Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Büntetik az MLM, piramis...

Büntetik az MLM, piramis játékos munkákat?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 12. 20:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Konkrétan annyit jelent a piramisjáték, hogy pénzt ad be mindenki, aki csatlakozik alád, majd mindenki ugyanúgy pénzt ad be, aki az alá csatlakozik, és így tovább, és mindig a piramis csúcsán lévő személy kapja az összes beszedett lóvét egy bizonyos szint után.

Nem hiszem, hogy itt erről lenne szó, vagy de? Ez inkább olyan reklámtevékenységnek tűnik.

Látod, nagyon sok embernek az a véleménye egyébként, hogy az ilyen MLM rendszerű tevékenységgel csak barátokat/ismerősöket veszíthetsz. Az ilyen rendszerrel működő cégek tagjai eléggé "agymosottak", és sajnos ezáltal elég nagy ellenszenvet vált ki mindenkiből (egyébként halkan megjegyzem, anyámék az Amway-jel is ilyenek, én kész vagyok tőlük néha, ahogy tudják osztani az észt). Az a baj, hogy rámenősek, sokan kifejezetten piócák tudnak lenni, egyszerűen levakarhatatlanok, és csak mondják-mondják a magukét, de úgy, mintha betanulták volna. Ettől lesz ennyire nagy az előítélet velük szemben. B.

2010. ápr. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A valos, legalisan vegzett MLM-et nem buntetik, a piramis jatek buntetendo. Sajnos, akik nincsenek tisztaban a ketto kozti kulombseggel, egy kalap ala veszik a ket kulombazo dolgot
2010. ápr. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A piramisjátékot büntetik,ha beigazolódik,hogy az!

Minden hálózatépítés más és más!Hála az égnek nem egyformák!

Én személy szerint megtaláltam a legjobbat!Nem kell házalni,nem kell eladni,nem kell állandóan pénzt belerakni...

Ha azt a bizonyos pár száz forintos internetes befektetést csinálod,ami állítólag riportokat meg hasonló dolgokat kell küldözgetni és csak akkor jó neked,ha más is kifizeti azt a bizonyos díjat,akkor az kamu..

Bocsi,hogy ezt írom,de azzal sosem fogsz meggazdagodni!

Én is kértem tájékoztató még tavaly,hát köszönöm szépen!

Egyébként gondolom te is tudod,hogy ez nem az aminek meg van hirdetve..

Sőt,erről volt szó a Fókuszban is...

Egyébként szerintem nem tudnak mit csinálni veled,ha feljelent...

De ha te látsz benne fantáziát...

Sok sikert!

2010. ápr. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Először is válaszd szét a fogalmakat:


Az MLM az általában vállalkozás, máskor SzJA-s tevékenység, amit árrésért és/vagy jutalékért végzel - teljesen legális és lehet vele keresni - nem büntetendő. Az sem törvényszerű, hogy a barátaid elveszítsd miatta: ugyanúgy mint mindent, ezt is lehet jól és rosszul is csinálni.


A piramisjáték illegális és büntetendő, amint az már előttem is leírták páran - az éterben forgolódó ajánlatok közül megesik, hogy nehéz eldönteni, hogy igaz vagy nem, amit írnak. Rövid, meggyőző marketing leveleket írnak, ami bármi lehet, ezért ellenőrizni kell minél több dolgot, mielőtt nekilátsz.


A munka az munka: alkalmazottként munkavégzés fizetésért egy főnöknek. Itt semmiképp nem erről van szó.


Aki téged fel akart jelenteni semmiképp nem jelenthet fel azért, mert ezek közül bármelyikkel foglalkozol (talán a piramisjáték kivétel, de elsősorban azt jelentheti fel akkor is, aki az egész mögött van, és nem téged, aki csak egy kis láncszem vagy az egészben).


Ő valószínűleg azért akart feljelenteni, mert "kéretlen" levelet küldtél neki. Ezt úgy hívják, hogy spam és úgyszintén büntetendő. Ha az illető ismerősöd, akkor valószínűleg nem fog feljelenteni, ha pedig nem ismerősöd, akkor inkább ne küldj neki ilyen leveleket: nem szép dolog és amúgy sincs nagy hatással az emberekre, aki nem fenyegetőzik, azok nagy része olvasatlanul törli.


Remélem elég kielégítő választ adtam. :)

2010. ápr. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak nagyon köszönöm!!!

Nem kéretlen levelet küldtem neki.A hírdetésemre jelentkezett én küldtem neki tájékoztatót és egy pár levél után kérdezte,hogy ki állít ki számlát,bejelent e....Én mondtam,hogy nem.

És erre írta,hogy fel jelent.

De így meg nyugodtam,hogy nem tudnak velem semmit csinálni.


Szóval ő kérte a tájékoztatót és én nem erőszakoskodtam.

2010. ápr. 14. 00:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!