Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit dolgozik egy közgazdász/jo...

Mit dolgozik egy közgazdász/jogász/bölcsész?

Figyelt kérdés
Ma volt szó arról hogy jövőre mit vegyünk fel emelt szintem, és mondták hogy a mi iskolánkból nagyon sokan mentek bölcsésznek, jogásznak és közgazdásznak tanulni. Ők mit dolgoznak? Mi a feladatuk?
2010. ápr. 14. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

bölcsész semmit. az általában a gazdagok kiváltsága, hogy bölcsészre mennek, mert nincs jobb dolguk.


bölcsész után kell még valamerre menni tanulni. tanároknak jó pl alapnak.



jogászok ahogy a nevük is mondja, joggal foglalkozik. pl jogvédelem. törvények, stb.


közgazdász pedig gazdaságtannal, az ország gazdaságával pl. ez utolsó kettővel többnyire közszférában tudnál elhelyezkedni, persze ha jól feltuningolod magad, illetve kiemelkedő vagy, akkor máshol is esetleg.


neked kellene tudnod, h mi érdekel igazán.

2010. ápr. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Közgazdász és jogász vagyok. Jogászként lehetsz pl. ügyész, ügyvéd, bíró, jogtanácsos, vállalati jogász, elég széles a paletta.

Közgazdászként a magánszférában is elhelyezkedhetsz, ez a végzettség rengeteg mindenre jó: pénzügyi szakember, marketinges, értékesítő is lehetsz, foglalkozhatsz emberi erőforrásokkal is, tervezéssel, adóval, számvitellel. Ez már a későbbi szakosodástól függ.

A bölcsész kap szerintem is úri huncutság, vagy nagyon elhivatottnak kell lenni.

2010. ápr. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
kap = kar
2010. ápr. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. ápr. 14. 20:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen tárgyakból vagy jó. Az előttem szólók már leírták, hogy ki mivel foglalkozik, de nézni kell a munkaerő-piaci keresletet és azt, hogy mihez lenne kedved.

Ugyan manapság már a csapból is közgazdász és jogász folyik, de még mindig jobban találsz munkát, mint bölcsészként.


Ha jó vagy a természettudományos tárgyakból, akkor én a vegyészmérnök, mérnök, építészmérnök, biológus, laboratóriumi kutató, matematikus, matematika-kémia-fizika-biológia szakos tanár, angol-lengyel-német-francia-olasz-spanyol szakos tanárt ajánlom. Esetleg, ha nagyon kitartó vagy, akkor orvos, gyógytornász, mentős.


Én bölcsész szakon végeztem, ugyan tanári végzettségem is van, de a szakpárom nem túl jó, s hiába akarok tanítani... ha lenne egy matek szakom még, akkor nyert ügyem lenne.


Sok sikert!

2010. ápr. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!