Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha régen nem kellettem egy...

Ha régen nem kellettem egy munkahelyre sem, akkor most miért kellenék?

Figyelt kérdés

Elég versenyképes egyetemen+szakon diplomáztam, de nem kellettem egy munkahelyre sem, mert nem vagyok megkapó jellem, és sajnos extrém kocka sem.


Most igaz dolgozom már 3 éve a szakmámban, de gagyi a munkahely, igen nyomott a bér, rosszak a körülmények, a főnök-tulajdonos (egyszemélyes cégvezetés + személyi kultusz) meg szerintem országos szinten hirhedt egyéniség (nem pozitiv értelemben persze)


Anno 23 évesen jelentkeztem vagy 110 helyre PESTEN, sajnos nem kellettem sehova.


Utána egy kis időt voltam protekcióval egy állami cégnél, de ott nem voltam szimpatikus senkinek igy kirugtak probaidő végén.


Azóta vagyok lassan 3 éve egy helyen, ahova csak azért vettek fel, mert mindegy volt, csak jöjjön valaki, ordibálással ugyis ki lehet kényszeriteni az eredményt a megszorult emberekből.


Igazából itt legalább nem gagyi a pozicióm, igen nagy a szabadság a munka kivitelezését tekintve, vannak beosztottjaim is, és itt érdekes modon szeretnek az emberek, pedig én nem változtam, ugyanaz a magának való, sokszor nyers és neveletlen ember vagyok, 27 évesen is.


De sajnos az idős fönök keresztrejtvény fejtegetés helyett mindenféle mübalhékkal fárassza a népet nap, mint nap.


Nyakamon rengeteg munka, de mult hét óta a nyaralóját kell tervenem. Igen, az egyetlen valamihez értő mérnöknek (másik két gyerek gyakornok) a cégénél a nyaralóját kell rajzolnia, miközben 120 millás megrendelést kell kiszállitani 3 hét mulva.


Sajnos hiába töltöttem munkahelyen ennyi időt, ez munkakeresési esélyeimet nem növeli. Mivel most a velem egykoruakkal fognak összehasonlitani, és a korcsoportomon belül mindig a legalja voltam én.


Mint ahogy gimnáziumból sem lehet visszamenni 5.-be, hogy ott milyen jo leszel matekból, a munkakeresésnél sem érdekel senkit, hogy 23 éves korom óta "jobb" vagyok, ha a 27 éves koruak általában sokkal jobbak hozzám képest.


És nem igazán esne jól még egy sikertelenségi hullámra felülni, azaz munkát keresni. Ugyanis én akármibe fogok, ott az átlagos eredmény lenne a cél, de még erről is csak álmodhatok.


27 évesen csoda, ha lesz annyi fizetésem, mint másoknak 23-24 évesen...


Az nem oké, hogy akár egy éven keresztül is állást kell keressek, ráadásul úgy, hogy MINDEGY, csak vegyenek fel egy ettől kicsit jobb helyre...ami nem nagy elvárás, mert ettől kb minden csak jobb lehet!


Ugyhogy nekem még kis elvárásaim is csak NAGY erőfeszitések árán lehetnek.


Ugyanaz a helyzet, mint a csajozásnál, mert abban is istentelenül nagy erőfeszitéseket tettem, vajmi kis eredményekért. Kifejtem: olyan nőknek kellettem, akikért a szépnek született fiuk nem igazán kell, hogy egyáltalán bármilyen erőfesztiést tegyenek, nekem meg belekerült már több száz ezer forintba, több ezer órába és még ki tudja mennyi agysejtbe, hogy elérjem azt, ami másnak INGYEN van.


És nekem is csak 24 óra egy nap, pedig kevesebb energiám van.


2016. aug. 23. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
egy kicsit rövidebben, és lényegretörőbben, mert nekünk is csak 24 óra egy nap
2016. aug. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

irhattam volna egy bekezdésbe is az egészet (khm---kmh)


bár azoknak is jobb állása van, akik még a bekezdés fogalmát hirből sem ismerik

2016. aug. 23. 18:27
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Érdekes, hogy mindig mindenhol a másikban van a hiba, de benned aztán nincs...

Talán előbb nézz magadba, hátha mégsem másokkal van (csak) a baj.

Én 29 éves vagyok, de nem keresek többet, mint egy pályakezdő, de imádom a munkámat, ami meg is látszik a munkámon és bár anyagi szempontból nem fizetnek meg eléggé (állami szférában vagyok, nem csak engem, másokat sem fizetnek meg úgy, ahogy azt kéne), de összeteszem a két kezem, hogy van munkám és olyan, amit szeretek. Ráadásul emberileg nagyon is megbecsülnek, ami nagyon jól esik. Tudod ha azt látják rajtad, hogy te akkorára tartod magad, hogy az csak na és mindenkit utálsz magad körül, akkor ne várj csodát, mert téged se fognak szeretni!

Igen, van akinek könnyű, valakinek meg meg kell dolgoznia azért, amije van. Ilyen az élet. Törődj bele!

Meg aztán ha ilyen nagy végzettségű ember vagy, ennyi tapasztalattal és olyan marha jó vagy, akkor adj be néhány önéletrajzot más cégekhez és majd meglátod, hogy mi lesz. Amúgy az, hogy korábban valahová nem kellettél, az nem azt jelenti, hogy utána sem fogsz.

Az első jelentkezésnél engem se vettek fel a jelenlegi munkahelyemre, aztán lett még egy üresedés, amire meg alapból felvettek és bebizonyíthattam, hogy jól megállom a helyem.

2016. aug. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%

egyébként meg tustoll, tábla, papír -> mars ki rajzolni. Ott nincs főnök, ott a magad ura vagy. Jobban fogod érezni magad.

[link]

2016. aug. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

én elektronikus zenével foglalkoztam és jo is voltam benne mindaddig, mig egyetemre nem kerültem.


utána meg munkahely...


ebből a dologból is egy eltemetett álom lett.

2016. aug. 23. 18:36
 6/6 anonim ***** válasza:
30%

..és rámenni egy kis akvarellel - még jobban érzed magad

[link]

2016. aug. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!