Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen világnézettel, hova...

Ilyen világnézettel, hova érdemes továbbtanulni (egyetem)?

Figyelt kérdés

Matek, Fizikát szeretem, abból voltam a legjobb.

Nagyon érdekel, hogy hogyan készül egy számítógépes játék, ezt igazából annak köszönhető, hogy rengeteget játszottam multiplayeres játékokkal, de nagyon sokat. De mikor ránézek egy játékra nem tudom, hogy miből van.

Ami , még érdekel az a programozás(játékügy miatt) és a webfejlesztés, adatbáziskezelés ebben látok jövőt.

C#-ot tanultam is. Ami még érdekel az elektronika, szeretnék ilyen kütyüket csinálni mint pl quadrocopter.

Ilyen kütyüknek érdekel a működésük. Meg szeretnék én is ilyen robotokat készíteni, lehet túl sok sci-fit néztem :D

Sokan mondják, hogy a gépészmérnök jó, de van aki mechatronikai mérnököt mond, de olyanról is hallottam, hogy mérnök-informatikus. Persze az lenne a legjobb ha valami tanár lennék, mert annak van nyári szünet is.


2016. júl. 20. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:

"Persze az lenne a legjobb ha valami tanár lennék, mert annak van nyári szünet is."


:D :D :D Ez kemény.


Ha tényleg jó a matekod meg fizikád, akkor villamosmérnöknek elmehetsz és tudsz majd kütyüket csinálni. Oda kell a programozás is. Ha inkább szoftverfejlesztő lennék akkor oda kicsit izmosabb matek kell, de az se vészes, irány a mérnökinfó.

2016. júl. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Milyen egy szoftverfejlesztő, vagy villamosmérnök munkahelye? Lényegében mivel foglalkozik, mennyi szabadideje van?
2016. júl. 20. 17:56
 3/5 anonim ***** válasza:
ha kicsit van affinitásod a programozáshoz, akkor csak ez a vonal semmi más... az kegyükért esedezik ma minden munkáltató.. ELTE vagy BME, de ha nem szereted mint hobbit akkor felejtős
2016. júl. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is programozás vagy villamosmérnök. Villamosmérnöknél lehet továbbmenni energetika-erősáram felé, vagy elektronika-gyengeáram felé, a kis kütyük miatt neked utóbbi lenne a jó, ott programozni is kéne. Az hogy mit csinál egy villamosmérnök rengeteg dologtól függ, leginkább magától a munkahelytől..


Tény viszont, hogy ha nagyon érdekel a programozás (gondolom egy játék "belseje" az kőkemény programozás, de nem értek hozzá), és van hozzá affinitásod (ezt jó lenne előre kideríteni) akkor meg programozó.


A munkaidő szinte 90 %-ban mindkét végzettség esetében a rendes munkaidő, azaz reggel 8-tól délután 4-ig, és a fizetés meg jóval átlagon felüli, a mérnöki karok közül is a legkiemelkedőbb.


(Hozzáteszem, hogy ha csak a fizetés vagy a "sok szabadidő" miatt mennél ilyen szakra, akkor nem fog sikerülni..)

2016. júl. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A villamosmérnök jónak tűnik, azt kellene eldönteni hogy levelezőre vagy nappali tagozatosra menjek. Melyiken tudnák több tudást szerezni. A levelező mellett tudnák részmunkaidőt vállalni. Csak az nem tiszta, hogy mi a különbség a mechatronika és a villamosmérnök között, hiszen a mechatronikus is foglalkozik elektronikával, programozással, meg tanulnak műszaki rajzot is mint a gépészmérnökök.
2016. júl. 22. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!