Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriai munka. Átverés?

Ausztriai munka. Átverés?

Figyelt kérdés

Helló.


Interneten találtam egy ígéretes lehetőséget, Ausztriai munka helyre, melyre email-ban jelentkeztem is.


Ezt az e-mail kaptam vissza.:

____________________________________________

Tisztelt xy!


Jelentkezése felkeltette érdeklődésünket! A gyári betanított munka megfelelne Önnek?


Küldeném a további tudnivaló információkat!


A munkavégzés Ausztrián belül xxxxxx városban lesz. Munkakezdés dátuma szeptember 25.-e, így mindenkinek van ideje elintézni a felmondási idejét jelenlegi munkahelyén és nekünk is biztos hogy minden álláspozíció meg fog telni addig.


Munkaidő: Egy folyamatos műszak van, hétfőtől-csütörtökig történik 12 órában reggel 6-tól este 18:00-ig!


Cégadatok és címünk:


( itt leír egy osztrák címet )



SZÁLLÁST INGYENESEN BIZTOSÍTJUK MUNKAVÁLLALÓLINK SZÁMÁRA! Szállás 10 percre van a munkahelytől gyalog.

Új építésű lakásokban történik az elszállásolás, melyek bútorozottak. Ágyakból lehet választani, hogy egy szobában 2db egy személyes ágy legyen, vagy 1db két személyes ágy legyen.

1 illetve 2 szobás lakások vannak:


- egy szobás lakások

- 2 szobás lakások



Kiutazás melyet mi biztosítunk:


Az egyedüli felmerülő költség, az a kiutaztatás, melynek költsége mindössze 9999Ft/fő. Semmilyen más költség nem terheli magát, sem kint sem pedig itthon.


Szeptember 24.-én indulnak ki a buszok, reggel 9:00 órakor Budapestről és Győrből.

Kiérkezéskor mindenkit eligazítanak és átvehetik szállásaikat. Megmutatják a munkahelyet is és a környéken körbe vezetik.


A hazautazást a cég ingyenesen biztosítja minden hétvégén, mely nem kötelező csak igénybe vehető! Csütörtök este 20:00-kor indulnak a buszok Győrbe és Budapestre, melyek vasárnap este 20:00-kor indulnak vissza Ausztriába.



Ha megfelelnek a feltételek, akkor kérem jelezzen vissza és ahogy beérkezik az utalás számlaszámunkra ( xxx Bank, Txxxx xxxxx yyyyyy, Számlaszám xxxxxxxx-xxxxxxxx-xxxxxxxx, Közlemény: abcde), mi postai úton küldjük a szerződést, az ügyvezető igazgató (Txxxx xxxxx yyyyyy) elérhetőségével együtt. Szerződés postázási ideje 5 munkanapon belül történik feladásra utalás beérkezése után, melyet kitöltve vissza kellene küldeni címünkre.



Az utalásokat szeptember 9.-éig tudjuk elfogadni. Utána való jelentkezéseket már nem tudunk elfogadni.


Bármilyen felmerülő kérdése lenne, írja meg bátran! KÉREM MINDIG A LEVÉLRE VÁLASZOLVA ÍRJON ÜZENETET, HOGY LÁSSAM AZ ELŐZMÉNYEKET!


Üdvözlettel

_______________________________________________


Szóval. A neveket, számlaszámot, azaz a személyes aatokat itt kiszedtem. Mire számítsak? Nekem nagyon átverés szaga van, hogy mindösszesen 1 db e-mailra, telefonszám nélkül csakúgy elutaljak valakinek 10 ezer forintot...


Mi a véleményetek?



2016. szept. 6. 19:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Várhatsz arra a válaszra. Ha mégis válaszol, akkor majd jönnek a szokásos formulák, úgy mint, "csak buszos úttal érkezőknek van munka" és hasonlók.
2016. szept. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez tuti átverés. Vannak akik ebből élnek. Gondolj bele, ha csak 20 embert sikerül bepaliznia havonta, akkor az már 200 000 Ft. Egyébként nem egy helyen olvastam már, hogy volt aki kifizette és várta a buszt, ami sose jött el. Csak amikor még én olvastam akkor 20-30 ezer ft, sőt esetenként 50 ezer Ft-okkal vertek át embereket. Gondolom a kereslet-kínálat függvény elmozdulása miatt lejjebb vitte a tarifát, hogy így hátha többen beugranak a csőbe. Semmiképp se utalj, email-re valószínűleg nem fog válaszolni.


Azzal viszont tényleg próbálkozhatsz, hogy beküldöd az önéletrajzodat és hátha összejön. Vagy keress meg külföldi munkaközvetítőket, akik hivatalosan is ilyenekkel foglalkoznak. Nem fognak egy forintot sem elkérni és ha a képesítésednek megfelelő munkát találnak, akkor kiközvetítenek. Elvárás viszont az alap német nyelvtudás, anélkül szinte reménytelen (vannak emberek akiknek nyelvtudás nélkül is összejött, de nem az a jellemző).

2016. szept. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Hála istennek, már találtam is nagyon megbízható közvetítőt, Német munkára :)


Egy fillért sem kérnek semmiért. Annyi költségembe kerül, hogy fel kell utaznom Pestre tájékoztatóra.


Kérem az Istent, hogy sikerüljön. :)


Egyébként az ilyen átverős embereket nem lehet feljelenteni? Hiszen számlaszám van megadva OTP-s, ami alapján lazán elkaphatnák.

2016. szept. 7. 01:04
 14/15 A kérdező kommentje:
Anyanyelvi szinten tudok Németül és Angolul, így szerintem ez nem lehet probléma :)
2016. szept. 7. 01:05
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor határ a csillagos ég, sok sikert hozzá! :)
2016. szept. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!