Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A magyarországi munkáltatók...

A magyarországi munkáltatók úgy érzik hogy 136ezer Ft nettó az már "kiemelt bérezés"?

Figyelt kérdés
2016. máj. 11. 15:57
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:

Engem az érdekelne, hogy tudnák a dolgozók kiharcolni maguknak, hogy kb 220-250 ezer nettót kereshessenek? Mert nem hiszem, hogy pl. egy autógyárnak ne lenne annyi profitja, hogy még ilyen bérezés mellett is bőven nyereséges legyen.


Ennyi pénzből egy egyszerű dolgozó már elég kényelmesen tudna élni, nem lenne olyan vonzó 1200-1400 euróért külföldre menni és nem szakadnának szét a családok. A fiataloknak is több kedvük lenne így itthon maradni, esetleg néhány gyereket is felnevelni, és nem azon kellene akkor aggódni, hogy a mai 30-asoknak, 40-eseknek ki termel majd nyugdíjat, netán marad-e valaki az országban pár évtized múlva az öregeken és az élősködőkön kívül.

2016. máj. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
52%

Németországban a gyári melósnak 2000 euró az elég kamu. Vagy maximum az a bruttó fizetés lehet, amibe már beleszámolták a 13. havi fizetés leosztott részét is. Nettóban ez jóval kevesebb, és gondolom te a nettó 95 ezreddel hasonlítottad össze. Az meg, hogy te abban a pár napban, amíg ott voltál, azt láttad a boltban, hogy "nem is annyival drágább", az még nem jelenti azt, hogy tényleg nem. Általában nem is a tárgyi eszközök kerülnek többe, hanem a szolgáltatások. Oké, hogy a Snickers csoki csak 69 cent, ami azt jelenti, hogy csak 50 forinttal drágább, mint nálunk, de aztán térj be a fodrászhoz, aki 30 euróért (9000 Ft) vágja le a hajad (ha férfi vagy, gépi vágást kérsz és nem ragaszkodsz a mosáshoz, nőként ez sokkal több), vagy szállj fel a buszra, és döcögj néhány megállót 3 euróért. Esetleg vidd el a kocsidat szerelőhöz éves nagyszervizre, és lepődj meg, hogy a számlán szereplő összegből itthon megvennél egy 10 éves francia autót. Fizess elő tv-intnernet kombóra 50-70 euróért. Ezt még a végtelenségig sorolhatnám. Aztán utána vesd össze, hogy mennyi marad vajon abból a havi bruttó 2000 euróból. Azt aláírom, hogy egy kicsit jobban kijönnek, de közel sem annyira, mint ahogy azt egyesek képzelik.


Utolsó: nem biztos, hogy nyereséges maradna. Azért egy ilyen cégnek világszerte több tízezer alkalmazottja van, ha mindenkinek megduplázzák a fizuját, azt tuti nem tudná lenyelni. Vagy csak itt duplázzák meg nálunk? Akkor már húzna is a gyár Kínába, aztán semmilyen munkád nem lenne. Vagy csak a csóró országokban lévő melósok fizetését húzzák fel a nyugati szintre, akkor nem hoznának ide gyárat, mert semmivel sem éri meg jobban, szintén nem lenne semmilyen munkád. Arról nem is beszélve, hogy ha megemelik a melósok fizetését nettó 250 ezerre, akkor a diplomások, mérnökök, akik eddig kerestek 250-500-at, nem akarnak majd egy duplázást? Dehogynem. Viszont, ha mindenkinek emelkedik a fizetése, akkor az árak is megemelkednek. Mert ugye ha a moziban ülő pénztáros csajnak a jelenlegi minimálbér helyett hirtelen 250 nettót kellene fizetni, akkor a mozijegy is hirtelen 5000 forint lenne. Szóval hiába keresnél többet, semmivel sem élnél jobban.

De még ha úgy is nyereséges maradna egy cég, ha a munkások kétszer annyit keresnének, mint most, akkor sem tennék meg, mert a tulajdonosok, részvényesek minél több profitot akarnak. Ha neked lenne egy céged és odaállna eléd az alkalmazottad, hogy duplázd meg a fizetését, mert a cég nyereséges marad úgy is, de te nyilván sokkal kevesebb osztalékot tudsz úgy kivenni, akkor adnál neki dupla fizetést? Nem, ugye? Ennyit erről.

2016. máj. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:

Egy cégnek nem csak azért éri meg idejönni, mert spórol a melósok fizetésén, az önkormányzattal megegyezve pl kaphat kedvezményt helyi adókból, lehet kedvezménye a dolgozók után fizetendő járulékokon, stb, tehát bőven lehetséges, hogy dupla bérezés mellett is nyereséges maradna és megérné neki itt működtetni a céget.

