Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon, általában...

Magyarországon, általában miért szívatják a fiatal munkaerőt?

Figyelt kérdés

Bekerültem egy céghez, féléve vagyok nálunk.

De, vannak más fiatalok is, akik hozzám hasonlóan újak.

Olyan kimutatásokat kell készítenem, ami nem is az én dolgom.

Akinek a dolga lenne, ő meg kimegy trécselni, kávézni meg a nyaralásáról beszámolót tartani, vagy az interneten szervezi a wellness hétvégéjét."majd a fiatalok" megcsinálják alapon.


Ha, helyettesítenem kellene, akkor oké, megcsinálom.De, úgy, hogy ott van.Minek?


Nem is az én dolgom, nincs benne a munkaszerződésemben, hogy másnak a munkáját is meg kell csinálnom.

Ennek ellenére, a főnökünk utasított rá.


A legnagyobb baj, hogy így meg elmarad az én dolgom, tovább bent kell maradnom.


Szerintem egyáltalán nem normális, hogy egyik embert megszakítják, a másik meg addig a lábát lógatja.


Ha Magyarországon lenne valamiféle, munkavállalói érdek képviselet, felnyomnám őket és rossz hírüket kelteném.



A helyzet az, hogy nem csak ennél a cégnél ez a helyzet.

Volt szaktársaim is hasonlóról számoltak be.

A fiatalokat megszakítják, addig az idősebbek a lábukat lógatják.


Nem is csoda, hogy minél kevesebben akarnak Magyarországon dolgozni.Rossz a mentalitás.



2016. aug. 13. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én Angliában élek, és amit leírtál az pontosan itt is úgy zajlik. Szinte az egész világon így van. Az "öreg rókák" kihasználják a kezdők és fiatalok szakmai és gyakorlati hiányát. Pár év múlva te is ezt fogod csinálni.
2016. aug. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Titusztitusz ***** válasza:
87%
Szívatnak itt mindenkit,nemcsak a "fiatal munkaerőt"...Ugyanis sajnos egy munkahelyen sem lehet kikerülni a SZOCIOLÓGIA tudományát,és megállapításait...Miszerint az a KUTYÁT SEM ÉRDEKLI SOHASEM,hogy mi volna a tisztességes-korrekt hozzáállás a dolgokhoz,csakis azon múlik mindig a szivatás dolga,hogy ki kinek a "haverja",kinek a cimborája,ki melyik főnökkel-elöljáróval van jóban,melyik klikkbe tartozik,kinek nyalizik,nők esetében meg még kinek térdepel,azaz kit szopik,meg kinek a szeretője....Szóval ILYESMI dolgokon múlik MINDIG az,hogy egy munkahelyen kit szivatnak,és kit nem...Nincs ott semmibe sem az,hogy ki "fiatal munkaerő" és ki nem...
2016. aug. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 MZ.per.X ***** válasza:

Ezt nem szívatásnak mondanám, inkább egyfajta hierarchia, és nem csak nálunk megy így.


Nem is a szakmai hiányod használják ki, hanem azt, hogy újként még nincs semmi szavad, semmi "respected" egy már kialakult munkaközösségben.


Igazából egy dolgot kell/tudsz csinálni, keményen bedolgozni magad, és idővel, ahogy egyre komolyabb feladatokat kapsz, úgy tudod egyre jobban lerázni magadról a többieket.


Én munkahelyemen is így indult, eleinte minden apróságot nekem kellett csinálni, a kávé főzéstől kezdve a scannelésekig, aki tudta rám sózta az apró munkákat. Aztán elmúlt pár hónap, láttam ki hol van a "hierarchiában", ki az akinek meg kell csinálni a dolgokat és ki az akinek nemet mondhatok. Na meg utána kaptam én is "éles" nagyobb feladatokat, és mondhattam másoknak hogy bocs de most nem érek rá.


Vagy például volt hogy kaptunk 2-3 gyakornokot, első dolgom volt, feladatot adni nekik és kiadni azokat a feladatokat, amihez az égvilágon semmi kedvem. Nem az a célom hogy őket szívassam, hanem az hogy a saját dolgom megkönnyítsem.

2016. aug. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kérdező, nekem volt pár olyan kollégám, akik egy fűszálat nem tettek keresztbe a saját dolgukon kívül. Nem akartak fejlődni, a rugalmasságot és a szívességet nem ugyanazzal hálálták meg, rémálom volt velük dolgozni. Örülj inkább, hogy dolgozhatsz és tapasztalatot szerezhetsz, és próbálj meg megfelelni az elvárásoknak. Ha úgy érzed, hogy az erőfeszítéseidért nem kapsz megfelelő ellentételezést (pl a túlórádat nem fizetik ki) akkor keress másik helyet. Csak aztán nehogy az legyen a vége, hogy minden hely sz@r és mindenki téged szívat de benned nincs semmi hiba. Mondom ezt úgy, hogy fiatalként én is látok hasonlókat, de úgy állok hozzá, hogy ettől én csak több leszek. Ha úgy érezném, hogy ez nincs így vagy nem kapok azért elég pénzt, váltanék. Eddig még működött.
2016. aug. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!