Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondják hogy jogász...

Miért mondják hogy jogász túlképzés van amikor az összes jogász ismerősöm egyetem után azonnal kapott állást bőven 300. 000-400. 000 Ft-os fizetéssel?

Figyelt kérdés
Természetesen nem a felesleges vidéki egyetemekről beszélek

2016. máj. 22. 17:44
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
35%
Az állításod meg tudom erősíteni, az egyik ismerősöm a miskolci egyetemen végzett egy év múlva már nettó 400 körül keresett.
2016. máj. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
74%
hát lehet valami abban a miskolci egyetemben, mert az ott végzett ismerősöm nekem is jól megél belőle... a pázmányosból vállalkozó lett, az ELTE-s meg egy multinál irodista...
2016. máj. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
92%
Én tudok ellenpéldát is, de szerintem már nincs túlképzés, csak volt. Állami finanszírozású képzésre szinte képtelenség bejutni.
2016. máj. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
46%

ELTE / Pázmány summa cum loud papírral és/vagy ismeretséggel el lehet helyezkedni.

Vidéki rite papírral, ismeretség nélkül meg nem könnyű, sőt, igazából nehéz.

2016. máj. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Mert, ha nem is munkanélküliek lesznek, de rengetegen messze a képzettségük alatti munkát végeznek (pl multinál sablon alapú formalevelek fogalmazgatásához nem feltétlen kell sok év egyetemet végezni, elég lenne hozzá egy jogi asszisztens, de mivel sok a jogász, megtehetik), egy részük államigazgatásban van aprópénzért, egy részük pedig látszólag jó pénzekért dolgozik, mert milyen király egy lakás adásvételért 150k-t kapni, csak éppen vállalkozóként éjjel nappal azt hajtja, hogy bejöjjön az a havi 2-3 adásvétel, amiből fenntartja az irodát, és még meg is él.



Persze, én is ismerek olyan jogász srácot, aki pillanatokon belül 500+ ezres fizetést kapott, csak éppen ő 2 tárgyalóképes nyelvtudás és némi hátszél mellett kerül az ország egyik legjobb jogi irodájába.

2016. máj. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
29%
Miskolcon a legjobb a jogász képzés az országban, ezen kívűl meg csak Pécsen van szóval túlzás, hogy felesleges vidéki egyetemeket nevetek.
2016. máj. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
62%

"hát lehet valami abban a miskolci egyetemben, mert az ott végzett ismerősöm nekem is jól megél belőle... a pázmányosból vállalkozó lett, az ELTE-s meg egy multinál irodista..."


Magyarul vélhetően háromból kettő nem is a szakmájában dolgozik? Na, ezért.

2016. máj. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
92%
Vajon hol a 43 állásinterjús, munkanélküli jogászlány?
2016. máj. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Azért te se vagy kezdő.

Leírsz egy általánosítast, majd megszabod, hogy a vidéki egyetemek nem számítanak.

Mikor azt mondják, hogy túlképzés van, nem teszik hozzá, hogy mi van a vidéki egyetemekkel.

Együtt értik.

Másrészt az, hogy neked pár ismerősöd, meg a válaszolók ismerősei közül páran jó helyen vannak, semmit nem jelent.

Aztán írta valaki a "gyémántdiplomát" meg a x számú felsőfokú nyelvvizsgát.

Ilyen referenciával lehet az bármilyen diploma, simán viszik.

Összességében én azt látom, amit más is írt, hogy sokan a 3-4-es zárással meg a középfokú nyelvvizsgával sehová nem kellenek kezdőként.

2016. máj. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
60%

"Magyarul vélhetően háromból kettő nem is a szakmájában dolgozik? Na, ezért."


a pázmányos mondjuk nem is akart, mert beindult közben neki ez a vállalkozás a párjával, lehet, hogy el tudna helyezkedni jogászként is.


"Aztán írta valaki a "gyémántdiplomát" meg a x számú felsőfokú nyelvvizsgát."


bocs, kötözködés lesz, de a gyémántdiploma nem a summa cum laude, hanem a diploma valahányadik évfordulója, kb. mint az aranylakodalom :)

2016. máj. 23. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!