Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan mondjak le egy állásint...

Hogyan mondjak le egy állásinterjút?

Figyelt kérdés
Nagyon sok helyre beadtam az önéletrajzom, nemrég behívtak egy interjúra (telefonon). Utána néztem meg, hogy pontosan hol is van a cég. Budapesten lakom, távolsági busszal kellene kijárni, ami egyrészt viszonylag sok időt venne el, másrészt elég ritkán jár, így nem tudnám vállalni a munkát. Hogyan mondjam vissza az állásinterjút?
2016. júl. 20. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azért elmennék az interjúra, simán kiderülhet, hogy van céges busz pl. ami kivisz.
2016. júl. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Felhívod őket és megmondod, hogy sajnos messze vannak, nem tudnál bejárni, de azért köszönöd, hogy behívtak.


Nem kell túlkomplikálni. :)

2016. júl. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Céges busz nincs.


Második válaszoló: igen, valószínűleg túlkomplikálom, csak kicsit hülyén érzem magam, hogy telefonon is mondta a településnevet és akkor még nem tudtam, hogy ennyire gázos oda kijárni. :)

2016. júl. 20. 14:29
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj el. Kapsz egy visszajelzést magadnak. Ha felvennének még mindig visszautasíthatod. Egyébként meg rutint szerzel az interjúban, tehát szerintem nyerni fogsz vele, ha nem fogadod el akkor is.
2016. júl. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én elmennék a helyeben.

Veszteni nem vesztesz, jó gyakorlás.

Én az első 5 interjúmon olyan béna voltam, hogy uhh... De minden sz*r interjúra elmentem, csak hogy szokjam a helyzetet.

Aztán végül elmentem egy olyan interjúra, amire el sem akartam, mert azt hittem, hogy csak kínlódás árán tudnék kijutni mert alig van járat, de végül csak elmentem, és 2 kör interjú után kiderült, hogy felvettek :) El is vállaltam, annyira nem is vészes a kiutazás, ahogy jobban utánajártam a menetrendeknek, és nagyon jól érezem magam :)



De ha semmiképp nem akarsz elmenni, akkor örök klasszikus:

"Jó napot kívánok! Szeretném jelezni, hogy egy korábbi pályázatomat elfogadták,így az álláskeresésem már tárgytalan."


Ebbe nem tudnak belekötni. Én ezzel mondtam le 1-2 interjút.


De ez kis városban inkább ne, csak nagyvárosi környezetben. Ha kisváros, akkor hívd fel, és mondd azt, hogy köszönöd szépen a lehetőséget, de jelenleg a körülményeid mégsem teszik lehetővé, hogy részt vegyél az interjún.

2016. júl. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Menj el szerintem is, legalább gyakorolod az interjút. Az sosem árt.
2016. júl. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A legböszmébb Feri ***** válasza:
100%

Engem már 3x hívtak a hatvani Robert Bosch-ba, 3x küldtem előket a tarkafaxba.

Van céges busz! Apátok... negyven perc, míg lejutok a Népligetbe, aztán meg 50 perc zötykölődés. Ezt napi kétszer. Persze. Meg a Mikulás, piros teli puttonnyal, álló brokival.

2016. júl. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!