Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Normális a férjem, hogy egy...

Normális a férjem, hogy egy állami céget akar otthagyni egy kis maszek cégért?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy állami cégnél dolgozik napi 8 órában, be van jelentve, tehát mindent fizetnek neki, utalványt kap, minden hónapban megvan a biztos fizetés. Most meg egy jóbarát el akarja csábítani a himi humi kis cégéhez, persze dupla annyi pénzt ígért neki, meg hogy ugyanúgy fizet járulékot, de csak 4 órába jelenti be. Én ezt az egészet nem tartom jó ötletnek, így is megvoltunk, félek, hogy ez a cég tönkre megy és a jó barát is átvágja. Igazam van?
2016. jún. 5. 13:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
51%

Ahham. 4 órás bejelentés, mellé meg százezrek, meg toronyóra lánccal. Az ilyen hülye palimadarak történeteivel van tele a munkahelyi terror blog.

Ahol már az elején cigánykodnak, azt a helyet értelmes ember messziről elkerüli.

2016. jún. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
40%

A 4 órás bejelentés gáz, de állami céget ott kell hagyni. Lehet, hogy "nyugis", de szép lassan beleposhad az ember. Láttam már ezt sokaknál egy állami helyen, ahol egyetem alatt dolgoztam. Kis pénz, nincs fejlődés, ott van 10-20 éve, mintha megállt volna az idő, dolgoznia alig kell, a napi 8ból valójában úgy nettó 2 órát, és akkor már kiemelkedő volt, de ha lelkes lenne valamivel kapcsolatban a bürokrácia, meg a többi sok beposhadt ember úgyis letöri, egyszerű feladatok hónapokig-évekig állnak, mintha ez lenne a normális... és mindeközben csak egyre öregebb lesz, egyre nehezebb lenne váltani egy valódi/versenyszférabeli munkahelyre. Arról meg ne is beszéljünk, hogy az ország gazdaságának egyik rákja, hogy ennyi ember dolgozik a valóban termelő adózókból fenntartva, ilyen kis hatékonysággal.


Esetleg menjen csak másfélszer ennyi pénzért, de rendesen bejelentve?

2016. jún. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
56%
Másodállásban vállalja be a 4 órát, valamint szombaton is dolgozhat, ha megy a szekér és boldog elég akkor kilépni!
2016. jún. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
82%
Előző, szerintem úgy gondolja a haver, hogy le kell dolgozni a 8-12 órát, de csak 4 óra után fizeti a járulékot...
2016. jún. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!