Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért vannak gondban a bérekke...

Miért vannak gondban a bérekkel a munkáltatók? Miért csak váltással lehet elérni valamit?

Figyelt kérdés

Főleg nem multikra jellemzően tapasztaltam, hogy jelentős Magyar tulajdonú cégek (Mrd körüli vagy több árbevétel, 20-50 fős) ha elkezd dolgozni az ember mondjuk egyszerűség kedvéért 150e ft ért mert annyiban állapodnak meg a munkáltatóval mint "kezdés" hiszen mind ketten ki akarják ismerni a másikat hiba a szakmai tapasztalat...


Szóval marad az ember 1-3 évet majd jönnek új munkavállalók akik már 180-at, 200 at kapnak de az ember fia/lánya még mindig csak 150-et utána még egy év nő a cég megint jönnek 250-300 körül, "mondván nyíltan" hogy jó embert kevesebbért nem találni... de az aki 3-4 éve ott van az maradt ugyanazon a szinten béremelés meg nincs és nem lesz kérni nem éri meg.


Mi ez a demagógia a munkáltatók / cégvezetők részéről...? Egyenlő munkáért egyenlő bért elv lenne az optimális...

Soha nem értettem meg kis hazánkban ezt a bér titkolózást ami pont azért van, hogy meg ne tudd, hogy a melletted ülő ua a munkát csináló azonos végzettségű és beosztású ember x2 -ért van ott mint te.


Miért kell váltásig elmennie az embernek ilyen esetben és a munkáltató miért nem képes emelni egy keveset amikor tudja, hogy a következő akit felvesz annak a helyére aki vált az pont annyit fog kérni mint az aki emelést kért...?



2016. jún. 27. 20:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Magyar cégek kb 0 szinten ismerik a karrierút, karrier tervezés fogalmat, aminek része a folyamatos versenyképes bér biztosítása is (legalábbis a jó embereknek).


Multinál dolgozva nincs ilyen gondom, folyamatosan van akkora béremelés, hogy ne gondolkozzak váltáson, eddig 1x merült fel komolyan, akkor is meg tudott tartani a cég, mert ajánlottak olyat, aminél nem érte meg lépni.

2016. jún. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hm, na igen, ugyanezt vettem észre én is.

Egy népszerű magyar cég, milliárdos előző évi nettó árbevétellel. A vicc az, hogy még csak nem is 150, hanem ennél is pár tízessel kevesebbet ad az átlag dolgozóinak ( ez is mi...) Az újak, akik betanulnak és jönnek a régiek helyére, ők talán már közelítenek a 150-hez.

Persze a régiek egy fillérrel nem kapnak többet, aztán meg pislognak, hogy a régiek szó szerint sorban, egymást követve lépnek le. Bután csinálják, nagyon bután.


Ha cég részéről ennyit ér a lojalitás, az nem is érdemel mást.

2016. jún. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!