Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vállalnátok így állást?

Vállalnátok így állást?

Figyelt kérdés

olyan hét hónapja nincs most állásom és úgy néz ki bejött egy. Közigazgatási meló, semmi extra de a fizetés így is több, mint amennyit eddig kerestem... Szerettem volna szakmámban elhelyezkedni, de nem sikerült. Van nem én kellettem, vagy ha igen, akkor nem jelentenek be, legyek még takarító is stb. Most úgy jött össze hogy előtte elutasítottak innen, két hétre rá hívott a hölgy, hogy még egy kicsit rá is dobnak a fizetésre, kezdhetek XY kor.


A gondom ez: Mindenképp szakmámban akarok elhelyezkedni, és ez most jobb, mint otthon ülni. Közel van, négyre már otthon is vagyok, nem fizikai munka, egy műszakos, négy után mehetek interjúkra. Félek, hogy kiesek az egészből és nem lesz lehetőségem tovább menni, illetve valamiért szégyennek érezném ha mondjuk egy hónap után bejönne életem legjobb állása és innen mennem kéne. Amolyan pofátlannak érzem. Ez a legnagyobb félelmem, rég mentem volna Xy helyre. Csak félek, hogyha szakmai interjúkra megyek, kinézik miért mentem el doglozni totál más szférába. Vagy nem tudok tapasztalatot szerezni szakmámban.


Egyik felem még mindig várna a lehetőségre, a másiknak a hócipője tele van és inkább csinálna mást, amíg nem lesz lehetőség. Van tervem, szeretnék szakmai tanfolyamokra járni stb. De tökre félek lépni. Voltatok hasonló helyzetben?



2016. jún. 1. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem értelek:

"de a fizetés így is több, mint amennyit eddig kerestem"

közel van, könnyű munka...


"Csak félek, hogyha szakmai interjúkra megyek, kinézik miért mentem el doglozni totál más szférába."

Mert addig sem akartál munkanélküli lenni - ilyen egyszerű... és ezt pozitívumként fogják felfogni...

Amúgy meg, ha az elmúlt 2 hónapban nem találtál lehetőséget a szakmában, akkor kicsi a valószínűsége, hogy pont most fogsz, 1 hónap múlva...


Igen, elvállalnám, mert minden lehetőséget meg kell ragadni a mai világban - nem egy esetleg soha be nem következő dolgot várni - bocs, ez az én véleményem.

Ugródeszkának meg jó lesz.

Egy munkanélkülinek mindig kedvezőtlenebb pozíciója van álláskeresésnél (kisebb önbizalom, stb), mint egy már munkával rendelkezőnek.

2016. jún. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én elfogadnám a helyedben. Legalább kevésbé lesz rajtad a para a többi interjún.


A másik meg szerintem túl sokat törődsz mások érdekeivel mint a sajátoddal. Ha van jobb ajánlat, miért is ne hagynád ott az előzőt? Nem mintha nem találnának embert utánad, van elég álláskereső...


Ha pedig valaki kinéz amiatt mert nem szakmádban dolgoztál, az kb. az a típus aki protekcióval került be valahova és fogalma sincs milyen könnyű vagy esetleg nehéz bizonyos szakmákban elhelyezkedni. A véleménye érdektelen. Aki meg képben van, az úgyse fog kinézni emiatt.

2016. jún. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

lehet igaz. Nem tudom, olyan pofátlannak érzem. Szoktak megkeresni is szakmai állásra, behívni többször hívnak be, mint más pozíciókra. Ez nyugtat, de ugyanakkor így is az van, hogy nem lesz tapasztalatom benne. Persze legalább lesz munkatapasztalat és az jobb, mint mondjuk az alkalmi munka.


Eddig rossz élményeim vannak a munka világáról. Első munkahelyemre be sem voltam jelentve, fél év alatt megszűnt, majd hosszú semmi. Utána kényszerből elmentem egy helyre, próbaidő alatt olyan stresszes lettem, hogy a hajam hullott, az emberek menekültek. Aztán ismég hosszú szünet, majd kaptam szakmámban lehetőséget. Persze hogy pár hónap után megszűnt úgy, hogy menekült mindenki. Így nagyon félek lépni és nem hiszem el, hogy nekem is lehet jó, nemhogy képes leszek akár szakmámban dolgozni.


Pedig meglepődtem, hogy ami lejött a mostani helyről, hogy lazább a munka, korábban kezdek, de korábban jövök el, és most rádobtak egy pici pénzt is. Első gondolatom az volt, hogy de jó lenne, innen nyugodtabban kezdhetnék és mennék. Az egyetlen hátrány, hogy 1 év határozott, de ennél többet nem akarok szakmán kívül lenni.

2016. jún. 1. 13:16
 4/4 anonim ***** válasza:

Teljesen megalapozatlanok a félelmeid.


Egyrészt a közigazgatásban dolgozni nem szégyen, nem kell letagadnod az önéletrajzban sem, mint ha eddig vécécsészéket súroltál volna, és az után akarnál pénzügyi területre menni.


Másrészt ezek nem olyan kamu adócsaló vállalkozók, amikkel ezelőtt dolgoztál, hogy be se jelentenek, meg menekülnöd kell tőlük. AZOKTÓL kellett volna félned, a közigazgatásban mindig bejelentenek, és ha lejárt a munkaidőd, akár fel is állhatsz és hazamehetsz, nem kötelezhetnek túlórára.


Harmadrészt meg, van asszem 6 hónap próbaidő is ott. Az alatt bármikor indoklás nélkül felmondhatsz, úgy, hogy másnap már be se kell menned.


Mi a fenét akarsz még? Ráadásul, nemhogy ezek az előnyök vannak a közigazgatásban, de (bár a klasszikus versenyszféra béreinek a közelébe se jön), még jobb bért is adnak, mint valami szélhámos ügyeskedő vállalkozó. Ráadásul azt nem csak ígérik, de ki is fizetik.


Én több évig dolgoztam közigazgatásban, és végül csak a szakmámban kínált sokkal jobb ajánlat miatt jöttem el, de nem azért, mert úgy éreztem, hogy ezt nem lehet kibírni.

2016. jún. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!