Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A magyarországi munkáltatók...

A magyarországi munkáltatók úgy érzik hogy 136ezer Ft nettó az már "kiemelt bérezés"?

Figyelt kérdés
2016. máj. 11. 15:57
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
80%

"A munkások meg elkezdtek lazsálni, nem dolgozni, mert úgy is dől a lé. "


Ja, ez nettó hülyeség; pont, hogy ha az ember elégedett a keresetével, akkor igyekszik megbecsülni magát a munkahelyén és jól teljesíteni.

2016. máj. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
52%

"4-500-at kereső vezető alatt természetesen nem a cég tulajdonosát értem, hanem pl egy kisebb csoportvezetőt egy nagy cégnél. "


Ebben az esetben nyilván nem a te zsebedből származik a melósok fizetésének a megduplázása, így persze, hogy nem zavar. Más pénzét én sem sajnálnám.


"Nyugat-európai országokban, USA-ban megvan ez a normális emberi szint a legegyszerűbb embernek is"


Azt te csak hiszed. Látogass ki egyszer hosszabb időre, élj velük 1-2 hónapot, és majd meglátod, hogy ott is vannak hajléktalanok, meg olyanok, akik nem mennek nyaralni. Nem minden német olyan ám, mint akikkel a Balatonnál találkozol.


Utolsó: "Ja, ez nettó hülyeség; pont, hogy ha az ember elégedett a keresetével, akkor igyekszik megbecsülni magát a munkahelyén és jól teljesíteni."


Te még nem láttál "hirtelen" jól fizetett embert gondolom. Én pár éve, amikor elkezdtem gyakornokoskodni, nettó 200 ezer forintot kaptam. Az első hónapom úgy telt, hogy napi 3-4 órát oktatáson vettem részt, aztán pedig dokumentációt kellett olvasnom. Eleinte igyekeztem nagyon, aztán amikor rájöttem, hogy senki nem kéri számon tőlem az olvasottakat, meg amúgy se nagyon értettem, így inkább netezgettem a fennmaradó órákban. Persze kicsit bűntudatom volt, de mivel a másik 6 gyakornok dettó ezt csinálta, így ez kicsit megnyugtatott. Aztán, amikor egyszer fel akartam mondani, gyorsan hozzám vágtak 50% emelést, csak maradjak. Pedig nem nagyon erőltettem meg magam a munkában. És azóta sem, pedig ha neked lenne igazad, akkor nekem most aztán örülnöm kellene, és robotolni, mint a kisangyal. Nem azt mondom, hogy ha kevesebbet keresnék, akkor jobban dolgoznék, de abban biztos vagyok, hogy ha nem adnának ilyen könnyen ennyi pénzt, hanem meg kellene érte dolgozni, ki kellene tűnni, fel kellene mutatni valami extrát, akkor nyilván jobban odatenném magam. De lehet, hogy csak ekkora zseni vagyok. Meg az össze többi ismerősöm is az, akikkel nemrég pont erről beszéltünk, és hasonló cipőben vannak. Kívánom, hogy egyszer megtapasztaljátok.

2016. máj. 16. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:

"Te még nem láttál "hirtelen" jól fizetett embert gondolom."


De igen és pont nem ez volt a jellemző rá hanem hogy próbálta megbecsüli hogy végre van egy jól fizető állása!


-

"Nem azt mondom, hogy ha kevesebbet keresnék, akkor jobban dolgoznék, de abban biztos vagyok, hogy ha nem adnának ilyen könnyen ennyi pénzt, hanem meg kellene érte dolgozni, ki kellene tűnni, fel kellene mutatni valami extrát, akkor nyilván jobban odatenném magam. "


Nalátod akkor itt nem arról van szóhogy hirtelen sok volt a fizetés...


A csöveskeről meg annyit hogy sokan nem is akarnak tenni ellen hogy kikerüljenek abból a helyzetből!

2016. máj. 16. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:

"...meglátod, hogy ott is vannak hajléktalanok, meg olyanok, akik nem mennek nyaralni. Nem minden német olyan ám, mint akikkel a Balatonnál találkozol."


Normálisan dolgozó, normál életvitelű emberekről beszélgetünk, nem munkakerülőkről, drogosokról, alkoholistákról.

Akinek ezekben az országokban van munkája és nem herdálja el értelmetlenül a pénzét, az kényelmesen tud élni és ezt a véleményemet nem balatoni németekre alapozom.


Azzal azért ugye egyetértesz, hogy az nincs igazán rendben, hogy egyes emberek élete vegetatív tengődés legyen, azért hogy másvalaki, akinek annyi pénze van, hogy az unokája se fogja tudni elkölteni, még pár millióval több osztalékot vehessen ki?

2016. máj. 16. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

"Te még nem láttál "hirtelen" jól fizetett embert gondolom. Én pár éve, amikor elkezdtem gyakornokoskodni, nettó 200 ezer forintot kaptam. Az első hónapom úgy telt, hogy napi 3-4 órát oktatáson vettem részt, aztán pedig dokumentációt kellett olvasnom. Eleinte igyekeztem nagyon, aztán amikor rájöttem, hogy senki nem kéri számon tőlem az olvasottakat, meg amúgy se nagyon értettem, így inkább netezgettem a fennmaradó órákban."


Valószínű még nagyon fiatal vagy és/vagy olyan a háttered, hogy nem igazán számít, van-e munkád, se a hajléktalanság, se az éhenhalás nem fenyeget. Ha a gyerekeidet kellene eltartanod ebből a pénzből és nem lenne senki, akihez baj esetén fordulhatsz, biztos más lenne a hozzáállásod.

Az is lehet, hogy ez az összeg a te szakterületeden nem nagy pénz és azért vagy laza, mert bármikor találnál jobban fizető helyet, csak éppen ez így kényelmes, mert nem akarsz erőlködni. Lehet, neked máshol van az az összeghatár, ahol már megbecsülnéd a munkahelyed.

Te és az ismerőseid mindenesetre nem vagytok reprezentatív minta, én továbbra is azt gondolom, az emberek többsége jobb fizetésért jobb teljesítményt hozna.

2016. máj. 16. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!