Nyilván a cégvezetés a lehető legnagyobb profitra törekszik, de ha közben az emberek életszínvonala egyre alacsonyabb és egyre kevesebbet vásárolnak, akkor egy idő után felesleges lesz termelni. Illetve hosszú távon ez nagyon rossz folyamatokat generál, amit Magyarországon már meg is figyelhetünk: depresszió, születésszám csökkenése, tömeges elvándorlás.

Nem szabadna embereket annyi pénzért dolgoztatni, amennyi a létezésüket is alig fedezi, semmilyen munkakörben. Persze ezt a döntést nyilván egy cég se fogja meghozni, mert nem gondolkodnak 20-30 éves távlatokban, csak a pillanatnyi hasznot nézik.


Különben, ha én vezetőként keresek 4-500-at, engem nem zavarna, ha a sima dolgozó 200-at keresne és nem csak 100 körül.

A minimálbér meg a lehető legrosszabb dolog, mert abba az irányba viszi a cégeket, hogy többet ne is nagyon akarjanak fizetni. Németországban hivatalosan nincs minimálbér és meg lehet nézni, hogy olyan szinten nyomorogni, mint itthon még egy takarítónak se kell. Ha nem egyedül él valaki hanem van párja és mondjuk mindketten keresnek 1200-1400 euró körül, már telik mindenre, még a 30 eurós fodrászra is.

2016. máj. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

Nincs igazad. Az adókedvezmények általában 5-10 évre szólnak, a járulékok pedig Magyarországon az egyik legmagasabb mértékűek, szóval viszonylag keveset nyomnak latba.

Pont ezt írtam, hogy ha több pénzt adsz a dolgozóknak, akkor a szolgáltatásod árát is meg kellene emelni, így minden drágulna. Tehát egyáltalán nem tudnának többet fogyasztani az emberek, csak ha arányosan nagyobb a fizetések emelkedése, mint az áraké. De abban az esetben meg ugye hiány keletkezik a tulajdonosok zsebében, ami mint nem akarnak, még akkor is ha te azt hiszed, hogy a helyükben akarnád. (Amúgy 400-500 nem olyan sok fizetés ám, egy vezető ha ennyit keresne, inkább becsukná a boltot. Meg nem arról volt szó, hogy mennyit keres. Egy cég tulaja nem feltétlenül dolgozik az adott cégnél, lehet, hogy nem is keres egy fillért se, csak év végén kiveszi az osztalékot. Ami viszont csúnyán megcsappanna, ha olyan bőkezűen osztogatná a pénzt a dolgozóknak.)

2016. máj. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
1200-1400 euró fizetésből két kereső esetén sem telne bőven mindenre, ezt nem tudom miből gondolod. Én itthon keresek 1200 eurót, igaz egyedül keresek, de nem egyedül élek, hanem szobát bérelek, de így sem jut bőven mindenre, sőőt.
2016. máj. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:

Egyébként abban egyetértek, hogy senkit nem lenne szabad annyi pénzért dolgoztatni, ami a megélhetését is alig fedezi. Nem vagyok a dolgozó emberek ellen, de az ilyen ötletek egyszerűen gazdaságilag kivitelezhetetlenek.


Amúgy tavaly olvastam is egy cikket arról, hogy egy cégtulaj az USA-ban be is játszotta ezt a történetet. Lecsökkentette a saját fizetését, és minden dolgozójának ugyanolyan kiemelkedő jövedelmet biztosított. Az eredmény: csőd. Ugyanis a magasabb végzettséget igénylő pozícióban lévő emberei felmondtak, mert zavarta őket, hogy diplomás emberként pont annyit keresnek, mint a kétkezi betanított munkások. A munkások meg elkezdtek lazsálni, nem dolgozni, mert úgy is dől a lé. Életképtelen ötlet volt. Ha megtalálom a cikket, belinkelem.

2016. máj. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:

# 36

Hallod nem tudom hogy igaz e vagy csak te találtad ki de ez a leggyengébb kifogás amit valaha hallotam! :D

2016. máj. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
Mi gyenge kifogás?
2016. máj. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

4-500-at kereső vezető alatt természetesen nem a cég tulajdonosát értem, hanem pl egy kisebb csoportvezetőt egy nagy cégnél.

A "bőven telik mindenre" alatt azt értettem, hogy mindenre, ami a normális emberi léthez szükséges, tehát pl. egy családi étterem látogatás vagy a mosógép tönkremenetele ne borítsa fel a költségvetést, vagy ne kelljen zsíros kenyéren élve kuporgatni, ha az ember évente egyszer nyaralna is. A luxushoz nyilván több kell havi 200-300 ezernél.

Nyugat-európai országokban, USA-ban megvan ez a normális emberi szint a legegyszerűbb embernek is, mégse mennek tömegesen csődbe a cégek.

2016. máj. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
Hát ez a "A munkások meg elkezdtek lazsálni, nem dolgozni, mert úgy is dől a lé. "
2016. máj. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!