Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg nem fogom így vinni...

Tényleg nem fogom így vinni semmire? Kicsit el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Lehet, hogy ez csak egy tini nyafogás és túlreagálom a dolgot, de lehet, hogy csak egy névtelen segítségkérés talán az önbizalmam növelésére.


Lassan 17 éves (lány) leszek, természetesen tanulok, gimnáziumi osztályban, de eredetileg informatika szakközépbe akartam menni, mert az érdekelt. Itthon látszólag minden rendben van, szüleim dolgoznak, nem kell lemondanunk semmiről, nem vagyunk szegények. Hárman vagyunk testvérek, én vagyok a legidősebb, ezzel kicsit úgy érzem, több a teher rajtam, mint a testvéreimen.


A helyzet pedig a következő. Ötödikes koromig voltam kitűnő tanuló, hatodikban pedig kezdtem rontani, aminek a szüleim nagyon nem örültek. Előtte mindig kényszerítve voltam a tanulásra, akár sírva is, de addig nem kelhettem fel az asztaltól, amíg nem voltam kész, anyukám mindig ott ült velem, és őrzött, nehogy mást csináljak. Emiatt sajnos eléggé megutáltam a tanulást. Mikor több figyelmet igényeltek a testvéreim, rólam kicsit megfeledkeztek, és sokszor elsumákoltam a tanulást, a jegyeim pedig romlottak. A szüleim ezért sokszor megvertek, beszorítottak a sarokba, és felváltva ütöttek, a testvéreim pedig mindig végignézték. Mindig azt mondták nekem, hogy nem fogom vinni semmire az életben, nem lesz majd munkám. Hatodikos fejjel pedig az egyik ilyen veszekedés közben mondtam ki, és gondoltam először arra, hogy nem baj, mert még mielőtt kikerülnék az életbe, öngyilkos leszek. Mikor ezt mondtam, nagyon leordítottak, mondták, hogy azt nem tehetem, és tisztán emlékszem, hogy azt mondtam apukámnak, hogy akkor öljön meg ő, ő pedig elkezdett engem teljes erejéből ütni, akkorákat még előtte nem kaptam tőle, anyukám rángatta le rólam.

Belegondolva, soha nem volt jövőképem, amíg másoknak terveik voltak, én csak sodródtam, és vártam, hogy legyen velem valami. Ugyanabban az időben valamiért nem akartam gyereket. Nem akartam, hogy legyen majd férjem, mert valahogy azt a gyerekkel párosítottam. Viszont egyszer láttam a tévében, hogy egy nőnek nem lehetett gyereke mert volt valami a petefészkével, így elhatároztam, hogy nekem sem lesz úgy, ahogy a nőnek sem.


Ahogy teltek az évek, egyre jobban rontottam a jegyeimen, idén a kettesekért küzdök. Ellenben elvégeztem egy tanfolyamot, ahol rajtam kívül csak felnőttek voltak, viszont kaptam webdesigner végzettséget. Van még angol középfokú nyelvvizsgám, mivel óvodás korom óta tanulom, így az az egyetlen, ami viszonylag jól megy nekem. De attól félek, hogy az érettségi nem fog sikerülni, vagy ha mégis, utána nem szeretnék többet tanulni, vagyis, hát főiskolát inkább hanyagolom. A vicces dolog pedig az, hogy depressziós vagyok évek óta, emiatt a szervezetem is épül lefelé, egyre több nyavaja jön elő rajtam, az utóbbi időben sokat voltam orvosnál, és kiderült, hogy nem biztos, hogy lehet gyerekem. Bevonzottam volna? Plusz, mikor talán a legmélyebb pontomon voltam, megpróbáltam kiugrani egy kamion elé, de valamiért megijedtem, és az utolsó pillanatban visszaugrottam. Erről a szüleim nem tudnak.


Mostanában megint a tanulással piszkálnak, és mondogatják újra, hogy nem fogom vinni semmire, tanuljak. De az a baj, hogy semmi motivációm nincs, nincsenek terveim, elhiszem, hogy nem lesz belőlem semmi, hogy ha nem végzek magammal, akkor éhen fogok halni. Gyerekem sem lehet, hát akkor mégis mi értelme maradni? Nem tudok főzni, nem tudok ügyeket intézni, nem tudok magamról gondoskodni, nincs önbizalmam mások előtt megszólalni. Nincsenek barátaim, nincs egy fiú sem az életemben. Lehet, hogy fiatal vagyok még, de úgy érzem, hogy elcsesztem az egészet, nincsenek már lehetőségek.


Tényleg reménytelen vagyok? Vagy csak én fogom fel rosszul?



2016. máj. 22. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

keresd meg az iskolapszichológust!

és a bántalmazás miatt a gyermekvédelmis tanárt is!

vagy kérj segítséget a NANE egyesületnél!

