Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik a jobb döntés ha...

Melyik a jobb döntés ha Kínába akarok költözni?

Figyelt kérdés

Jelenleg 27 éves vagyok, érettségi nélkül.

Nem azért nem tettem le, mert hü*lye vagyok hozzá, hanem mert az eddigi munkáim nem követelték meg. Na meg mert a családomban sajnos senkinek nem voltak "nagyobb" tervei és mindenki azt mondta, hogy ne tegyem le, nem kell az. Nem jó semmire.



- Kamionozás (itthon 1 év, utána Németországban 5 év mondjuk)

- Tanulás: 2 év érettségi, 5 év egyetemen villamosmérnöki karon



Olyanok véleménye érdekelne, akik értenek a témához.


2016. máj. 19. 19:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A második.

Érettségi, szakma és több év szakmai tapasztalat nélkül szóba sem állnak veled letelepedés kapcsán. Lehet még ezekkel sem.

2016. máj. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ha 35 évesen leszek pályakezdő akkor is vágjak bele?
2016. máj. 19. 20:12
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Nekem csak 2 kérdésem lenne:


- 35 éves korodig miből fogsz élni? Mert a villamosmérnöki nem az, amit levelezőn vagy csak a vizsgákra bejárással el lehet végezni

- 35 éves korodba "pályakezdőként" mégis mit akarsz kezdeni? Kutyának nem kellenél.


A kínába költözéssel kapcsolatban az a legjobb tanács, amit adhatok, hogy felejtsd el. Még ha meg is tanulsz kínaiul (ami nagyon nem könnyű - viszont kínában szinte senki nem beszél idegen nyelveket) akkor mi van? Ott lennél 35 évesen semmi munkatapasztalattal egy külföldi diplomával, amikor kína már évek óta az EU-hoz képest brutál pénzeket nyom az oktatásba.

2016. máj. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ha nem tudsz értelmeset mondani inkább ne mondj semmit.
2016. máj. 19. 20:51
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

Első vagyok.

Kérdező, nem attól lesz egy válasz értelmetlen, hogy neked nem tetszik. Nekem akartam ezzel lelohasztani a lelkesedésed, de amúgy maximálisan igaza van az előzőnek, hogy semmi esélyed nincs kijutni.

2016. máj. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
Ööö szerinted melyik is az a része, amelyik nem értelmes?
2016. máj. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Miért ne lenne?

Kitanulok egy jó szakmát és megtanulok kínaiul.

Jahh bocsa a magyarok úgy vannak vele, hogy mindenki maradjon itt eltartani a cigányokat meg nézze ahogy terroristák robbantgassanak.


Hát bocs, de semmi kedvem.

2016. máj. 19. 21:00
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ilyen esetekben kaphatsz kínai zöldkártyát:

"

-Magasan kvalifikált szakértő, aki munkájának betöltésével hozzájárul Kína gazdaság, tudomány, technológia társadalom fejlődését.


-Kiemelkedően fontos személy Kína számára. (nagykövet vagy hasonló)


-Legalább 500.000$ értékű beruházása van Kínában.


-Kínai állampolgárral házasodtál össze.


Szóval ha a gépészmérnöki pályára ráhúzol egy 10 év tapasztalatot, és kiemelkedően tehetséges vagy, akkor TALÁN szóba állnak veled. A kamionsofőriddel meg körbe röhögnek.

2016. máj. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

Aha, igen, pont így. Kitanulsz egy jó szakmát és megtanulsz kínaiul Nem kicsit komikus ez egy 27 éves szájából akinek 8 általánosa van... már bocs.


De tegyük fel még össze is jön - 35 évesen pályakezdő villamosmérnök egy olyan országban, ami éves szinten a világon a legtöbb friss diplomást árasztja magából - de legalább cserébe az életszínvonal a béka segge alatt van... Remek, logikusan átgondolás, sok sikert kívánunk hozzá..

2016. máj. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Képzeld nem 8 általánosom van buz*ikám.

Lehet hogy sz*ar az életszínvonal de nem lesz tele Merkel jóvoltából terroristákkal, akik ellen senki nem tesz semmit. Meg nem lesz minden sarkon késelés meg megerőszakolás meg nig*gerek.


És 13 osztályom van. -.-

2016. máj. 19. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!