Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerinted be akar csapni a...

Szerinted be akar csapni a leendő főnök?

Figyelt kérdés
Munkát keresek. Pultosként még nem dolgoztam, de több ilyen helyre is beadtam. Az egyik helyről visszahívtak, hogy felvennének, de előtte 2 nap próbanap. 2szer 12 óra. Aztán ha nekem is tetszik, akkor heti négy alkalommal lenne 12 óra, de csak fél állásba jelentene be. A párom teljesen kiakadt, hogy engem hülyére akarnak venni és én nem veszem észre. Aztán nagy buzgón elkezdte mutogatni nekem, hogy ez a büfé kb. kéthavonta keres a neten új pultost . Megmutatta dátum szerint az álláshirdetést. Aztán a párom nővére is rázendített, hogy őr már dolgozott úgy pultosként, hogy teljes állásban, és fél állásba volt bejelentve. És a hó végén csak a fél állást fizették ki, utána elküldték és az összeg másik felével tartoznak neki a mai napig. Jól átvágták és jogi eszköz nem volt a kezében, hiszen részmunkaidős szerződést írt alá. Szabad elvállalni ilyen munkát vagy én is így járok? 23/N
2016. júl. 1. 20:42
 1/9 A kérdező kommentje:
Több helyen dolgoztam már, de a vendéglátásban nem, ezen a téren nincs tapasztalatom sajna...
2016. júl. 1. 20:43
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Ne haragudj, de magadtol vagy ennyire buta, vagy edzel ra? 12 oras munkara felallasba bejelentve? Heti 4*12 ora, 4 heten keresztul, az 168 ora melo, mikozben a normal 8 oras munka 160 orara jon ki 5 napra. Es erre neked felallast fizetne (mert nem tobbet, hiszen alairtad).


Csinald csak, de ha 23 evesen tenyleg ennyi eszed van, meg is erdemled hogy lehuzzanak.

2016. júl. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
De ha felhozzák a példákat, hogy másokkal mi történt, akkor mégis miből gondolod, hogy veled nem ugyanaz történne? :D
2016. júl. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

ha szerződés a kezemben van dolgozom, próbanap méghozzá 2 nap, ingyen a mai világban???? 3x röhögném körbe.


heti 4 alkalommal 12 óra, az heti 48 óra.. nos ez már 8 órás már teljes állásnak minősül...


"Szabad elvállalni ilyen munkát vagy én is így járok?"


ha azt hiszed, hogy téged nem vernek át, nem jársz így, akkor naiv vagy!

2016. júl. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

"Szerinted be akar csapni a leendő főnök?"


Igen, be. Ugyanis, ha félállásban vagy bejelentve - azon kívül, hogy tényleg nem tudsz mit csinálni, ha csak fele fizetést kapsz - , akkor, ha ne adja Isten bármi bajod történik, a táppénzt is fél állás után fogod kapni.

2016. júl. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem becsapni akar a leendő főnököd, hanem manapság ilyen módon dolgozik nagyon sok ember.
2016. júl. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Nem akar becsapni a magyar cégek 90%-ban 4 órára jelentik be az alkalmazottakat. A maradék 10% pedig a multik.
2016. júl. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 paradicsom31 ***** válasza:

Szerintm jobban tennéd, ha nézelődnél másik munkahely után, így ne vállald el.


Az én sztorim az, hogy volt egy próbahónapom szállodai recepciósként.. Próbahónap? 1? SZerződés nélkül :D .. Azt mondta, hogy ha letelik, és minden oké, januártól bejelent... Már július van, és azóta is b*szott bejelenteni :D Csak alkalmival. A fizetést azt rendesen megkaptam mindig, 100.000 ft felett keresek, de nem csak a recin ülök, hanem a vendég szaros wc-jét is takarítom, a kerítésről a madárszart is, és a szobákat is, emellett itt ülök 24 órát is..!!! Ez hol jogos? Felmondtam :D

Ha beteg vagyok, táppénz nincs.. Ha nem jó egyik nap hirtelen, le vagyok szarva, akkor is be kell jönni dolgozni.. Elegem lett, hogy ennyire semmibe vesz a főnököm.. (ráadásul amikor itt van, a budit is körbepisálja.. nem tud beletalálni egy érett 40 éves hapsi a wc-be?.. :D )


Simán mehettem volna a munkaügyi bíróságra, amiért hétvégente bejelentés nélkül dolgoztat... És amikor úgy beszél velem, hogy "te hülye állat" "normális vagy" "idióta hülye" "b*meg" és társai.

Csak a pénz miatt maradtam... hirtelen nem volt más.. Most jól megszedtem magam, és szezon közepén itt hagyom a retkes szállodáját..


Tanulj a hibámból, ne legyél olyan hülye, mint én.

2016. júl. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Beakar malmozni. Csak egy idióta vállal el ilyet.
2016. júl. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!