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg ennyire hatásos a...

Tényleg ennyire hatásos a gerilla önéletrajz?

Figyelt kérdés

3 évig dolgoztam egy helyen, amit utáltam, folyamatosan keresgéltem új helyet, de elég sok kritériumom volt, rosszból nem akartam ugyanolyan rosszat, szóval munkaidőben, a munkahely távolságában, a fizetésben és a munkakörben is egy aránt határozott elképzeléseim voltak. A 3 év alatt kb be sem hívtak szinte interjúkra, kb 2-3 helyen, ha voltam.

Aztán olvastam a gerilla önéletrajz technikákról, ez alapján teljesen új életrajzot írtam,és csodák csodája: 2 hónap alatt 16 állásinterjú, és 2 hét múlva már kezdek is az új helyen , ami elég álommunkának ígérkezik végre :)

Más is tapasztalta ezt rajtam kívül?


2016. máj. 5. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is regisztráltam, de semmi újat nem mondott, az önéletrajzom olyan volt előtte is,mint amiket leírtak. Szerintem aki ír egy normális önéletrajzot annak szinte semmi újat nem mondanak ezzel. Én végül a megszokottól teljesen eltérő önéletrajzot írtam magamtól.
2016. máj. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A gerilla küldözgetés szvsz semmit nem ér. Nálad gyanítom inkább az vezetett sikerre, hogy egy nagyon rossz CV-d volt előtte és amit utána írtál az jó volt. Na meg közben azt se felejtsd el, hogy +3 év munkatapasztalatot szereztél...
2016. máj. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

Ne, ne, ne, ezek a legrosszabbak. Bár nem HR-es vagyok, hanem vállalkozó, ezek a gerilla önéletrajzok a legrosszabbak. Mindenféle önmagasztaló referencia idézettel vannak tele, meg sok más baromsággal.

Vannak akik meg azt hiszik, hogyha postán levélben küldik el az önéletrajzukat akkor biztosan őket fogom felvenni. Hát nem. Így is jön naponta 50-60 levél, nem hiányzik oda még pár gerillás jelentkező.

Máskor biztosan ki fogom írni a feltételekbe, hogy a gerillás önéletrajzokat azonnal törlöm.

Nekem végzettség kell és munkatapasztalat, a többi úgy is kiderül a személyes interjúkon.

2016. máj. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Jó igazából én csak az alapján írtam, nem pontosan olyanra, csak az alapvető dolgokat olvastam el,ami alapján írtam egy önéletrajzot magam, de nem ilyen sima felsorolok mindent times new romannal típusút. Nem tömjéneztem magam benne :D

Sőt, nem is tudtam , hogy postán kéne küldeni, mindenhol csak email címet adnak meg, nem is tudtam volna postán küldeni semmit.


Amúgy a munkatapasztalat nem lehet igazából ok rá,hogy találtam új munkát, mert sima gyári munkás voltam, és a szakmámban kezdtem el keresgélni, amiben még egy percet sem dolgoztam ezidáig :)

2016. máj. 5. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!