2016. máj. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2016. máj. 22. 11:47
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Teljesen természetesek a gondolataid - szinte minden tii átmegy ezen... Ilyen koromban én is gondolkodtam az öngyilkosságon (szerelmi bánat), de aztán rájöttem: az öngyilkosság gyávaság és letettem róla, nem akartam gyáva lenni és megfutamodni az élettől.Sok mindenen keresztül mentem az életben, de ma már van egy szuper fiam, aki tanul (nem feltétlenül kitűnően, de én nem űzöm, hajtom), zenél és én is kiegyensúlyozott vagyok :-)


Az, hogy nem lehet gyereked,azt ne vedd készpénznek - lehet átmeneti állapot a stressz miatt, de láttunk már olyan csodát is, hogy az orvosok azt mondták, nem lehet aztán mégis teherbe esett az illető. Meg aztán 17 évesen még nem is kéne sietni azzal a gyerek dologgal - nekem a 30-as éveim végén született - van időd még :-)


Tanulás: ha érdekel a webdesigner -ség, akkor érdemes afelé fordulnod - annak lesz/van jövője. Nemsokára 18 éves leszel, amikor is már a szüleidnek kevesebb beleszólása lesz az életedbe - addig bírd ki :-)

Egy dolgot tarts szem előtt, amennyire csak tudod - olyan dolgokkal foglalkozz az életben, amit szeretsz csinálni - csak így lehetsz jó valamiben.

Persze, tudom, meg kell élni valamiből, de ha van rá mód, akkor lehetőleg olyanból, amit szívesen csinálsz.


Angolt fejleszd még egy kicsit, mert középfok ma már kevésnek minősül, de a webdesignerrel együtt jó lehet.

Az érettségit mindenképpen tedd le - főiskolára már nem kötelező menni - addigra elmúlsz 18 is, a szüleid nem kényszeríthetnek rá.

Főzni azért lehetőleg tanulj meg egy kicsit, akár anyukádtól is, kérd meg, tanítson meg rá - akkor talán kevésbé lesznek szigorúak Hozzád - főzés közben beszélgethettek is, elmondhatod mi bánt... :-)


"nem lesz belőlem semmi" - nos, ezt nekem is mondták már, a fejemhez vágátk, hogy ennyi idősen még lakásod sincs, stb - most nekem már van lakásom, de azillető, aki ezt mondta, albérletről albérletre költözik, régen egyedül bérelt egy lakást, ma már kénytelen összeköltözni másokkal, mert egyedül már nem tud bérelni. Fordult a kocka. aki leszól, annak most rosszabbul megy - szóval ilyenre ne adj, ne foglalkozz vele :-)

2016. máj. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bocs a hibákért - azért remélem nagyjából kitalálható :-)

tii= tini, stb.

2016. máj. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Lehet, hogy ez csak egy tini nyafogás és túlreagálom a dolgot, de lehet, hogy csak egy névtelen segítségkérés talán az önbizalmam növelésére. "


Nem, ez csak egy hozzaszolas-generalo gumicsont egy bertrolltol. Jol gondolom, hogy bolcsesz vegzettseged van? :)

2016. máj. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem érettségizz le, de közben ne az iskolai tanulás legyen az első, hanem a szakmai, autodidakta módon (webdesign és más informatikai dolgok), érettségi után pedig vagy menj egy másik városba egyetemre/fősulira, valahol biztosan felvesznek infós szakra, ha szüleid nem finanszírozzák, akkor vegyél fel diákhitelt. Vagy keress webdesigner állást, költözz el, és levelezőn tanulj informatikát.


És ami a legfontosabb, hogy próbáld elfeledni azt a szemléletet, amit a szüleid és a poroszos oktatás akart beléd nevelni, már ami a tanulást illeti. Új dolgokat nem vérrel és verítékkel kell tanulni, és nem a tananyag bes.eggelése a valódi tanulás.

2016. máj. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem igaz, hogy nem fogod vinni semmire (bár a szüleid mindent elkövettek, hogy így legyen...) Amint leérettségiztél, igyekezz leválni valahogy (próbálj továbbtanulni más városban), akkor kiszakadsz ebből a mérgező közegből. Ami érdekel, azt tudod tanulni, ez látszik, szóval sokra viheted :)
2016. máj. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha ez vigasztal, már azzal, hogy a szándék, hogy változtatni akarsz, bőven kiemel a semmirekellők közül. Egyszerűen vágj bele mindenbe, keresd a lehetőségeket, mindenkinek ki kell taposnia valahogy az utat.


A negatív gondolataid meg hesegesd el, ne töprengj. Lesznek nehéz napok, szívások, stb. De csak erősebbé tesznek ezek a dolgok.

2016. máj. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!