Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogosulatlanul felvett egy...

Jogosulatlanul felvett egy hónapi FHT esetén jóhiszeműen felvettnek minősül az összeg, ha azt bankszámlaszámra utalták úgy, hogy már nem járt volna? Kérhetik, hogy azt az egy hónapi összeget fizessem vissza?

Figyelt kérdés

Nem kellett volna már utalniuk, de mégis utaltak, én meg csak levettem egy összeget a számlámról, amiben benne volt a hibásan kiutalt FHT összegének nagyja is.


Ha kérik, hogy fizessem vissza, és azt mondom, szeretném, de már nem áll rendelkezésemre az összeg, és hivatalosan nincs munkám, mi lehet a következmény? 22800Ft-ért bíróságra mennek úgy, hogy ők is hibásak?



2016. júl. 1. 11:19
1 2
 11/13 anonim válasza:
57%
Várostól függ, mi lesz a végeredmény. Majd megírhatnád azért!
2016. júl. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
79%

Mivel jogosulatlanul vetted fel az összeget, ezért a jegybanki alapkamattal növelt összeget kell majd visszafizetned.Nem 1-2 olyan esetet láttam már, hogy 1 hónapnyi összeget kellet visszafizetni, teljesen jogosan. Én se kapok csak úgy a semmiért 22-e Ft-ot... Ha jól rémlik a legnagyobb összeg amit láttam az 300eFt-os visszakövetelés volt, mert elfelejtett szólni az illető, hogy 1 éve dolgozik.

Ha nincs munkád, akkor mielőbb menj el a legközelebbi Foglalkoztatási Osztályra és kérd, hogy közvetítsenek ki téged egy állásra, 22.800 Ft-ból nem lehet megélni, az direkt arra lett kitalálva, hogy legalább ne halj éhen, még nem találsz/kapsz valami állásajánlatot.

Vagy dolgozni luxus és más rendesen dolgozó emberek tartsanak el, mert te nem vagy képes dolgozni?


Az indokot amúgy nem írtad, hogy miért lett neked megszüntetve az FHT. (bizonyos esetekben 3 évig nem lehet ismételten megállapítani)

2016. júl. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 verde ***** válasza:

Ebből a sztoriból hiányzik a lényeg.

Vagyis a jó vagy rosszhiszeműség ezen áll vagy bukik.

Ha pl. munkaviszonyban létesítettél és bejelenteted időben, hogy elhelyezkedtél és ennek ellenére ők mégis kiutalták a pénzt, akkor nem követelik vissza, mert ez ügyintézői hiba.

Ha viszont nem jelentetted időben be akkor a te hibád és vissza kell fizetni.

A lényeg az lenne, hogy miért nem jár?!

2016. júl. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!