Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Normális a férjem, hogy egy...

Normális a férjem, hogy egy állami céget akar otthagyni egy kis maszek cégért?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy állami cégnél dolgozik napi 8 órában, be van jelentve, tehát mindent fizetnek neki, utalványt kap, minden hónapban megvan a biztos fizetés. Most meg egy jóbarát el akarja csábítani a himi humi kis cégéhez, persze dupla annyi pénzt ígért neki, meg hogy ugyanúgy fizet járulékot, de csak 4 órába jelenti be. Én ezt az egészet nem tartom jó ötletnek, így is megvoltunk, félek, hogy ez a cég tönkre megy és a jó barát is átvágja. Igazam van?
2016. jún. 5. 13:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%

Amennyit írtál, azok alapján igen, igazad van.

Dupla annyi pénz, hivatalosan 4 órában és fizeti a járulékokat (minimálbér után, gondolom). Hm-hm...

2016. jún. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
42%
Szerintem hülyeséget csinál! De az ő dolga,majd rájön...
2016. jún. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
9%
Jogos , rokon így járt . Karbantartó volt , laza beosztással nyugis légkörben . Pótlékkal 180 E kijött . Ráunt 5 év után és akkor egy haver pc műhelybe átcsalta . Stex folyamatosan lecsökkent ,meló feszült balhék naponta . Otthagyta . Kismaszek közt ritka a klassz , eleve csalással indul . Nem tett szert érettségre felnőttként a férjed ? Cserélni mindent egy szinttel jobbra érdemes ...
2016. jún. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
29%
Nehogy otthagyja! Hülyeséget csinál.
2016. jún. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
38%

Mennyire idegesítő az állami?

Nekem ez is bejön a képbe.

Ha nyugis,nem értem. Ha kiidegelve megy haza nap mint nap,teljesen megértem.

2016. jún. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

Én már a 4 órába sem mennék bele, nem fizet neki annyit be adóba meg a járulékokba hogy később jól járjon, mert ha a kis cég el is megyeget a férjed ha hirtelen lebetegszik akár több hónapra nevetséges táppénzt fog kapni, meg ha esetleg nyugdíjba megy, akkor is ugye az alapján kap nyugdíjat amennyi órába be volt jelentve, oké hogy dupla annyi pénzért, pont azért mert 4 órába lenne és a felét feketén kapná, de itt szokták átvágni az embereket i is a legtöbb cégnél. Ha így is kijöttök és biztos a jelenlegi helye akkor én sem mennék bele abba hogy váltson, bár nem tilthatod meg neki, meg semmi, mert ez a ő döntése, de tanácsként mondom éreztesd vele hogy neked nem tetszik az ötlet, de ne is nagyon tiltsd meg neki, meg ne erőszakoskodj mert akkor abból márpedig csak azért is megfogja mutatni hogy neki senki ne diktáljon és csak váltani fog. Szépen nyugodtan mondd e neki a véleményed és bízd rá a döntést.


Engem is egy nagy multi cégtől akartak elcsábítani egy kis céghez jobb fizuért, de ugyanúgy 8 órába lettem volna, és én sem léptem, mert a jelen munkahelyemen én fél év alatt elértem azt hogy bebiztosítsam ott magam, mert rájöttek hogy én bizonyos keretek közt mindent elvállalok és nyitott vagyok az új dolgokra, és meg is kaptam az ígért béremet meg mindent. Ahova engem át akart egy haver csábítani ott nem igazán éreztem azt hogy nekem hosszú távon jó helyem lesz. Én annyiból ismertem a céget hogy alkalmi munkát vállaltam náluk másodállásban fuvaroztam meg szereltem náluk ugyanúgy bejelentettek meg minden. Ilyen téren jó világ volt ott nekem, a jelen munkahelyemen is tudnak róla, nem is szólnak érte, de ott ha főállásba lennék nem lenne túl jó világ ott nekem. Én is azért döntöttem el így mert manapság ritka az olyan munkahely ahol az ember biztos helyen érzi magát és ki is jön úgy ahogy a béréből.

2016. jún. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
41%
Mi a baj a 4 órával? Nyugdíja úgy sem lesz már neki, más értelme nincs több órára bejelenteni.
2016. jún. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
36%
Ok,látom nem értitek a válaszom. Nos,a férjem 18 éve van állami cégnél. Teljesen tönkrement. Persze,figyelmeztettem közben. Nem használt. Most lelkileg ki van készülve. Mellette állok. De,ha másutt van,lehet nem készül ki(amúgy erős ember,lelkileg). Nem minden a pénz. Az élet minősége sem csak abból áll.
2016. jún. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
42%

# 7/


Mondjuk a táppénz? ....

Azt ne hidd, hogy bármelyik maszek megadja a "zsebbe részét a fizunak" ha mondjuk egy baleset miatt 2 hónapig betegállományba kell vonulnod.

2016. jún. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Sztem aki otthagy egy nyugis, biztos hátterű nagy állami céget úgy, hogy már a bejelentés is simlis az új helyen, az hülye.

Láttam én már ilyet, de ráadásul úgy, hogy miután kilépett az állami cégtől, már vissza se vették miután rájött, hogy bepalizták, mert nincs felvétel protekció nélkül. Aztán ebbe mentek tönkre idegileg meg anyagilag is.

2016. jún. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!