Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti elkezdenétek dolgozni, ha...

Ti elkezdenétek dolgozni, ha a főnök ilyen volt állásinterjún / próbanapon? Éttermi munka?

Figyelt kérdés

Munkahelyet váltok, már meg is van az új helyem. Vagyis nagyon tetszik; éttermi munka, felszolgáló, pultos, fagyizó (strand meló).


A munkát biztos jól fogom végezni; eddig is vendéglátásban dolgoztam, csak recepción és eddig is gyógyfürdőn, csak másik városban.

Most ahol lakom, abban a városban kezdek; a főnök kb. 30-35 éves, laza pali + 1 tesójáé az étterem.


Az "interjú" annyiból állt, hogy felírta a nevem, telószámom, meg hogy mikor tudnék kezdeni.

Azért írtam a próbanapot, mert most kezdünk kirakodni, a strand jún. 4-11 között nyit valamikor.

Már most voltak ott diákok, nyugdíjasok is, akik az éttermet és a másik büfét rakták rendbe.


Én is beálltam ma kicsit segíteni, de csak azért mert egy ismerősöm is most ment oda, és mondta a főnök nagyon nézi, hogy ki mennyit dolgozik ki lusta stb. Ilyesmi volt, hogy mikrók ellenőrzése, kis pakolás, eltörlés, stb. Felírta még egy nő a nevem meg hogy mikor tudnék kezdeni et cetera.


No, én 23 éves leszek decemberben, és értek a srácokhoz.. láttam a palinak bejövök. Vagyis, főnök, legalábbis remélem elkezdhetek itt melózni.


Írt egy sms-t hogy örül, hogy jelentkeztem, meg bejelölt facebookon ismerősnek.

A strandon, az étteremben is úgy vettem ki hogy bejövök neki.. (érintés "véletlenül" tudjátok tipikus bejövök-egy-férfinak jelek)


Ti elkezdenétek itt melózni? Fizu átlagos, de kell a pénz, és ahol eddig voltam máshol állásinterjún még nincs visszajelzés. Több helyről is várok visszajelzést még, de ez 100%osnak tűnik mert kell az ember, még toboroz a főnök amúgy is mert mondta időközben is "kipotyadoznak" egyesek.


Ami még jobb, hogy 2hetente lenne kifizetés..

ahol voltam, hotelben állásinterjún pl. oké, szép, modern hely, de éjszakázni is kellene ... azt nem akarok.

Inkább a strand. Meg mindig is szívesen dolgoztam volna strandon /fagyizóban / felszolgálóként, én magam is szeretnék majd nyitni valami helyet (kávézó vagy kajálda akármi :) )


Ti elkezdenétek itt dolgozni?

Bírom a fizikai munkát, a szállodában az éjszakázás zavar meg az hogy egy helyben kellene ülni meg hogy egyedül lennék ott a recepción...

szeretem, ha meló közben tudok akár egy-két szót is dumálni, és a csapatot.


Mit tennétek? Titeket frusztrálna a főnök (csajokat kérdezem)

Mi a véleményetek? Sürgősen kell a munka. A szállóból fogalmam nincs mikor jeleznének vissza. Ja és a strand kb. 10-12 perc sétára van, a szálló a városból kifelé..


23/l



2016. máj. 28. 19:28
 1/9 A kérdező kommentje:

Dolgoztam már büfében, gyorsétteremben is, ezért írtam hogy tuti menne az éttermi meló


de a szállodai meló is menne, hiszen recepción is voltam


Ti mit tennétek a helyemben? az étterem 8h/nap, közelebb van

a szálló hosszú távra keres (én csak nyárra keresek melót, utána húzok fel Pestre :D) és lenne éjszaka, 12/h nap, (sosem éjszaki melóztam még) + távolabb van

2016. máj. 28. 19:41
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Én elkezdenék, ha egyébként tetszik a hely, a munka.

A főnök lehet, hogy csak ilyen közvetlen.

Ha úgy viselkedik, ami neked nem tetszik és zavaró, akkor úgy is eljöhetsz. De előre egy feltételezés miatt felesleges lenne elszalasztani a munkát.

Nekem volt olyan, hogy konkrétan közölte a főnök, hogy szeretné, ha időnként elszórakoztatnám és közben kacsintott. Na gyorsan elmentem és nyilván nem akartam ott dolgozni :)

2016. máj. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Nem értem mi a gond? Néha lepippantod aztán fix a meló.
2016. máj. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem akarom lepippantani..


Most este kb. 10 perce írt sms-t hogy felvesz... de ez is ugye, hogy sms-t ír..

én örülök neki, mert a pénz kell és pl ha kéthetente történik a kifizetés (+ jatt is van, elosztjuk egymás közt) akkor sokkalta jobb..

mert per pill anyagilag most semmi tartalékom..


vagyis eddig is alkalmi munkával voltam el, ott is ugye hétközben történtek a kifizetések..

sajnos semmi tartalékom.

szülőtől nem akarok kérni, tudom cink..

2016. máj. 28. 20:06
 5/9 A kérdező kommentje:
Még annyi kérdés, hogy határozatlan idejű szerződés lesz, akkor akármikor eljöhetek (egyik napról a másira) vagy van pl egy idő, pl 2 héttel előtte jelezni kell hogy el akarok jönnI?
2016. máj. 28. 20:07
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbaidő alatt bármikor eljöhetsz indoklás nélkül.

A felmondási idő elvileg bele lesz írva a szerződésedbe.

De ha molesztál, akkor azonnali felmondással eljöhetsz. Ha problémázik, akkor megmondod neki, hogy elmondod másoknak, hogy zaklatott.

2016. máj. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Én már a próbanap szó hallatára azonnal hátat fordítanék. Nincs ilyen fogalom a törvényben. Próbaidő van, ami általában 3 hónap, és természetesen az első perctől kezdve fizetés jár érte. Erről hajlamos elfeledkezni némelyik munkáltató.

Ez az sms-ben való tárgyalás is túlmegy a normális főnök-beosztotti kapcsolaton. Nem csodálkoznék rajta, ha az első napokban bepróbálkozna nálad. Ha tudja, hogy rá vagy kényszerülve a munkára, akkor meg zöld az út neki...

2016. máj. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

És ha azt mondom, hogy pasim van?


Tényleg kell a meló.. de nem akarok semmit tőle.

2016. máj. 28. 22:57
 9/9 anonim ***** válasza:
86%

Szerinted az őt mennyire fogja érdekelni, ha olyan szándéka van veled? Nem akar feleségül venni. És nem neked kell bármit is akarnod tőle.

Nem mondom azt, hogy feltétlenül ez lesz a helyzet, de simán benne van a pakliban, ha már első nap ennyire belemászott a bizalmi zónádba.

2016. máj. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!