Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet taj kártyám...

Hogyan lehet taj kártyám egyszerűsített bejelentés mellett?

Figyelt kérdés

Eddig külföldi voltam és így nincsen taj kártyám, szeretnék dolgozni a nyáron és egyszerűsített bejelentéssel találtam munkát,de addig nem dolgozhatok, amíg nincsen taj kártyám, viszont evvel a bejelentéssel nem jár. Hogyan tudnám elintézni, hogy legyen? Mennyit kell magam után fizetni?

Ahol eddig éltem ott van biztosításom(Szerbia), ez esetleg számít valamit? Milyen igazolás kell erről? Az ottani kártyám fénymásolata esetleg megfelel?


2016. aug. 13. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt találtam neked, ez a Szerbiában dolgozó magyarokra vonatkozik, ha minden igaz (én nem olvastam végig), de szerintem oda-vissza működik a dolog:


[link]


Ha kérdésed van, akkor szerintem ott érdeklődj, ahol most van érvényes biztosításod Szerbiában! Illetve az alapján, amit majd ők mondanak, itt Magyarországon az OEP-nél és a NAV-nál tudsz infót szerezni! Az OEP állítja ki a TAJ kártyákat, rájuk azért lesz szükséged. Adózni meg a NAV-nak kell, rájuk meg azért. Az egyszerűsített bejelentés után nem fizet a munkáltató egészségügyi hozzájárulást, tehát ha itt Magyarországon kell majd adóznod, akkor saját magadnak kell fizetned minden egyes hónapban. Ezt egy nyomtatványon be kell jelenteni a NAV-nak, és utána az általuk megadott számlaszámra tudod csekken befizetni vagy utalni a pénzt. Miután megszűnik a fizetési kötelezettséged (már nem dolgozol többé Mo-on) utána azt is be kell jelenteni egy nyomtatványon, hogy megváltozott, különben majd várják a pénzt, szóval erről semmiképp ne feledkezz meg! Erről több infó itt:


[link]

2016. aug. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!
2016. aug. 15. 17:31
 3/3 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy van magyarországi lakcímem és igazolványom, de ugyanúgy szerbiai is. Szerbiában járok még iskolába, így ott van biztosításom, viszont a nyárra szerettem volna, vagy szeretnék 1-2 hónapot Magyarországon dolgozni. A fentiekben már leírtam a helyzetet, hogy hogyan kapnék állást és, hogy nincs taj kártyám még, szóval, ha kérvényezem a tb fizetést magam után, ami ugye havi 7000 ft, de ezt csak 2 hónapig, mert addig tudok itt lenni, és aztán hazamegyek, akkor,ha kijelentkezek 2 hónap után a fizetés alól, akkor nincsen semmi probléma? Vagyis lehetséges ez, hogy csak 2 hónapra legyen meg a TB-m?
2016. aug. 15. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!