Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nekem mégse érné meg kimennem...

Nekem mégse érné meg kimennem Németországba?

Figyelt kérdés

Itthon dolgozom 420.000ft bruttóm + 29K kafetéria.


Külföldön a legjobb ajánlat is amit adtak 5200 bruttó.


De ahogy néztem hús kenyér albérlet ez mind 4x drágább mint idehaza.


2016. szept. 6. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Az a 4x nagyon erős túlzás. 2012-es blog:

[link]


[link]

2016. szept. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az alberlet, ingatlan, szolgaltatasok valoban joval dragabbak, gyakran tobbszoros a szorzo, de ez helyfuggo. A kaja az talan 30-50%kal lehet dragabb atlagban, de erosen fugg attol hogyan etkezel.


Szamold ki, hogy szerinted mennyibol tudnal megelni, mennyi maradna, es dontsd el hogy megeri-e vagy nem. A kulfoldi eletnek egyebkent nem csak anyagi elonyei vannak.


Hova mennel, hany eves vagy, csalad, gyerek?

2016. szept. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is ezen filózom, kb annyi a fizetésem, mint amennyi ösztöndíjat kapnék Németországi továbbtanulás esetén. Itthon dolgozom, ott végzés után valószínű többet keresnék, de az értéke hol lenne több?
2016. szept. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

" ott végzés után valószínű többet keresnék, de az értéke hol lenne több?"


Ezt nagyon nehez megmondani elore, raadasul a fizetes az csak egy dolog, ott van meg az oktatas, az egeszsegugy, az allami szolgaltatasok, az altalanos eletnivo, ami nagysagrendekkel jobb Nemetorszagban. Persze ez egy fiatalt kevesbe izgat, de amint betolti az ember a 30at, szuletnek a gyerekek, ez egyre fontosabb lesz.

2016. szept. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Megérné kimenni, ha pár évre is akár. Én most gondolkodok rajta, hogy esetleg hazaköltözöm, mivel november végén lejár a szerződésem, váltani is szeretnék, de elég elkeserítő az otthoni felhozatal és hozzáállás (ezt nem részletezném HR és az ő kis butaságaik). Németországban már gyakornokként többet keresel, és jobban megbecsülnek mint otthon a kezdő mérnököket. Jelenleg kb 330 €-t fizetek egy szobáért Stuttgartban, nagy szerencsém volt vele, ez kb 100ezer Ft, de ha megnézed Budapesten is 60-70ezer Ft körül van egy kiadó szoba és a fizetésnek nem akkor százalékát viszi el ez az összeg, mint Budapesten. A közlekedés ami drága (nagyon...és cserébe rettenetes), de pár hónap alatt tudsz venni egy rendes kocsit (persze akkor meg ott vannak a dugók...de nem lehet minden tökéletes). Az élelmiszerárak pl Aldi, Lidl 75%-ban ugyanazok lassan, mint Magyarországon.

Ha otthon ilyen jól keresel, és beszélsz nyelveket is akkor itt jobb esélyeid vannak karrierépítés szempontjából is.

2016. szept. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!