Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sokan miért preferálják a...

Sokan miért preferálják a takszöveket a bankokkal szemben? Kisebb a bankköltség? Nem lenne ciki 33 évesen azt nyitnom s arra kérni a fizut?

Figyelt kérdés
Netbank s kártya jár hozzá, ha igénylek?

2016. júl. 23. 15:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Ha 35 éven aluli vagy, akkor minimálbérnek kell csak érkeznie a számlára. A 150 ezer csak 35 éves kor felett szükséges.
2016. júl. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Miért ne lehetne? Ha 35 alatt vagy s minimálbéres szintet "megugrottad', akkor rád vonatkozna. 2 év múlva meg valszeg 150000 felett leszel. Az enyém 156 e körül van, de mi lenne, ha 40 lennék 90e nettóval, akkor kisemberek még jobban megjárják? Ennek még utána kell járnom az Otp portálon.
2016. júl. 23. 20:14
 13/21 A kérdező kommentje:

otpsimple.hu/static/otpsimple/download/OTP_Simple_H_20150101_utan_20160701.pdf


Kár, hogy csatolmányt nem lehet feltölteni. Most ráadásul All-In Simple akció van .

2016. júl. 23. 21:22
 14/21 A kérdező kommentje:
2016. júl. 23. 21:29
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
3-as. Szerintem válts csomagot. Én is Erste-s vagyok. ??Erste Egyszámlám,, van, ez havi 1000 ft lenne, de ha valamelyik feltétel teljesül, akkor csak 200 ft a havi számlavezetés. vagy 150 000 ft munkabér két részletben, vagy havi 35 000 ft mozgás a számán (nem kp felvétel, hanem utalás vagy kártyás fizetés). tehát csak 200 ft.
2016. júl. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Pontosan az egyszámlát ajánlották, de 146 ezer ft a fizetésem, szóval az nem teljesül.

A pénzmozgás pedig utalással 100 ezer körül van, de úgy emlékszem, azt mondták, az nem számít bele, csak a vásárlás vagy kp-felvétel.

De még ha 200 ft lenne is a számlavezetés, az sem jönne ki jól, mert minden számlámat utalom, és az utalások nem ingyenesek.

Kiszámoltuk az ügyintézővel, hogy bár %-ban van megadva, mennyi az utalás költsége, de van egy minimum összeg, és mire elutalom a lakáshitelt, villanyzsámlát, vizet, kábeltévét, stb., 1200 ft körül vannak CSAK az utalások, + még a szlavezetési díj.

Azaz még rosszabbul jövök ki.

Így az ügyintéző is azt javasolta, hogy maradjak a jelenlegi csomagnál.

De ez akkor is nagyon sok, drágának tartom az Erstét.

2016. júl. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Annak válaszolnék aki többször is írta, hogy az Erste milyen drága.

Privilégium csomagokat nézd meg. S, M, L

Az L teljes ingyenességet kínál (kivéve éves kártyadíj 2. évtől és sms darabdíj, ami csak 16 ft), ehhez havi 150 000 ft-nak kell érkeznie a számládra max. 2 részletben.

Ez nem nagy elvárás, már csak azért sem, mert nem muszáj munkabérnek lennie. Családtaggal egymásnak havonta egyszer oda-visszautaltok ennyit és teljesítve az elvárás.



Az S illetve M csomag esetén alacsonyabb az elvárás, így drágább is.


Ezeket nem lehet bankfiókban nyitni csak patnereken keresztül, a lista fent van az Erste honlapján vagy google-be írd be, hogy erste privilégium partnerek vagy valami hasonlót.


Érdeklődd meg, hogy a meglévő számlád típusát lehet-e a fiókban ilyenre módosítani.

Ha nem, akkor nyiss újat, ugyanúgy maradsz Erstes, csak a személyi hitel törlesztését kell átvinni az új számlára.

Mivel a banknál maradsz az Erste nem hiszem, hogy ne hajlana a szerződésmódosításra.

2016. júl. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Az eredeti kérdésre válaszolva:

Nem azért ciki vagy nem ciki mert 33 éves vagy és a ciki nem is jó szó rá.

Nekem nagyon nem szimpatikusak a takszövök.

Igaz, hogy az elmúlt évek integrációja és sorozatos összeolvadásai nyomán biztonságosabbak, nagyobbak és modernebbek lettek.

Még mindig sokkal jobb mint három évvel korábban voltak.


Vannak már regionálisan számottevő szereplők is köztük.

Nem mintha számítana (mármint nekem), de melyik takszövben tervezel ügyfél lenni?

2016. júl. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb választ. A Tisza Takarék botrány miatt valóban megfontolandó, hogy megéri-e nyitni. Közben a ötletetek nyomán kötöttem egy szerződést az Otp Simple-re, már csak a kártyát kellene átvennem. Feltételezem, hogy a bankszámlaszám nem fog változni, mert amikor Juniorból LAFO-s lettem, akkor is csak a kártyát cserélték le.
2016. júl. 30. 19:27
 20/21 A kérdező kommentje:
Kérdésedre nem válaszoltam: 3A Takarék (Szolnok az egyik fiók).
2016. júl. 30. 19:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!