Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A jogász szakmák miért ilyen...

A jogász szakmák miért ilyen alulfizetettek?

Figyelt kérdés

Kezdjük a dolgot ott, hogy még fiatal vagyok, és nem tudok semmiről semmit, ezért tettem fel a kérdést. Tudatlan vagyok, kérdést tettem fel, tehát ne támadjatok légyszi.


Elkezdtem egy jogi egyetem jogász szakát, és megnéztem online, nagyjából mennyi az elérhető fizetés ezen a téren, és eléggé elszomorító. 140-170 ezres fizetést láttam pályakezdőknek.

Én persze abból indulok ki, hogy egy ismerősöm mozdonyvezető, aki már több éve szolgál a MÁV-nál, és 400-500 ezreket keres. Más ismerősöm hegesztő, az is 300-400 ezreket szerez havonta.

Megnéztem, és jogászként, és ebben a szakmában nekem a plafon nagyjából 200-250 körül lesz.. majd évek múlva.


Ez hogy lehet? A jogi egyetem nehéz, és diplomás is leszek, tanulhatok még 5 éven át egyetemen, diplomás is leszek, és kevesebbet keresek, mint (ahogy néztem) egy járőröző rendőr, aki 200-220 ezerrel kezd.


És elvileg ez az jogi / ügyvédes dolog jól fizet..

Most jönnek majd azzal, hogy ha csak a pénzért csinálom akkor inkább hagyjam itt. Persze nem csak a pénzért választottam ezt a pályát, de ez elkeserítő, demotiváló kicsit, hogy én jogi diplomával a 200 ezres fizetést se fogom elérni..


Légyszi világosítsatok fel :/



2016. júl. 25. 19:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Tévesek az információid. A jogászok fizetését nem tudom. De nagyon kevés mozdonyvezető keres 4-500 ezer Ft-ot Hegesztők közül is kevésnek van akkora fizetése, amit te írsz. Legfeljebb, ha valamelyik nagy vállalatnál dolgoznak.
2016. júl. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

aki alkalmazotti létben gondolkodik, az meg is érdemli a 170e-es fizetést (ami már így is átlag feletti)


amúgy meg sima jogász elkér 5-10e ft-ot mint tanácsadási díj, és akkor csak tanácsot adott, meghallgatta a problémádat azt kész! Mikor lesz egy hegesztőnek vagy egy mozdonyvezetőnek 5-10e-es órabére??? Soha!

2016. júl. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi vagyok hogy melyik pályakezdő járőröző rendőr keres meg 220 ezer forintot.

Legfeljebb egy rendőrtisztit végzett,de az nem járőröz,aki járőröz az jó ha 100-at havonta megkeres.

Cserébe bármikor belé vághatják a bökőt egy cigó család veszekedésénél.


A hegesztő dolog is frázis,hiszen nagyon kevesen keresnek tisztán nettó 400ezret hegesztőként.

Ha havi 400-at megkeresne egy hegesztő,akkor nem mennének tömegesen Nyugatra melózni.


"És elvileg ez az jogi / ügyvédes dolog jól fizet.."

Már akinek,attól hogy van pár sztár ügyvéd,attól nem biztos,hogy te is eléred azt a szinted fizetésben és szakmai tapasztalatban is.

Nagyon sokan csak elvegetálnak bojtárként és havi 100nál nem keresnek többet.

A több nyelvet beszélő és jó eredménnyel végzett jogászokra van szükség,de sokan így is munkanélküliek,örülj ha lesz egyáltalán munkád.

2016. júl. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Nekem a haverom vegyészmérnök 6 éve nettó 105 000 forintot keres...
2016. júl. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
27%
4.-s, lehagytál egy nullát, vagy közmunkásként dolgozik. Még a mezei közalkalmazotti bértábla szerint is többet keresne. A vegyészmérnők meg az egyik legjobb szakma ami a pénzkeresését illeti.
2016. júl. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%
Nem hagytam le egy 0-t sem. És gépészmérnökként én sem keresem magam agyon hidd el. CNC-s többet keres nálam.
2016. júl. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A rendőrök fizetése most emelés után van olyan 120 ezer forintos szinten. Ne beszélj butaságokat.
2016. júl. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Én csak az internetről szedtem az infókat, ott olvastam.

Ahogy azt is, hogy egy jogi egyetemet végzett, 3+ nyelven beszélő profi ügyvéd kevesebbet keres, mint egy lakatos például. :S ez az ami elszomorít, mármint nem sajnálom senkitől a nagy fizetést, csak értitek..

2016. júl. 26. 14:38
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem a szakmunkásokra kell haragudni,hogy ennyit keresnek,inkább az ország vezetőire.

Ha egy dolgozó megelégszik havi 100ezres fizetéssel,akkor miért adna a munkáltató több bért?

2016. júl. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mert ha valaki reklamál, és kevesli a pénzt, valaki más majd dolgozik neki annyiért. :S
2016. júl. 27. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!