Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megvalósítható lenne az az...

Megvalósítható lenne az az elképzelés, hogy minimum 50000 forinttal növelnék a fizetéseket?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat, hogy legalább 50000 forinttal növelni kéne a fizetéseket (vagyis az átlagos nettó fizetésnek legalább 180-190 ezer Ft-nak kéne lennie nálunk). Egyáltalán megengedhetné azt magának a magyar állam, hogy 190 ezer Ft lenne az átlagos nettó fizetés? (Magyarország gazdasági teljesítménye lehetővé tenné ezt egyáltalán?)

2016. szept. 10. 14:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
esélytelen.
2016. szept. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
A fizeteseket a piac szabja meg, nem az allam.
2016. szept. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%
Ha 50.000 forinttal nő az az összeg, amit a dolgozó hazavisz, az a munkáltatónak nagyjából 70-75.000 forintjába kerül (most nem számoltam utána a pontos értéknek). Állami munkahelyeknél ez valahonnan biztos kigazdálkodható (legfeljebb nem kapnak a gyerekek tankönyvet meg bezárunk pár kórházat), de a magánszektor értelemszerűen nem szívesen fizetne 280.000 forintot egy olyan dolgozó után, aki neki csak 200.000-t ér.
2016. szept. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Ma a munkavállaló, ha nem jogosult kedvezményre, a bérköltségének ~51,7%-át kapja meg nettó bérként. A minimálbér bérköltsége 142 635 forint, amiből 73 615 forintot kap kézhez a munkavállaló. Nyilván lenne rá lehetőség, hogy azt mondja az állam megemeli 50 ezer forinttal a nettó bér és javítja az adóéket, de egy olyan országban, ahol a munkavállalók kétharmada papíron minimálbéres, honnan lehetne kipótolni a kieső bevételt?
2016. szept. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
azonnali infláció lenne- és a megemelt kevesebbet érne a mostaninál!
2016. szept. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%

1. A nettó átlagfizetés már most is 170 ezer forint.


2. Nem az állam szabja meg a fizetéseket.

2016. szept. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%

nem értem, a 4. válaszoló miért lett lepontozva, pedig nagyon szépen leírta az igazságot


én még annyit fűznék hozzá, hogyha a lakosság, és a vállalatok rendesen fizetnék az adókat, és a kormány nem lopná el a pénzt, és kicsit jobb lenne a gazdaságpolitikánk, igen, emelkednének a bérek

2016. szept. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Azért érdekelt volna, mert akitől hallottam, hogy min. 50 ezer Ft-tal kéne emelni a béreket, hogy csökkentsék a kivándorlást, de amúgy én se vagyok benne biztos, hogy lenne erre pénz. Esetleg azzal is csökkenteni lehetne a megélhetési költségeket, hogy az alapdolgok (kaja, ruha) ÁFA-ját csökkentenék. És szerintem az is gond, hogy az a hozzáállás terjedt el az utóbbi időben, hogy minden ami magyar az csak rossz lehet, tehát némileg magyarellenességre buzdítják a magyarokat. (hallottam olyat, hogy ha más nép tagját kérnek meg, hogy énekelje el egy népdalukat, idézzen egy költőjüktől, stb. akkor majdhogynem sírva fakad örömében, és mosolyog, nálunk meg talán többnyire el is küldenék melegebb éghajlatra azt, aki ilyet kérne.)
2016. szept. 10. 18:59
 9/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
58%
Orbán még az első regnálása alatt mert olyan merészet álmodni, hogy két év alatt közel duplájára emelte a mimimálbért (és akkor nem vett el pl adójóváírást), 25500-ról (2000) 50000-re (2002) emelkedett a minimálbér két év alatt. Akkor is volt persze nyafogás, hogy majd mennyi csőd lesz, meg nem bírják kitermelni, stb. Nem mondom, hogy nem volt, de messze nem "majd a fele cég bezár" történt. Ha ekkora nem is, egy nagyobb emelés működhetne. De nyilván emelkedne a munkanélküliség, ezt meg most nem engedheti meg magának a Fidesz.
2016. szept. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudom, tudatlan oknak miért kell lepontozni, hogy már 170 ezerre nőtt a nettó átlagfizetés. Itt van a KSH jelentés;


[link]

2016. szept. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!