Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért az iskola, nyelvtudás...

Miért az iskola, nyelvtudás nélküli embereket léptetik elö egy elvileg komoly munkahelyen a több diplomás, több nyelvet beszélövel szemben?

Figyelt kérdés

5 éve dolgozom egy multinál, 2 diplomám van. Németül anyanyelvi szinten (ott nöttem fel, a munkahelyemen a német kötelezö!) angolul felsöfokon beszélek (papírom van mindkettöröl).

5 éve nem kaptam fizetésemelést, csak ilyen évi 2-3 ezer forintot, 200 nettót keresek a fövárosban ezekkel a papírokkal, szakmai tapasztalattal!

Jól végzem a munkám, minden évben kapok valamilyen elismerést. Ez a kifogás arra, miért nem léptetnek elö. Mert a területemen én vagyok a legjobb, mindent tudok, más nem boldogulna így. Ezért én maradjak csak a helyemen, a fizetésemelés meg állítólag központilag nem engedélyezett a válság óta, így csak elöléptetéssel lehet nagyobb fizetéshez jutni.

Nagyon dühít, hogy akivel együtt jöttünk a céghez, már a fönököm fönöke! Nem tud többet nálam, csak azért nyomják elöre mert mindenben átlagos.

Most léptettek elö egy srácot aki alig egy éve jött a céghez! Még a diplomája sincs meg, középfokú nyelvvizsgái vannak csak! Speciális tanfolyamot igényelt az állás, ami nekem meg is van. A srácnak nincs, de inkább a cég beiratta rá és persze így is ö kapta az állást. Az indok az volt, hogy megüresedett egy hely, valakit ki kellett nevezni aki már a cégnél van, külsös nem jöhetett szóba. Én is pályáztam, de a fenti indokkal elutasítottak. Most a srác kétszer annyit (!) keres mint én.


Próbáltam máshol munkát keresni de még vissza se hívnak. Minden papírom, az önéletrajzom rendben van! Ismeröseim szerint nem vagyok elég nyalizó, eröszakos, nyomulós. Szerintük túlképzett is vagyok, ebben van is valami. A cég felsö vezetésében rendelkeznek azokkal a papírokkal és tanfolyamokkal mint én. Kapásból középvezetöi posztra kéne jeletkeznem, de ahhoz meg nincsenek meg a szakmai lépcsöfokaim. Bármilyen más céghez csak kezdö pozicióra tudnék menni és onnan építkezni. De az még több év lenne. Tudom, hogy elrontottam, már rég le kellett volna lépnem, de lojális voltam és hittem a fönökeim hitegetésének.


Mihez kéne kezdenem? Külföldre családi okok miatt nem tudok menni dolgozni.



#fizetés #munka #munkahely #elöléptetés
2016. júl. 7. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Sírànkozás és másra mutogatás helyett, ha valóban annyira jó vagy, keress másik helyet. Miért ragaszkodsz olyanhoz, ahol nem ismerik el a munkádat? Sosem èrtettem a hozzd hasonlókat, akik sajnáltatják magukat idegen emberek előtt, ahelyett hogy cselekednél.
2016. júl. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

"5 éve nem kaptam fizetésemelést"


már a 2. ilyen év után leléptem volna a helyről a helyedben!

2016. júl. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%
Én nem hiszem el, hogy egy akármilyen diplomával és két nyelv felsőfokú ismeretével nem találsz munkát. Mondjuk egy kisvárosban még hihető. Budapesten az SSC-k ennél jóval jobb fizetést adnak és 2 nyelvvel kapkodnának utánad. Ha budapesti vagy, akkor meg el nem tudom képzelni mi a probléma.
2016. júl. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

Miért is kéne téged előléptetni, ha fizetésed öt éven keresztüli helybenjárása után még mindig a cégnél vagy?

Ha tényleg olyan jó/nélkülözhetetlen vagy, mint gondolod, lépj le!

Ha másutt kezdő leszel, de van előrejutási lehetőség, még akkor is jobban jársz, ha ki kell várnod!

2016. júl. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

"Próbáltam máshol munkát keresni de még vissza se hívnak."


Én ebben keresném a baj okát, nem pedig másokban.


"Kapásból középvezetöi posztra kéne jeletkeznem, de ahhoz meg nincsenek meg a szakmai lépcsöfokaim. "


Hát akkor hajrá. Kutyát nem fognak érdekelni a konkurenciánál a "szakmai lépcsőfokaid", csak a tudásod.

2016. júl. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%

Normális helyeken nem "a diplomát" fizetik meg, hanem a munkát. Ráadásul azt se mondtad, milyen diploma, és melyik világhírű egyetemen kaptad.

Aki meg túlképzett, azt általában nem kedvelik, mert veszélyesnek tatják a saját pozíciójukra.

2016. júl. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!