Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ilyen sok az átverés a...

Miért ilyen sok az átverés a diákmunkáknál?

Figyelt kérdés
2016. júl. 17. 12:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Jó kérdés. :(
2016. júl. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Erre a kérdésre most úgy őszintén milyen választ vársz?
2016. júl. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

Milyen átverésre gondolsz?

4 helyen is dolgoztam diákmunkáskent és még sehol sem vertek át.

2016. júl. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Debrecenben igen sok helyen vertek át. Annyira hirdették magukat az iskolaszövetkezetek, hogy milyen sok jó munkát adnak, de sokan vissza se jeleztek, s egyesek írták, hogy megvan mindenki, holott időben jelentkeztek.

És még a fizetésből is levonnak........

2016. júl. 17. 15:48
 5/18 A kérdező kommentje:
*jelentkeztem.
2016. júl. 17. 15:48
 6/18 anonim ***** válasza:
64%

Sajnos, mi is ezt tapasztaltuk.

Feltétel heti 20 óra vállalása, minimum. Vállalt a gyerek 40 órát, gondolta, ez oké. Felhívták, hogy őt választották, küldik majd a beosztást, nem is keresett tovább. Majd 30-án megjött a júliusi beosztás, hogy két szombat összesen, négy-négy óra.


Vagy bp-i munka, amiről kiderült, miután felvették, hogy francokat bp. Telefonos ügyfélszolgálat, kiválasztották, közölték, hogy őket választották, szerződéskötés a szövetkezettel, holnap hívják a beosztással - azóta hívják.

Okmányirodai munka, kétszer ment fel Lentiből interjúra, az utolsón közölték, hogy ja, kerületi lakcím kell.

2016. júl. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg nem értem, miért hívják feleslegesen olyan messzire, a semmiért. De ezen a nyáron már nem is keresek munkát, mert úgyse adnak.
2016. júl. 17. 16:30
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem az a baj, hogy diákmunka, hanem az, hogy közvetítő cég. Általában minimálbérért üldögél ott valaki az irodában, aki ezt a pénzt akkor is megkapja, ha normálisan dolgozik, meg akkor is, ha nem.

A munkahelyemen hónapokig kerestünk diákot, azt mondták, hogy nincs jelentkező. Na, de ez most komoly? Nagy nehezen küldtek valakit, ő meg azt mondta, hogy hónapok óta jár a nyakukra munkáért.

2016. júl. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
8-as,ez melyik városban történt? Jó, ott biztos nem utasítanának vissza. mert ahol én lakom, rengeteg a diákmunkás, és sajnos igen sok az átverés, sokszor a fizetés 30%-át levonják.
2016. júl. 20. 15:48
 10/18 anonim ***** válasza:
Székesfehérvár.
2016. júl. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!