Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatti felmondásnál...

Próbaidő alatti felmondásnál mennyi időn belül kell megkapnom a kilépő papírjaimat ill. az illetményemet?

Figyelt kérdés
Próbaidő alatt felmondtam szóban 10-én, erre az oszt. vezető azt mondta,h hétfőn, azaz 13-án menjek be megbeszéljük. 13-án hétfőn kérdezte az oszt,vezető mi volt, plusz végzett egy szembesítést, holott én nem kértem tőle, mert nem akartam a kollégáimmal találkozni,utána felvitt a főoszt vezetőhöz aki szintén megkérdezte,hogy mi történt, mind a ketten felajánlották,h ha ez a helyzet áthelyeznek másik pozícióba,plusz odahívtak egy másik osztály vezetőt neki is elmondták ott előttem a történetet és még bevontak az egészbe telefonon keresztül még egy osztályvezetőt, majd közölték velem, mikor a fél napom ráment,hogy menjek haza kényszer szabadságra és majd ők hívnak,hogy mit sikerült intézniük. Fel is hívtak 15-én szerdán,hogy menjek be csütörtökön de nekem kell döntenem,hogy maradok azokkal a kollégákkal akik miatt felmondtam, vagy pedig mondjak fel, mert ők mégsem tudnak nekem intézni semmit. Nem is értettem a dolgot,mert ha én már felmondtam szóban 10-én..úgy tudom,hogy próbaidő alatt szóban is meg lehet tenni a felmondást. Mivel kényszerszabadságra kellett mennem (szabadságom kifizetését féltve, mivel nem írhattam alá a szabadságos papíromat se), 16-án már vittem magammal 16-ai dátummal a rendes felmondásomat.,amelyet átvételeztettem az oszt és a főoszt vezetővel is, két példányt készítettem,abból egyet magamnál tartottam. Majd mehettem haza,mert az ő részükről is meg kell szüntetni ezt az egészet. Még 16-án aznap felhívtak,hogy 17-én bemehetek a hatályos felmondásért,amibe ők beletették az azonnali hatályú felmondás törvényi megfelelőjét ami a 2011. évi CXCIX. törvény (Kttv.) 60 § (2) bekezdés e, pontja 16-ai dátummal írva. Kérdésem az lenne,hogy még mindig nem kaptam meg a papírjaimat és az illetményemet sem. Ha 16-ához viszonyítom, akkor már meg kellett volna kapjam a papírjaimat. Mivel próbaidő alatt 5 munkanapon belül már kézhez kellett volna kapjak mindent,azt a választ kaptam,hogy az államkincstárnak 15 napja van számfejtésre és kiadni a papírokat.,de próbaidő alatt is?? Ebben az esetben mi a teendő? Így nem tudok elmenni addig máshová dolgozni sem..munkaügyi kirendeltség is HPra hív vissza,tehát onnan sem tudnak nekem addig sem számolni semmit. Válaszokat előre is Köszönöm!

#felmondás #próbaidő alatti
2016. jún. 25. 10:51
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!