Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy dolgozónak adott...

Ha egy dolgozónak adott munkára adott pénz jár egy másik dolgozónak nem jár ugyanarra ugyanannyi? Pozíció munkakör minden azonos.

Figyelt kérdés

Kollegát megkérték hogy végezzen egy plusz melót ami ugye nem fért volna bele se a munkaidejébe se a munkakörébe. Ő mondta hogy oké havi 30E bele a kezébe és végzi.

Oké megkapta és végezte. (a cég nem akart felvenni erre új embert így bőven megérte nekik)


Megbetegedett ráadásul hosszabb betegség lesz. Én lettem a köv jelölt. Azonos beosztás azonos munkakör minden azonos. Az én munkaidőmbe se fér bele nekem sincs közöm a plusz feladathoz.

De semmi gond mondtam hogyne végezném, azonos feltételek mellett mint a beteg kollega.

Vagyis 30 a kezembe/hó.

Hát annyit nem fizetnek. Semmi gond, akkor keressenek más madarat. Én ennyiért végzem, jó jó, nem jó nem jó.



Hamar kiderült hogy igenis végezni fogom, nem 30-ért hanem ingyen, vagy ha nem, majd lesz indok az eltávolításomra.


Ez milyen inkorrekt patkányság? Nekem nem jár annyi mint másnak? Sőt nem annyi, hanem nekem semmi se jár?


2016. jún. 3. 11:47
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
67%

"Nekem nem jár annyi mint másnak? "


Nem. Van egy megegyezett béred a céggel, semmi közöd más fizetéséhez. Ha nem tetszik a bér elmész, ha tetszik maradsz. 5-ször annyi fizetést is kaphatna egy szavad nem lehetne, mert semmi közöd hozzá. Esetleg a főnök fizetését nem akarod csökkenteni? Vagy más cégeknek nem akarsz beleszólni a fizetési pénzekbe?

2016. jún. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
84%

Már leírtuk párszor, hogy járni csak a pofon jár! (Meg a vízhordó lány a kútra, amig felcsinálják...)


A fizetést kiérdemled, kialkudod.

2016. jún. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%

Fair, nem fair, ez van. Amikor ő volt abban a helyzetben biztos több pénze volt a cégnek, vagy jobban meg voltak szorulva. Ne vedd személyes sértésnek. Sokszor van ilyen helyzet.

Én mindenesetre mosolyognék, ledolgoznám a 8 órámat, ami belefér, belefér, a többit oldja meg a főnök. A túlórapénz legálisan jár mindenkinek.

2016. jún. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

+"A fizetést kiérdemled, kialkudod.

"


Na pont ez a probléma!

Az hogy van egy szerződés rögzített feladattal rögzített munkaidővel és pénzzel. Ebben állapodtunk meg felvétekor!

Oké. El is végzem.

Majd jönnek hogy ezt meg azt kéne még PLUSZBAN csinálni. Se az időmbe se a szerződésbe nem fér bele.

És erre én azt momdom hogy oké csinálom. Ennyiért.

Ők meg erre: egy fillért se kapsz és még ki is rúgunk ha nem csinálod.

Mindezt egy olyan feladatért amihez közöm nicns és ami persze munkaidőn felül menne.


Hát akkor ne bezséljünk itt nekem kialkudott bérről meg ilyenekről.

Van kialkudott bér igen. Adott időre és feladatra.

És akkor jön a másik fél és felrúgja a megállpodást.

Hát hol van itt helye ilyen felvetésnke hogy "kialkudott" ?

Hol itt az alku? Én nem látom. Én zsarolást látok. Maffiamódszert.


Csináld ezt meg ezt vagy ha nem elintézzük hogy ne csinálhass többet semmit.

2016. jún. 3. 14:10
 5/40 A kérdező kommentje:

"Én mindenesetre mosolyognék"



A mosolygás mit segít azon ha másnap már nem kell bemenni esetleg? Mert hazamentél a 8 órád után ... mert ugye a szerződésben ennyi van és a túlmunka csak feketén menne hivatalosan nem is létezik.

2016. jún. 3. 14:19
 6/40 anonim ***** válasza:
89%
Én több helyen is dolgoztam már, és mindenhol volt olyan ember, aki ha lejárt a 8 óra, mindent eldobott, és hazament. Volt, hogy többször is mondta a főnök, hogy nincs kész a munka, maradjatok bent túlórázni (és ki is fizették). Voltak akik szépen mosolyogtak, és ugyanúgy hazamentek ha lejárt a 8 óra. Nem lettek kirúgva. Ezért mondom. Ne szólj vissza, mosolyogj, aztán ha nem fér bele az idődbe, akkor menj szépen haza. Azért nem rúgják ki olyan egyszerűen az embert, nehezen talál másikat, meg mire betanítja. Ne légy már ilyen mamlasz.
2016. jún. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a standard munkaszerződésbe a munkaköri leírásba bele szokták írni, hogy "meg amit a főnök kér, kivéve, ha az törvénybe ütközik". Vagy valami hasonló. Szerintem nézd meg a szerződésedet, tuti beleírták.
2016. jún. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
90%
Nem, ez nem lesz indok az elküldésedre. Azt kell végezned, ami a feladatod. Természetesen megegyezhettek másban is, de abban neked is bele kell egyezned.
2016. jún. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

"Nem, ez nem lesz indok az elküldésedre"


És ki modnta hogy ez lesz az indok? A főnök is megmondta nagyon cizelláltan: találnak indokot.

Nem az lesz az indok (ki gondolná?) hogy a sehol semmi papíron nem szereplő hivatalosan nem is létező fekete plusz munkán nem maradok ott.

2016. jún. 3. 17:54
 10/40 A kérdező kommentje:

" "meg amit a főnök kér, kivéve, ha az törvénybe ütközik""



MARHA ÉRDEKES GONDOLAT!!!!!!

HADD KÉRDEZZEM MEG!


Arra kötelezni a dolgozót hogy maradjon ott feketén semmi papíron jelenléti íven stb nem szereplő totál fekete munkán munkaidőn kívül-az nem törvénybe ütközik?

HM?????????????????????????????????

2016. jún. 3. 17:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!