Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogos ez a hozzáállás? Valóban...

Jogos ez a hozzáállás? Valóban le kell dolgoznom a 30 nap felmondási időt, holott megegyeztünk az utolsó munkanapomban?

Figyelt kérdés

Egy évet dolgoztam a cégnél bércégesként, most másfél éve vagyok már rendes céges dolgozó. Megírtuk a felmondó levelem (közös megegyezéssel), amin a dátum 27. Ekkor telik le 14 nap felmondási idő (a cég részéről, mert tudtommal a 30 napot csak akkor kell ledolgozni, ha 3 éve vagyok a cégnél, mint céges dolgozó). A műszakvezető el is vitte, viszont, most erősködik, hogy le kell dolgoznom a 30 napot. Viszont a másik munkahelyemen várnak. A hr-es sem méltatott rendes válaszra, csak annyira, hogy majd beszél a műszakvezetővel, hogy ne ragaszkodjon az egy hónaphoz. Amúgy is sokan mondanak fel a cégnél, magam után az emberpótlás sem az én dolgom. (Ez volt a műszakvezetőm egyik indoka).


Köszönöm a válaszokat

22L


2016. máj. 23. 17:49
 1/2 anonim ***** válasza:

A dolgozó felmondása esetén a felmondási idő 30 nap, ami teljes egészében ledolgozandó.

Munkáltatói felmondás esetén az alap felmondási idő 30 nap, ez emelkedik a ledolgozott évek után. Ekkor a felmondási idő felére fel kell menteni a dolgozót a munkavégzés alól.

Közös megegyezéskor az van, amiben megállapodtatok és amit aláírtatok.


Az, hogy neked meddig kell dolgoznod, csak akkor tudjuk megmondani, ha látjuk az aláírt felmondási papírodat.

2016. máj. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha le van írva a 27e a közös megegyezésben akkor nincs további kérdés. Le van írva?
2016. máj. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!