Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkavállaló tehet ilyet?

Munkavállaló tehet ilyet?

Figyelt kérdés

ahova felvettek 7 órás munkaidőbe először is úgy indult hogy első hónapba betanított munkabért kapok és utána megkapom a normál fizetést vagyi sezt mondták "7 órás ,érettségi köteles pozicioba"

de utána a második hónapba derült ki ugyanúgy 91200 ft kapok bruttóbba és a szerződésembe 8 általánost és szaképesítéssel nem rendelkező -t irtak be,ilyet tehetnek? mikor rákérdeztem annyi volt a válaszuk hogy a jelenlegi munka szaképesitéssel nem rendelkezem emiatt csak igy tudták megcsinálni a szerződét...de alapjába véve igy is járna a bérminimum nem?


2016. júl. 12. 22:58
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Magyar Posta..

mobil posta kezelő vagyok gyakorlatba

felvételemkor B jogsi és érettségi köteles volt mivel a pos kezelés "pénzfelvétel",anélkül nem vettek fel senkit.

és mikor szóvá tettem második havi fizetésemkor hogy kevés nem erről volt szó azt mondták nincs meg a postás bizonyitványom ezért nem kapok többet...

de mivel érettségi köteles egy adott munka de a szerződésembe 8 általános van emiatt nem is lenne köteles elvégezzem azt a munkát amihez épp kellene szerintem

2016. júl. 14. 07:40
 12/13 anonim ***** válasza:
79%
Ez minimum középfokú végzettséget igényel, nincs rá szakképzetlen feor, garantált bérminimum arányos része jár, a betanulás időszakára is. (a posta agyrém, sógornőm postás, hati szinten hív kollégája valami jogsértés miatt, engem már utál a posta, mert mindig megtalálom, mire hivatkozhat a dolgozó)
2016. júl. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
79%
Nincs véletlenül kollektív szerződésetek?
2016. júl. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!