Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti, amikor valahol felmondtato...

Ti, amikor valahol felmondtatok, egyből kezdtetek a következő munkahelyen?

Figyelt kérdés
Akadna néhány megoldandó magánéletbeli problémám, illetve szakmabeli hiányosságokat gondolnék felmondás után pótolni, de minden ismerősöm azt mondja, hogy inkább munkát keressek gőzerővel.
2016. szept. 8. 08:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Volt hogy már előtte. :)
2016. szept. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

nem. felmondás után mindig kell pár hónap pihenés. Ha van elég napom, akkor lemegyek munkanélkülire.. 3 hónapig jön a pénz. Az alatt tudok pihenni, átgondolni a jövőt, meg állást is keresni.


tartalékom is van elég nagy, szóval 1-2 évig is otthon tudnék lenni.. hmmm..milyen jó is lenne az...

2016. szept. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt csak te tudhatod hogy anyagilag ezt megengedheted-e magadnak. Én mindig úgy mondtam fel h már volt másik állás. Ha mindig felmondtam volna amikor magánéleti gondjaim voltak vagy épp tanulnu akartam akkor már rég a híd alatt lennék.
2016. szept. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én eddig csak akkor mondtam fel, amikor már fix helyem volt máshol, így igen, egyből kezdtem. Hiába, hogy valszeg könnyedén találnék másik helyet, így is szeretném elkerülni a bizonytalanság érzését váltáskor.
2016. szept. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mindig akkor mondtam fel akkor már biztos volt a következő állásom. Így igen, felmondás után már dolgoztam is.
2016. szept. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Igaza van az ismerőseidnek. Keress munkát gőzerővel. Hiszen ez nem jelenti azt, hogy rögtön találsz is.

Lehet, hogy így is munka nélkül leszel hónapokig. Hülyeség hónapokat várni és majd utána keresni.

2016. szept. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem beszélve, hogy munkanélküliként, sok sikertelen álláspályázat és kudarc után nehezebb úgy - önbizalommal telve - bemenni egy állásinterjúra, hogy na, itt vagyok, én kellek nektek! :-)


Persze ez szakma és anyagi élet függő: ha van kb 1 évre való tartalékod anyagilag vagy nagyon keresett (pl. IT) végzettséged van, akkor nem vagy kényszer alatt, hogy elhelyezkedj, megengedheted magadnak a "lazítást",. Na meg azért az sem mindegy, hol laksz? Egy vidéki településen nyilván nehezebb állást találni, mint Budapesten.

2016. szept. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gondold végig, hogy megengedheted-e magadnak ezt a lépést, van-e félretett pénzed, mire lesz elég az álláskeresési járadék stb. Én legutóbb úgy mondtam fel, hogy még be sem adtam a jelentkezésemet sehová, de biztos voltam abban, hogy a tapasztalatom, képzettségem és referenciám miatt nem lesz gondom az álláskereséssel, így úgy döntöttem, pihenek néhány hetet. Ha bármi kételyed van az elhelyezkedést illetően, akkor előbb biztosítsd be magad.
2016. szept. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha tudod tervezni, akkor igen. Én pénteken pakoltam össze az egyiken, hétfőn már kezdtem a másikon. Ma munkahelyet akarnék váltani, ma sem csinálnám máshogy. A szakmaibeli hiányosságokat munka mellett is tudod pótolni, ne keress kifogást, hogy miért nem dolgozol. Azt sem látom át, miért segít a felmondás a magánéletbeli problémák megoldásában. Abban viszont biztos vagyok, hogyha nem a meglévő munkahelyről keresed a következőt, akkor annyira elhúzódhat, hogy feléled a tartalékaidat és könnyen lenullázod magad. Bár ez anyagi helyzet függő, azért átgondolnám.
2016. szept. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!